Top 50 najdroższych ulic w Warszawie, czyli gdzie są najdroższe mieszkania

W pierwszej 50. nie ma ul. Francuskiej ani Placu Konstytucji, a Aleje Jerozolimskie nie znalazły się nawet w pierwszej setce! Z najnowszych ofert sprzedaży wynika, że najdroższe mieszkania znajdziemy przy ul. Świętojańskiej. W pierwszej trójce najkosztowniejszych lokalizacji znalazły się również ulice Bitwy Pod Rokitną i Kruczkowskiego. Zaskakująco nisko, bo poza czołową "30" uplasowały się m.in. Krakowskie Przedmieście oraz ul. Świętokrzyska. Tyle jeżeli chodzi o oczekiwania sprzedających. A jak wygląda ranking uwzględniający jedynie ceny transakcyjne (czyli te które doszły do skutku)? Tu w Top 10 króluje ul. Kopernika.
Najdroższa ul. w Warszawie Najdroższa ul. w Warszawie Wikipedia

Ulica Świętojańska - najdroższa w Warszawie

Spodobało ci się? Polub nas

Ul. Świętojańska  - pierwsze miejsce w zestawieniu cen ofertowych. Tu sprzedający średnio oczekują 18,2 tys. zł za m2 mieszkania, a przy podpisywaniu umowy cena wywoławcza spada nawet do niecałych 11 tys. za m2.

Nie dziwi to o tyle, że w tej lokalizacji większość ofert dotyczy starego budownictwa (nawet z 1947 roku).

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA ZESTAWIENIE NAJDROŻSZYCH ULIC W WARSZAWIE

Top 50 ulic Warszawy

Ofertowe/TransakcyjneOfertowe/Transakcyjne


 

wg. portalu nieruchomości Morizon.pl (ceny ofertowe) i Cenatorium (ceny transakcyjne)


ul. Bitwy Pod Rokitną ul. Bitwy Pod Rokitną ul. Bitwy Pod Rokitną

Ulica Bitwy Pod Rokitną

Wysoko uplasowała się też niepozorna, krótka, bo zaledwie 250-metrowa uliczka na Starym Żoliborzu, ciągnąca się od ul. Zajączka do al. Wojska Polskiego, nie posiadająca żadnych przecznic - ul. Bitwy Pod Rokitną. Tu sprzedający oczekiwali ponad 17,8 tys. za m2 mieszkania.

ul. Kruczkowskiego ul. Kruczkowskiego ul. Kruczkowskiego fot. Wikipedia

Kruczkowskiego na Powiślu też bardzo wysoko

Trzecie miejsce w zestawieniu najdroższych ofert mieszkaniowych zajęła ul. Kruczkowskiego, gdzie sprzedający oczekiwali ponad 17 tys. zł, zaś cena transakcji wynosiła 14,9 tys zł.

Nowy Świat Nowy Świat Nowy Świat fot. Wikipedia

Nowy Świat poza podium

Poza "podium" jeżeli chodzi o ceny ofertowe uplasował się Nowy Świat z przeciętną stawką 16,7 tys. zł za m2 i sporymi rozbieżnościami cenowymi. Mieszkanie w nowym budownictwie (2000 rok) kosztuje tu nawet do 3 mln 200 tys. zł. Natomiast aby zakupić lokum w kamienicy z 1920 roku, trzeba mieć minimum 495 tys. zł.

Ul. Krzywe Koło Ul. Krzywe Koło Krzywe Koło fot. Wikipedia

Pierwszą piątkę zamyka Krzywe Koło

Pierwszą piątkę cen ofertowych zamyka Krzywe Koło na Starym Mieście, gdzie średni koszt od metra to 16,6 tys. zł. Większość lokali dostępnych w tym umiejscowieniu to mieszkania jedno i dwupokojowe z niewielkim metrażem. Za kawalerkę zapłacimy tu minimum 440 tys. zł.

ul. Okólnik ul. Okólnik ul. Okólnik fot. AG

Biały Kamień, Leszczyńska i Okólnik zamykają pierwszą dziesiątkę

W pierwszej dziesiątce znalazły się również takie ulice jak mokotowski Biały Kamień (średnio 16,3 tys. zł za m2), śródmiejska Leszczyńska (16,2 tys. zł za m2) oraz Okólnik (16,1 tys. zł za m2). Można powiedzieć, że lokalizacje w Śródmieściu zdecydowanie zdominowały nie tylko pierwszą, ale i drugą dziesiątkę rankingu Morizon.pl.

ul. Kopernika ul. Kopernika ul. Kopernika, fot. Wikipedia

Na miejscu 10. ul. Kopernika

Na dziesiątym miejscu uplasowała się skręcająca w stronę Krakowskiego Przedmieścia ulica Kopernika, gdzie mieszkanie będzie kosztowac potencjalnego nabywcę średnio 1 mln 100 tys. zł i 15,2 tys. zł za m2.

Krakowskie Przedmieście Krakowskie Przedmieście fot. Wikipedia

Krakowskie Przedmieście dopiero na 31. miejscu

Samo Krakowskie Przedmieście niespodziewanie znalazło się dopiero na trzydziestej pierwszej pozycji, z przeciętną stawką 13,5 tys. zł za m2.

ul. Ludowa ul. Ludowa ul. Ludowa

W pierwszej dwudziestce sporo ulic z Mokotowa

Warto zauważyć, że w pierwszą dwudziestkę zestawienia zamyka sporo ulic z Mokotowa: Naruszewicza, Chodkiewicza i Ludowa. We wszystkich tych lokalizacjach od metra zapłacimy przeciętnie około 14,3 tys. zł za m2, a średnia za całe lokum nie przekroczy 1 mln 500 tys. zł.

ul. Polna ul. Polna ul. Polna fot. Wikipedia

ul. Polna na 50. miejscu

Pięćdziesiątkę najdroższych ulic w stolicy zamyka Polna z średnio 11,9 tys. zł za m2.

Aleje Jerozolimskie Aleje Jerozolimskie fot. Wikipedia

ul. Francuska, Plac Konstytucji, Plac Wilsona i Aleje Jerozolimskie poza klasyfikacją

Zaskoczeniem może być fakt, że ulice takie jak Francuska (około 55 miejsca w tabeli ze stawką 11,8 tys. zł za m2), czy popularny Plac Konstytucji (przeciętnie 10,5 tys. zł za m2) nie weszły do zestawienia. Inne znane lokalizacje, takie jak Plac Wilsona, czy Aleje Jerozolimskie (8,8 tys. zł za m2) byłyby nawet poniżej setnego miejsca w tabeli.

Więcej o: