Miś Uszatek zachwycił. Mężczyzna z piłą powrócił na Ochotę i z kolejnego pnia zrobił dzieło

Ochocki plac Baśniowy przez długi czas straszył wyciętymi pniami drzew. Wszystko zmieniło się jednak dzięki artyście z piłą w ręku. Na placu stanęły drewniane rzeźby, dzięki którym plac prawdziwie odzwierciedla swoją nazwę.
Nowa rzeźba na pl. Baśniowym Nowa rzeźba na pl. Baśniowym Ewa Otceten

Plac Baśniowy się zmienia

Jakiś czas temu informowaliśmy, że na ochockim placu staną drewniane rzeźby wykonane ze ściętych w zeszłym roku drzew. 

Czytaj więcej: Pnie wyciętych drzew straszyły na placu na Ochocie. Wtedy on przyszedł z piłą. Wcale nie po to, by je wyciąć [ZDJĘCIA]

Wycięto je latem 2017 r. po badaniu. Były stare i wewnątrz puste, mogły zagrażać bezpieczeństwu. Dodatkowo ucierpiały w wichurach. Na szczęście mieszkańcy mieli pomysł na to, jak je jeszcze wykorzystać. 
 

Nowa rzeźba na pl. Baśniowym Nowa rzeźba na pl. Baśniowym Ewa Otceten

Miś Uszatek na Ochocie

Pomysł to inicjatywa lokalnych radnych i mieszkańców, w tym społeczniczki Barbary Laszczkowskiej z Ochockiej Wspólnoty Samorządowej, mieszkającej w dzielnicy od niemal 40 lat.

Na początku pojawił się miś znany z dobranocki - Uszatek. 

Miś Uszatek na Ochocie

Rzeźba była gotowa już ponad tydzień temu. Początkowo mówiono o tym, że zostanie pomalowana. Ostatecznie wygląda tak:

Sowa na Ochocie

Ochocianie na Uszatku jednak nie poprzestali. Kilka dni temu do drewnianego misia dołączyła sowa, która przysiadła na stosie książek. 

Post udostępniony przez @agnes_wawa88 Sty 17, 2018 o 7:55 PST

Sowa na Ochocie

W planach jeszcze jeszcze trzecia figura. Mieszkańcy mówią, że najprawdopodobniej będzie to krasnoludek stojący przy grzybku. 

Nowa rzeźba na pl. Baśniowym Nowa rzeźba na pl. Baśniowym Ewa Otceten

Kim jest artysta?

Rzeźby stworzył Andrzej Zawadzki, znany jako ANDRE. To samouk z podżyrardowskiego Mszczonowa. Rzeźbieniem piłą mechaniczną zajmuje się już od 30 lat. Jak czytamy na jego stronie, Zawadzki wykonuje rzeźby, płaskorzeźby, ozdoby domu, tarasu, ogrodu, restauracji, baru, placu zabaw itp. Robi także pokazy rzeźbienia piłą.

Pan Andrzej to ceniony artysta. Jego rzeźby pojawiły się m.in. w głośnym filmie Agnieszki Holland "Pokot". 

Plac Baśniowy na Ochocie

Rzeźby na placu Baśniowym przypadły do gustu zarówno mieszkańcom Ochoty, jak i warszawiakom z innych dzielnic. Komentarze są bardzo entuzjastyczne.

Nie możemy się już doczekać, kiedy do misia i sowy dołączy krasnoludek! 

Co myślisz o inicjatywie mieszkańców Ochoty? Podziel się swoim zdaniem. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Więcej o: