Tutaj Paryż spotyka się z Zakopanem i Afryką. Warszawskie mieszkanie zachwyciło 'Vogue Living'

Paryski styl z elementami zakopiańskimi i afrykańskimi w jednym mieszkaniu? Brzmi niedorzecznie, ale wygląda fenomenalnie. Projektantka wnętrz połączyła to wszystko w warszawskim mieszkaniu i zachwyciła tym redaktorów australijskiego 'Vogue Living' oraz amerykańskiego 'Architectural Digest'.
Mieszkanie na ul. Willowej Mieszkanie na ul. Willowej Fot. Colombe.pl

Mieszkanie na Willowej

Mieszkanie, które zachwyciło "Vogue Design" znajduje się w Warszawie. Dokładnie przy ul. Willowej - niewielkiej uliczce na Mokotowie. 

Za jego wystrój była odpowiedzialna Marta Chrapka pracująca w warszawskiej firmie Colombe Design.

Mieszkanie na ul. Willowej Mieszkanie na ul. Willowej Fot. Colombe.pl

Paryski styl

Właściciel ponad 100-metrowego mieszkania w okolicy parku Morskie Oko chciał odtworzyć w nim klimat paryskich mieszkań. Powierzył to zadanie projektantce z Colombe Design, która dodała kilka pomysłów od siebie.

Chciała, aby wystrój miał nowoczesny, nietuzinkowy wygląd. 

Mieszkanie na ul. Willowej Mieszkanie na ul. Willowej Fot. Colombe.pl / Rafał Lipski

Zakopane spotykają Afrykę

W taki sposób powstał nietypowy miks - paryski styl z elementami zakopiańskimi i afrykańskimi. 

Surowe stoły w stylu zakopiańskim stoją obok czarnych, mahoniowych krzeseł ze złotymi zdobieniami, a typowo XIX-wieczne portrety wiszą obok tapet we wzory zwierzęce czy motywy aleksandryjskie.

Mieszkanie przy ul. Willowej
Fot. Colombe.pl

Mieszkanie przy ul. Willowej Mieszkanie przy ul. Willowej Fot. Colombe.pl / Rafał Lipski

Przedwojenny duch

Mieszkanie znajduje się w kamienicy z lat 30. Marta Chrapka podkreśla, że zależało jej na tym, aby zachować przedwojennego ducha budynku.

- Chcieliśmy, aby wnętrze swoim układem jak najbardziej przypominało przedwojenne, polskie mieszkania - mówi projektantka w rozmowie z Wawalove.pl. 

Dodaje, że podczas projektowania szukała naturalnych rozwiązań - materiałów czy farb, które przypominałyby te sprzed wojny. 

Mieszkanie przy ul. Willowej Mieszkanie przy ul. Willowej Fot. Colombe.pl

Stare spotyka nowe

Parysko-zakopiańsko-arfykańska mieszanka to nie jedyne połączenie, które zastosowano na Willowej. 

Marta Chrapka chciała również, aby przedwojenny duch miał nowoczesny sznyt. Bardzo nowoczesne formy, takie jak żyrandole czy dzieła sztuki, sąsiadują z antykami, które są klasykami polskiego i paryskiego designu.

Mieszkanie przy ul. Willowej
Fot. Colombe.pl

Pomimo że na ścianach są klasyczne sztukaterie - nie rzucają się w oczy. Zostały pomalowane na taki sam kolor jak ściany. W ten sposób nabrały nowoczesnego charakteru. 

Mieszkanie przy ul. Willowej Mieszkanie przy ul. Willowej Fot. Colombe.pl

Kuchnia jak salon

Projektantka mówi, że jej ulubionym pomieszczeniem jest kuchnia. Dodaje, że projektowanie zawsze zaczyna właśnie od niej. W swoich projektach stara się również, aby kuchnia nigdy nie wyróżniała się stylem od reszty mieszkania.

Mówi, że w przypadku Willowej udało jej się stworzyć kuchnię, która przypomina trochę bardziej salon. Na ścianach jest żywa, zielona tapeta, a na podłodze typowa dla francuskiego wystroju wnętrz klepka ułożona we francuską "jodełkę".

Mieszkanie w Warszawie zachwyca na całym świecie

Zdjęcie mieszkania przy ul. Willowej w Warszawie trafiły na łamy największych magazynów zajmujących się architekturą i wystrojem wnętrz. Docenili je m.in. redaktorzy australijskiej edycji "Vogue Living" oraz amerykańskiego magazynu "Architectural Digest".

***

Wystrój Twojego mieszkania również zasługuje na uwagę? Pokaż nam to. Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o:
Komentarze (35)
Vogue Style docenił mieszkanie na Mokotowie
Zaloguj się
 • Moje konto

  Oceniono 43 razy 37

  Tam się spotkało Zakopane z Afryką ale wygląd większości polskich domostw jest efektem po prostu spotkania się Janusza z Grażyną xd

 • Agata LH

  Oceniono 28 razy 24

  Kurze, prestiżowe magazyny wnętrz się zachwycają a Polacy swoje... Rozumiem ze to nie Ikea (która z resztą bardzo lubię) czy też inne Bodzio Meble , nie musi się też podobać-o gustach trudno dykutować -ale może warto jednak poświęcić chwilę na refleksje i przynajmniej nie mieszać z błotem. Zawsze mi przykro jak czytam o guście większości Polaków. Na szczęście to się zmienia. Mam nadzieję że już niedługo będzie to widoczne nie tylko w naszych domach ale też w estetyce otoczenia w którym zyjemy

 • Jacek Placek

  Oceniono 24 razy 24

  "Zakopane spotykają Afrykę" a redaktor spotykają korepetycje z polskiego :)

 • cucurucu

  Oceniono 5 razy 5

  Zakopane spotykaja sie z Afryka? Czy...Zakopane spotyka sie z Afryka?

 • wycietytoja

  Oceniono 26 razy 4

  nic ciekawego.

 • shtalman

  Oceniono 4 razy 2

  Ładnie i stylowo, aż miło popatrzeć na pracę kogoś kto ma smak, wyczucie i wyobraźnię

 • maadzik3

  Oceniono 2 razy 2

  mnie się bardzo podoba...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX