Basen, SPA, golf. Tak wygląda największa w Polsce strefa rekreacyjna! Zobacz 8. piętro Złotej 44

25 października w Złotej 44 odbyła się prezentacja największej rezydencjalnej prywatnej przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w Europie Środkowej. Ósme piętro wieżowca o powierzchni 1800 metrów kwadratowych wyposażone jest w m.in. w 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem do gry w golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi.
Złota 44 Złota 44 metrowarszawa.pl

Basen, jacuzzi i Spa

Wyłączny dostęp do tych udogodnień będą mieli mieszkańcy Złotej 44. To największa w Polsce strefa rekreacyjna w budynku apartamentowym. Cała przestrzeń wokół basenu oraz w strefie SPA została wyłożona, jak informuje inwestor, kwarcytem wydobywanym tylko w jednym miejscu na świecie - w szwajcarskiej dolinie Vals.

Złota 44materiały prasowe

Ściany wykończono fornirem oraz taflami szkła zdobionymi mosiądzem. Zarówno w basenie jak i w zewnętrznym jacuzzi zainstalowana jest niecka wykonana ze stali nierdzewnej. Jakość wody zapewnia specjalny system filtrów UV. Wykonawcą ósmego piętra ZŁOTEJ 44 jest firma Tétris.

Złota 44metrowarszawa.pl

Zobacz również wnętrza apartamentów w inwestycji Złota 44.

Złota 44 Złota 44 metrowarszawa.pl

SPA

W strefie SPA znajduje się kilka pomieszczeń z łóżkami do masażu, które są od siebie odseparowane. Mieszkańcy będą mogli umówić się z masażystą na masaż.

Złota 44metrowarszawa.pl

W tej samej strefie, która przynależy do części basenowej, mieszczą się również sauny - duża sauna sucha oraz sauna parowa.

Złota 44 Złota 44 metrowarszawa.pl

Sale fitness

W strefie rekreacyjnej znajduje się również duża sala fitness jest kilkunastoma urządzeniami do ćwiczeń włoskiej marki Technogym.

Złota 44metrowarszawa.pl

W przestrzeni do ćwiczeń, znalazły się m.in. urządzenia cardio z linii Excite, a także rower Technogym Group Cycle oraz urządzenie do treningu siłowego Multipower.

Złota 44metrowarszawa.pl

Złota 44 Złota 44 metrowarszawa.pl

Symulator do gry w golfa

Symulator do gry w golfa mieści się tam, gdzie sala kinowa. Jak informują przedstawiciele inwestora, sala łatwo przemienia się w przestrzeń do gry, w zależności od potrzeb mieszkańców.

Symulator umożliwia on zarówno grę pojedynczą, jak i w gronie przyjaciół bez wychodzenia z domu. Pakiet symulatora zawiera 8 pełnowymiarowych, 18-dołkowych pól golfowych z całego świata, takich jak Congressional Country Club, Celtic Manor czy Abu Dhabi Golf Club.

Złota 44 Złota 44 metrowarszawa.pl

Sala konferencyjna i przestrzeń do relaksu

W strefie znajduje się również oszklona sala konferencyjna. Obok niej - przestrzeń otwarta z fortepianem oraz fotelami i kanapami służąca relaksowi. Z niej można się przenieść zarówno do strefy z basenem lub wyjść na 400-metrowy taras z jacuzzi, skąd rozciąga się widok na Pałac Kultury i Nauki.

Złota 44materiały prasowe

Złota 44materiały prasowe

Na 400 metrowym tarasie oprócz leżaków i jacuzzi mieszczą się również domki, które będą zamieszkane przez rodziny jerzyków. To stworzenia odżywiające się owadami, które upodobały sobie życie w centrach największych polskich miast, dlatego zdaniem inwestora, warto kreować im dodatkową przestrzeń do życia.

Oficjalna prezentacja piętra sportowo-rekreacyjnego to kolejny etap finalizacji prac budowlanych i przygotowań do rozpoczęcia procesu sukcesywnego przekazywania budynku mieszkańcom. -Bezprecedensowa oferta ósmego piętra pokazuje, że ZŁOTA 44 wyraźnie różni się od dostępnych dotąd w Polsce nieruchomości z najwyższej półki. A to tylko przedsmak tego, jak będą żyli jej mieszkańcy. Ten projekt zredefiniuje polski rynek nieruchomości super-premium i stanie się punktem odniesienia dla kolejnych przedsięwzięć w tym segmencie - mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development SA.

Złota 44metrowarszawa.pl

Złota 44 nie miała łatwych początków - inwestycja miała być gotowa w 2009 r. Szybko się okazało, że termin ten jest nierealny. Ówczesny inwestor popadł w długi, w końcu musiał sprzedać kłopotliwą inwestycję. Tę zdecydował się kupić BBI Development SA, który robi wszystko, aby Złota 44 stanęła na nogi. Sprawnie prowadzony PR sprawia, że Złota 44 zaczyna funkcjonować w świadomości mieszkańców i ewentualnych kupców jako inwestycja warta uwagi. Inwestor twierdzi, że większość apartamentów została już sprzedana. Jednym z kupców jest m.in. Robert Lewandowski, który kupił w Złotej 44 trzypokojowe mieszkanie, prawdopodobnie z przeznaczeniem na wynajem. Jak twierdzą eksperci, Złota 44 może mieć jednak problem z wynajmowaniem mieszkań - wysokie ceny i duża rotacja mieszkańców mogą zniechęcić ewentualnych najemców. Pierwsi wprowadzą się do Złotej dopiero w przyszłym roku. Czy będą zadowoleni? Czas pokaże.

W przyziemiu Złotej 44 znajdować się będzie duża przestrzeń restauracyjna. Jeszcze nie wiadomo, kto zdecyduje się na prowadzenie lokalu w tym wieżowcu.

Więcej o: