Zapłacił 17 mln zł za dwa apartamenty w zabytkowej kamienicy w Warszawie. Wnętrza robią wrażenie

W Warszawie można znaleźć najpiękniejsze i jednocześnie najdroższe mieszkania w całej Polsce. W poniedziałek poinformowano, że padła kolejna rekordowa transakcja. Tym razem chodzi o zabytkową kamienicę przy ul. Foksal 13/15.
Apartamenty Foksal 13/15 Apartamenty Foksal 13/15 Fot. Materiały prasowe

Foksal 13/15

Foksal 13/15 to luksusowy apartamentowiec w sercu Warszawy. 

Kamienice przy tym adresie zbudowano w XIX wieku, ale obecnie zyskują nowe życie. Ich rewitalizacją zajęła się firma Ghalemco i już niedługo wrócą do swojej świetności. 

W budynku ma się znaleźć 55 luksusowych apartamentów o powierzchni od 47 do 260 mkw. 

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2019 roku.

Apartamenty Foksal 13/15 Apartamenty Foksal 13/15 Fot. Materiały prasowe

Apartamenty Foksal 13/15

Firma poinformowała, że właśnie padła zapierająca dech w piersiach transakcja. Kupiec, który chce pozostać anonimowy, kupił dwa apartamenty za 17 mln złotych. 

Oba lokale mają łączną powierzchnię 480 mkw. 

To nie pierwsza wysoka kwota, która padła w kamienicy Foksal 13/15. Już wcześniej inny nabywca kupił cztery apartamenty za kwotę 11,5 mln złotych. 

Obie transakcje owiane są tajemnicą. 

Apartamenty Foksal 13/15 Apartamenty Foksal 13/15 Fot. Materiały prasowe

Nowe życie starych detali

Architektom zajmującym się rewitalizacją zależało na tym, aby zachować jak najwięcej autentycznych detali z XIX wieku. Wiele z nich udało się ocalić. Nadal będzie można podziwiać oryginalne klatki schodowe zdobione rzeźbionymi supraportami i portalami, posadzki z białego marmuru i ręcznie kute balustrady.

Apartamenty Foksal 13/15 Apartamenty Foksal 13/15 Fot. Materiały prasowe

Holenderski architekt

W środku mieszkań ma być równie pięknie jak na zewnątrz: sztukaterie w blisko 100 wzorach i posadzki w ponad 200 motywach. 

Do stworzenia aranżacji wnętrz inwestor zaprosił cenionego holenderskiego architekta Erica Kustera, związanego z marką Metropolitan Luxury. Jego projekty to doskonały mariaż klasyki ze współczesnością. W swoim portfolio ma prestiżowe realizacje dla wybitnych osobistości ze świata muzyki i sportu.

Apartamenty Foksal 13/15 Apartamenty Foksal 13/15 Fot. Materiały prasowe

Pokoje gościnne w Foksal 13/15

Mieszkańcy Foksal 13/15 będą mogli skorzystać z typowych dla takich inwestycji udogodnień: strefy SPA z sauną i jacuzzi, sali fitness, przestronnych tarasów z widokiem na centrum Warszawy oraz usługi concierge

Nowością mają być natomiast pokoje gościnne, w których lokatorzy będą mogli przenocować swoich bliskich lub partnerów biznesowych.

Apartamenty Foksal 13/15 Apartamenty Foksal 13/15 Fot. Materiały prasowe

Apartamenty Foksal 13/15

- Prawdziwi koneserzy piękna doceniają wyjątkowy charakter i architekturę kamienic Foksal 13/15 i są w stanie dużo zapłacić za możliwość zamieszkania w miejscu, które spełnia ich wymagania - mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Nasz projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród odbiorców segmentu premium, czego dowodem jest już połowa sprzedanych lub zarezerwowanych lokali - dodaje.

***

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

***

Weź udział w najważniejszym polskim wydarzeniu architektonicznym. Przyjdź na konferencję i galę Bryła Roku 2017.
Zapraszamy na branżowe spotkanie projektantów, architektów i inżynierów, oraz uroczystą galę ogłoszenia wyników plebiscytu Bryła Roku 2017 połączoną z bankietem
Sprawdź co dla Ciebie planujemy>>

Więcej o:
Komentarze (71)
Zapłacił 17 mln zł za dwa apartamenty w zabytkowej kamienicy w Warszawie. Wnętrza robią wrażenie
Zaloguj się
 • Małgorzata Proć

  Oceniono 43 razy 41

  Zazdrość ludzka nie ma granic, jak to Polak życzący sąsiadowi modlitwą z "Dnia świra " . Mimo mojego minimalizmu uważam ,że piękne wnętrza i jeśli kogoś stać to niech ma.

 • fletniapana

  Oceniono 39 razy 31

  a jak się odnajdzie 148 letni właściciel kamienicy i za 50 zł odsprzeda swoje prawa przechodzącemu przypadkiem obok znanemu adwokatowi to trzeba będzie to wszystko oddać :)

 • arey

  Oceniono 21 razy 19

  pewnie jakiś bezdomny z Torunia

 • manekin1

  Oceniono 27 razy 19

  A kto odzyskiwał kamienicę, że tak się spytam? :D

 • nanorobot

  Oceniono 26 razy 18

  Każdy kto tam będzie mieszkał, szybko przekona się jak teoretyczne państwo rozwiązuje problem szwendającego się po nocy drącego mordy motłochu ...

 • atoness

  Oceniono 27 razy 17

  Co to znaczy "padła transakcja"? Jednak nie doszła do skutku?
  Dalej mamy: "Oba lokale mają łączną powierzchnię 480 mkw". Co oznacza, że każdy z nich ma 480 m kw. Jest to powierzchnia łączna z czym?
  Dalej wracamy do padania: tym razem "padła kwota". Same nieszczęścia.
  "W środku mieszkań" znaczy "nie na obrzeżach mieszkań"?

 • i.l

  Oceniono 15 razy 13

  Pani Basia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX