To największa transakcja na rynku mieszkaniowym w Polsce. Za apartament zapłacono ok. 11 mln złotych

Firma obsługująca warszawski wieżowiec Złota 44 poinformował, że właśnie doszło do zawarcia jednej z największych pojedynczych transakcji na polskim rynku mieszkaniowym w tym roku. Dokładna cena apartamentu objęta jest tajemnicą, ale szacuje się, że mogła oscylować w okolicach 11 mln złotych.
Panorama centrum Warszawy, widok z PKiN na ul. Emilii Plater, apartamentowiec Złota 44, wieżowce, biurowce, Złote Tarasy, Dworzec Centralny Panorama centrum Warszawy, widok z PKiN na ul. Emilii Plater, apartamentowiec Złota 44, wieżowce, biurowce, Złote Tarasy, Dworzec Centralny fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Złota 44

Apartamentowiec na Złotej 44 jest jedną z największych warszawskich inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat. 

Budynek ma 192 metry wysokości, 52 piętra i 287 apartamentów. Szacuje się, że za mieszkanie w tym budynku trzeba zapłacić około 50 tys. zł za mkw.

Zobacz także:  Apartamenty za kilka milionów zł. Zobacz, jak mieszkają najbogatsi warszawiacy [ZDJĘCIA]

Złota 44 - najdroższy apartament sprzedany w tym roku w Polsce Złota 44 - najdroższy apartament sprzedany w tym roku w Polsce Fot. materiały prasowe

Najdroższy apartament w 2018 r.

Właśnie sprzedano tam najdroższe w tym roku mieszkanie w Polsce. Chodzi o ponad 240-metrowy apartament na jednym z najwyższych pięter wieżowca.

Zarówno kupiec, jak i cena zostały objęte tajemnicą. Szacuje się jednak, że za lokal zapłacono ok. 11 mln zł - czyli ok. 46 tys zł/mkw.

W 2017 r. za luksusowo wyposażony apartament na Złotej 44 trzeba było zapłacić średnio 30 tys. zł za mkw.

Zobacz także:  Nawet 27 tys. zł za mkw. Mieszkania na tych ulicach to rekordziści w skali całej Polski

(Apartamentowiec  Zlota 44 ' w Warszawie (Apartamentowiec Zlota 44 ' w Warszawie Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

2018 r. będzie wyjątkowy

Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development SA, odpowiedzialny za sprzedaż apartamentów w Złotej 44, zapowiada, że 2018 rok będzie wyjątkowy, jeśli chodzi o transakcje.

- Zainteresowanie luksusowymi apartamentami w Złotej 44 jest coraz większe. Przewidujemy finalizację rekordowej liczby umów z indywidualnymi nabywcami - prognozuje Szczepański.

Robert Lewandowski kupił apartament na Złotej 44 Robert Lewandowski kupił apartament na Złotej 44 Fot. materiały prasowe

Kto kupuje mieszkania na Złotej 44?

Kto kupuje apartamenty w centrum Warszawy? Rafał Szczepański mówi, że największą grupę kupujących apartamenty w Złotej 44 stanowią Polacy - głównie przedsiębiorcy.

Wcześniej informowaliśmy, że jedno z mieszkań należy do jednego z polskich sportowców. Luksusowy apartament posiada tam m.in. Robert Lewandowski.

Christopher Zeuner, Head of Europe w funduszu Amstar, dodaje, że w Polsce przybywa dobrze sytuowanych osób.

Złota 44. Apartament do wynajęcia
fot. materiały prasowe

- Z badań KPMG wynika, że liczba dobrze zarabiających Polaków wyniosła w 2017 roku już 1,1 miliona osób i rośnie. Tym samym przybywa chętnych na dobra luksusowe, a takie są właśnie apartamenty w Złotej 44. Poza tym preferowaną formą lokowania kapitału przez bogatych Polaków jest inwestowanie w rynek nieruchomości. 76 proc. z nich - jak podaje KPMG - posiada drugie mieszkanie lub dom - wylicza Christopher Zeuner.

Złota 44 Złota 44 materiały prasowe

Apartamenty na Złotej 44

Wszystkie apartamenty w wieżowcu Złota 44 zostały zaprojektowane przez Woods Bagot w dziewięciu wariantach aranżacji wnętrz. 

W budynku znajdują się zarówno duże penthouse'y, jak i mniejsze metraże. Najmniejszy z oferowanych metraży to 62 mkw. Natomiast inne mogą przekroczyć nawet 1000 mkw powierzchni.

Jeden z penthouse'ów zajmuje aż trzy piętra. Z jego panoramicznych okien można podziwiać widok na zachód, południe oraz wschód Warszawy obejmujący Pałac Kultury, Wisłę oraz Stare Miasto.

Złota 44
materiały prasowe

Do dyspozycji rezydentów są również strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa, siłownia, prywatna sala kinowa, piwnica do starzenia win oraz recepcja z usługami konsjerża. W budynku znajduje się także największy w Polsce basen w budynku wielorodzinnym. Ma aż 1,5 tys. mkw. 

***

Czy myślisz, że obecność apartamentowców w stolicy to oznaka rozwoju miasta? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Więcej o: