Samolot spod Pałacu Kultury "odleciał mimo turbulencji". Koszt? 70 tys. zł. Zapłacą warszawiacy

Miasto zdecydowało, że samolot, który kilka miesięcy temu stanął na placu przed Pałacem Kultury i Nauki, musi zostać rozebrany. Rozbiórka nielegalnego obiektu rozpoczęła się we wtorek rano. Wieczorem samolot przejechał ulicami Warszawy.
Samolot pod Pałacem Kultury na placu Defilad Samolot pod Pałacem Kultury na placu Defilad FRANCISZEK MAZUR

Samolot przed Pałacem Kultury

Samolot został ustawiony pod Pałacem w lipcu zeszłego roku. W środku miał być bar. Według miasta konstrukcja była nielegalna. Bardzo długo zapadały decyzje, by ją stamtąd usunąć. 

Powiatowy Inspektor Budowlany zadecydował o rozbiórce pod koniec sierpnia. Mimo to, jeszcze przez wiele miesięcy samolot stał pod Pałacem. 

Za prace zapłacił stołeczny ratusz. To ok. 70 tys. zł.

Odlot mimo turbulencji

Sprawę skomentował wiceprezydent miasta Michał Olszewski. Napisał na Twitterze, że 'mimo turbulencji przy starcie akcja odlot na finiszu'.

Samolot spod Pałacu Kultury i Nauki został przetransportowany ulicami Warszawy Samolot spod Pałacu Kultury i Nauki został przetransportowany ulicami Warszawy Fot. metrowarszawa.pl

Samolot przejechał ulicami stolicy

We wtorek rano informowaliśmy, że fragmenty konstrukcji mają zostać wywiezione po południu lub wieczorem. 

Redakcji metrowarszawa.pl udało się zaobserwować ten moment. Kadłub samolotu spod PKiN przejechał m.in. Al. Jerozolimskimi, gdzie udało nam się go dojrzeć. 

Przyznajemy, że widok był dość nietypowy. 

Samolot spod Pałacu Kultury i Nauki został przetransportowany ulicami Warszawy
Fot. metrowarszawa.pl

Samolot wyjechał spod Pałacu Kultury Samolot wyjechał spod Pałacu Kultury Fot. metrowarszawa.pl

Samolot przejechał ulicami Warszawy

Udało się też uwiecznić moment wyjazdu samolotu z placu przed Pałacem Kultury. 

Rozbiórka nielegalnego samolotu na działce pod Pałacem Kultury Rozbiórka nielegalnego samolotu na działce pod Pałacem Kultury DAWID ŻUCHOWICZ

Pożar pod Pałacem Kultury

We wtorek rano biuro prasowe straży pożarnej poinformowało, że w 'budce gastronomicznej' w centrum stolicy wybuchł pożar. Okazuje się, że ogień pojawił się podczas rozbiórki samolotu. Świadkowie zdarzenia mówią, że w budce doszło do awantury. 

Czytaj więcej:  Zaczęli rozbiórkę szpetnego samolotu pod Pałacem Kultury. Nagle wybuchł pożar

Jak wyjaśnia Robert Koniuszy ze śródmiejskiej policji, policjanci udzielali asysty przy egzekucji komorniczej (rozbiórka samolotu). - Pojawił się nagle mężczyzna, który najpierw wszedł do jednego z punktów w okolicach samolotu, a potem z niego wyszedł. Po chwili pojawił się dym - mówi Koniuszy. Policja wezwała straż pożarną. 

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Według Koniuszego był to właściciel działalności. 

***

Też widziałeś samolot spod Pałacu Kultury jadący ulicami miasta? Masz zdjęcia? Wyślij je do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o: