To największy kompleks odkrytych basenów w stolicy. Tak będzie wyglądał po przebudowie za 26 milionów

Ośrodek Moczydło przejdzie niedługo modernizację. Basen rekreacyjny będzie miał nową nieckę, pojawią się zjeżdżalnie i inne atrakcje. Miasto wyremontuje też ośrodek dla narciarzy na Górce Szczęliwickiej. W sumie obie inwestycje pochłoną niemal 36 mln zł.
Wizualizacja ośrodka Moczydło po przebudowie Wizualizacja ośrodka Moczydło po przebudowie UM Warszawa

Wizualizacja ośrodka Moczydło po przebudowie

W stołecznym ratuszu podpisano niedawno umowy na przebudowę ośrodka Moczydło oraz wymianę maty zjazdowej na Górce Szczęśliwickiej - dwóch z siedmiu miejskich ośrodków sportu, które w najbliższych latach przejdą modernizację.

- Stale udoskonalamy infrastrukturę sportową w stolicy. Moczydło i Szczęśliwice to jedne z kilku ośrodków, które zmodernizujemy w najbliższych latach - mówiła wiceprezydent Renata Kaznowska. - Dążymy do tego, aby warszawiacy mogli korzystać z jak najlepiej przygotowanych ośrodków - zaznaczyła.

Basen w 2010 r.

Rewitalizacja "Moczydła" zakłada przede wszystkim modernizację basenu rekreacyjnego, którego nowa niecka wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Zostanie on wyposażony w zespół zjeżdżalni wodnych oraz inne urządzenia, m.in. w siatkę wspinaczkową, tor przeszkód czy wave ball (kula wytwarzająca sztuczną falę). Wokół basenu rekreacyjnego pojawi się również brodzik i strefa placu wodnego z licznymi atrakcjami dla dzieci.

W centralnej części znajdzie się plaża. Dodatkowo rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Powstanie również plac zabaw dla dzieci. Prace modernizacyjne obejmują także wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania oraz monitoringu.

Baseny w Parku Wodnym Moczydło w 2010 r.

Ośrodek Moczydło, jak zaznacza ratusz, to wyjątkowe miejsce na sportowo-rekreacyjnej mapie Warszawy. Basen olimpijski z ośmioma torami, duży rodzinny z trzema zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci oraz zjeżdżalnia gigant o długości 70 metrów tworzą największy kompleks odkrytych basenów w stolicy. Kilka lat temu został wyremontowany basen sportowy, a boisko do piłki nożnej, nowe toalety i przebieralnie powstały z myślą o Euro 2012. Teraz czas na remont basenu rekreacyjnego, którego historia sięga lat 60. ubiegłego stulecia.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma Moris-Polska Sp. z o.o. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 25 995 000,85 zł brutto. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia do 31 października 2018 r.

Nowa nawierzchnia na Górce Szczęśliwickiej

Jednym z głównych elementów modernizacji jest montaż nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany będzie też remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego.

To nie jedyne zmiany, jakie czekają ośrodek Szczęśliwice. Trwają prace polegające na modernizacji piwnic budynku, gdzie powstaną m.in. szatnie. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na rozbudowę ośrodka. Przebudowie poddane zostaną m.in. tarasy widokowe, nawierzchnia i oświetlenie stoku.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 9 840 000 zł brutto. Zgodnie z planami zakończenie prac nastąpi do 30 września 2018 r.

***

Korzystacie z miejskich ośrodków sportu? Co sądzicie o ich stanie? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o: