Sypialnia 200 metrów nad ziemią. To najwyżej położony apartament w Europie. Zobacz, jak wygląda warszawski penthouse

Złota 44 to jeden z najbardziej luksusowych apartamentowców w Warszawie. Ceny mieszkań osiągają zawrotne kwoty, a ich mieszkańcy to sami wpływowi ludzie. Jedno z mieszkań należy do Roberta i Anny Lewandowskich. Ich mieszkanie nie może się jednak równać z apartamentem, który wystawiono na sprzedaż teraz.
Złota 44 Złota 44 materiały prasowe

Złota 44

Apartamentowiec na Złotej 44 znajduje się w warszawskim Śródmieściu. Budynek ma 192 metry wysokości, 52 piętra i mieści 287 apartamentów. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tam pod koniec 2016 roku.

Do dyspozycji mieszkańców są również strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa, siłownia, prywatna sala kinowa, piwnica do starzenia win oraz recepcja z usługami konsjerża (załatwi bilety do teatru, zarezerwuje stolik w restauracji czy zamówi taksówkę). W budynku znajduje się także największy w budynku wielorodzinnym w Polsce basen. Ma aż 1,5 tys. mkw. 

Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Fot. Materiały prasowe

Apartamenty na Złotej 44

W wieżowcu można kupić zarówno niewielkie, 64-metrowe mieszkania, jak i ogromne penthouse'y. 

Wszystkie apartamenty w wieżowcu Złota 44 zostały zaprojektowane przez Woods Bagot w dziewięciu wariantach aranżacji wnętrz.

Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Fot. Materiały prasowe

Najwyżej położony

Żaden z nich nie może się jednak równać z trzykondygnacyjnym penthousem, który mieści się na 52., 53. i 54. piętrze Złotej 44. Apartament właśnie został wystawiony na sprzedaż. 

Lokal ma 600 mkw, a jego sypialnia znajduje się 200 metrów nad ziemią. Oznacza to, że jest to najwyżej położony apartament w całej Unii Europejskiej. 

Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Fot. Materiały prasowe

Widok z okien

Z panoramicznych okien trzypiętrowego mieszkania można podziwiać widok na zachód, południe oraz wschód Warszawy obejmujący Pałac Kultury, Wisłę oraz Stare Miasto.

- To wyjątkowy penthouse, z którego można patrzeć na serce stolicy Polski z ponad 190 metrów wysokości. Jego atutem jest nie tylko usytuowanie i widok z okien, ale także prywatny, ponad 30-metrowy taras - podkreśla Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development SA. odpowiedzialny za sprzedaż Złotej 44.

Trzypiętrowy apartament na Złotej 44
Fot. Materiały prasowe

Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Fot. Materiały prasowe

Ile kosztuje mieszkanie na Złotej 44?

Ile trzeba zainwestować, aby zamieszkać w chmurach?

Kilka tygodni temu klient, który chciał pozostać anonimowy, kupił w Złotej 44 ponad 240-metrowy apartament (znajdujący się poniżej 50. piętra) za blisko 11 milionów złotych (cena mkw. wyniosła ok. 46 tys. zł).

Czytaj więcej:  To największa transakcja na rynku mieszkaniowym w Polsce. Za apartament zapłacono ok. 11 mln złotych

Średnia stawka za niżej położony, luksusowo wykończony apartament w Złotej 44, wynosi dziś ponad 30 tys. zł za mkw. Ale im wyżej, tym drożej. Nawet dwukrotnie.

Eksperci z firmy EY przewidują, że w ciągu kilku miesięcy stawki w przypadku najbardziej prestiżowych apartamentów mogą osiągać nawet 40-50 tys. zł mkw.

Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Trzypiętrowy apartament na Złotej 44 Fot. Materiały prasowe

"Rarytas", "perła"

- To rarytas - miejsce jedyne w swoim rodzaju, jakiego nie będzie już mógł skopiować w Warszawie nikt inny - mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development SA. odpowiedzialny za sprzedaż Złotej 44.

Dodaje, że dzięki nieregularnej konstrukcji bryły, autorstwa słynnego Daniela Libeskinda, każdy apartament w Złotej 44 jest niepowtarzalny - ma swój wyjątkowy kształt oraz układ pomieszczeń.

- Złota 44 to perła na rynku nieruchomości i to nie tylko lokalnym, ale również międzynarodowym. Oferuje najlepsze apartamenty w Polsce i centralnej Europie. Pod każdym względem są wyjątkowe - dodaje Christopher Zeuner, Head of Europe w funduszu Amstar.

Więcej o: