Spodobało ci się? Polub nas
Otwarcie szkoły podstawowej nr 82 przy ul. Konarskiego na Górcach.
Źródło: Tygodnik Stolica.
Pawilon handlowy i bloki przy Borowej Góry na Jelonkach Południowych.
Źródło: Tygodnik Stolica 20/1977 (reportaż "Na zachodnim krańcu Woli").
Budowa Osiedla Lazurowa (obecnie Rozłogi). W piwnicach bloku Rozłogi 11, w głębi pośrodku inż. Zdzisław Derda, przedstawiciel zakładów im. M. Nowotki, których pracownicy zasiedlili część bloków.
Mieszkańcy Osiedla Lazurowa (obecnie Rozłogi) w czynie społecznym porządkują teren osiedla.
Plac między blokami Osiedla Lazurowa (obecnie Rozłogi) przewidziany pod przyszły plac zabaw. W głębi widoczne drzewa owocowe - pozostałość po wsi Chrzanów, na której gruntach wyrosły i wyrastają osiedla.
Prawdopodobnie po lewej stronie zdjęcia widać bloki przy Muszlowej 5 i Muszlowej 3. W tle po prawej bloki przy ul. Borowej Góry. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to zdjęcie zostało zrobione na terenie dzisiejszego Parku Górczewska.
Plac zabaw przy ul. Czumy 15 na Jelonkach Północnych.
Budowa pawilonów handlowych przy ul. Wyki, widok z bloku przy Karabeli 4. Z prawej strony widoczny blok przy ul. Wyki 9, w tle ulica Człuchowska i bloki przy ul. Siemiatyckiej.
Ulica Klemensiewicza 3 na Jelonkach Północnych. Rok ok. 1980.
Widok z górki przy ulicy majora Henryka Sucharskiego (Jelonki Północne).
Drewniany plac zabaw przed blokiem przy ul. Czumy 5. W tle widoczny blok Czumy 2a i budowa Szkoły Podstawowej nr 326 (Jelonki Północne).
Piaskownica przy ul. Waleriana Czumy, w tle widoczny blok nr 14 (Jelonki Północne).
Podwórko przy ulicy majora Henryka Sucharskiego (Jelonki Północne).
Stary budynek zaadaptowany na mieszkania rotacyjne.
Źródło: Tygodnik Stolica 40/1986.
Hipodrom.
Źródło: Tygodnik Stolica 40/1986.
Przy awionetce na Lotnisku Babice.
Ćwiczenia na kręciołku w okolicy ul. Księżycowej.
Na rowerze przy ul. Wrocławskiej 3. W tle elewacja budynku wykładana drobnymi kafelkami (Bemowo Lotnisko).
Ćwiczenia na kręciołku w okolicy ul. Księżycowej.
Wesołe miasteczko na osiedlu Bemowo I, w tle widoczny fragment bloku przy Secemińskiej.
- "Właścicielem tej platformy i konia Maciusia był niejaki Makabra. Postać na Bemowie i Jelonkach znana. Facet był trunkowy i zbierał złom. Na pytanie co słychać odpowiadał zawsze: Makabra!!! Złomu ni ma!!! Nie przejmując się w ogóle, posuwał swoim wehikułem ul. Połczyńską tworząc gigantyczne zatory na prawym pasie" - pisze na stronie Cyfrowego Archiwum Bemowa Maciey Yarosław W.
Ulica Powstańców Śląskich, w tle widoczne bloki osiedla Bemowo II.
W roku 1986 klub osiedlowy przy ul. Wolfkego zorganizował półkolonie, w ramach których odbył się nawet bal przebierańców. - W bloku przy ul. Wolfkego można było m.in. grać w gry planszowe, rysować i budować z klocków, ale na obiady trzeba było jechać do szkoły przy ul. Deotymy. Tam też korzystaliśmy z boiska, gdzie najczęściej graliśmy w "krowę". Wizyty na Deotymy oznaczały dodatkową atrakcję w postaci przejażdżki autobusem 384. Jak z bandą niesubordynowanych dzieciaków w autobusie dawała sobie radę nasza "ciocia" do dziś nie mam pojęcia - wspomina pani Paulina.
Świetlica dla dzieci przy ul. Budy, w dawnej willi Strzeleckich (Górce).
Spodobało ci się? Polub nas
Budka taxi na rogu ul. Powstańców Śląskich i Radiowej.
* W zasobie Cyfrowego Archiwum Bemowa znajduje się blisko 800 archiwalnych zdjęć, wycinków prasowych, map oraz fotografii przedstawiających ślady historii dzielnicy w obecnym stanie. Materiały można przeglądać według dat, ulic i rejonów MSI.
Cyfrowe Archiwum Bemowa
* 17 lutego, o godz. 19, w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się wykład historyczny pt "Życie na płycie "Lotnisko Babice 1946-1976". Cykl jest współorganizowany przez Cyfrowe Archiwum Bemowa.