W Warszawie dzień jak co dzień. Aż tu nagle... "Wyprowadziłeś już swoje alpaki na spacer?"

Warszawskie profile społecznościowe obiegło nietypowe zdjęcie. Widać na nim kobietę, która spokojnie prowadzi ulicami stolicy dwie alpaki. Okazuje się, że zwierzęta mieszkają w ośrodku w warszawskim Wawrze.

Alpaki w Warszawie

Zdjęcie alpak spacerujących po ulicach ursynowskich Kabat jako pierwszy opublikował portal Warsawholic.pl. 

"Przedstawiamy Kabackie Alpaki" - napisali redaktorzy.

Alpaki w Warszawie

Alpaki spacerujące po Warszawie zauważyli także fani profilu "Polska w Dużych Dawkach" na Facebooku.

"A ty wyprowadziłeś dziś już swoje alpaki na spacer?" - pyta fan, który zrobił zdjęcie zwierzętom.

Alpaki w Warszawie

Dzięki zdjęciom, które krążą w internecie, szybko udało się namierzyć właścicieli alpak. Okazuje się, że zwierzęta pochodzą z warszawskiego Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Koparka, który mieści się przy ul. Strzygłowskiej 61 w warszawskim Wawrze.

W ośrodku mieszkają cztery alpaki. 

Alapki w Warszawie

Pod jednym z postów na Facebooku odezwała się pani Małgosia, jedna z pracowniczek Ośrodka Koparka. 

"Potwierdzamy, na zdjęciu jest Natan i Minos - alpaki z naszego Ośrodka Koparka. Pewnie wracają z zajęć w przedszkolu. Nie jest im straszna zgraja głośnych dzieci, ani samochody. Jedynie szczekających psów się obawiają" - napisała. 

Alpakoterapia w Warszawie

Alpaki z Ośrodka Koparka mają ważne zadanie - pomagają. Przebywanie z tymi zwierzętami jest korzystne dla zdrowia psychicznego i fizycznego, dlatego pracownicy wykorzystują je do alpakoterapii. Mówią, że taka terapia potrafi działać cuda.

Alpaki z Wawra codziennie odwiedzają warszawskie przedszkola i żłobki, aby pomagać dzieciom. Są zwierzętami przyjaznymi i łagodnymi, więc nie straszne im hałas - zarówno na ulicach, jak i w przedszkolach.

Alpakoterapię wykorzystuje się często w pracy z dziećmi z autyzmem. Przebywanie z nimi pozwala dzieciom zbudować pewność siebie i nauczyć się nawiązywania kontaktów.

***

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o: