Grzyb, zbita szyba i odłażąca farba. To nie piwnica. Tak wygląda łazienka w warszawskim szpitalu

Na Facebooku "Posiłki w szpitalach", pacjenci pokazują nie tylko swoje obiady. Niektórzy dzielą się też zdjęciami fatalnych warunków pomieszczeń, w których muszą przebywać. Jeden z nich pokazał zdjęcie łazienki w jednym z warszawskich szpitali. Sufit wygląda, jakby od dziesiątek lat, nikt się nim nie zajmował.

Łazienka w szpitalu Dzieciątka Jezus

Grzyb, odchodząca od ścian farba, stłuczona szyba, rury sprzed wielu lat... Tak wygląda jedna z łazienek w warszawskim szpitalu.

"Na drzwiach powinna być informacja: 'UWAGA! Korzystanie z toalety grozi poważnym uszczerbkiem na zdrowiu'." - napisano na profilu "Posiłki w szpitalach".

Chodzi o Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus na ul. Lindleya w Warszawie. Autor zdjęcia napisał, że zdjęcie zostało zrobione w toalecie w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Oddział ortopedii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie Oddział ortopedii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie Fot. Czytelnik

"Jak z horroru"

Okazuje się, że pacjent, który wysłał zdjęcie do "Posiłków w szpitalach", to nie jedyna osoba, która ma nieprzyjemne wspomnienia ze szpitala przy ul. Lindleya w Warszawie. 

"Leczyli mi tam kolano. Ten szpital wygląda jak z horroru" - pisze jeden z naszych czytelników. 

Dołącza także kilka zdjęć z oddziału ortopedii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Faktycznie, wyglądają upiornie.

Oddział ortopedii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie
Fot. Czytelnik

Oddział ortopedii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie Oddział ortopedii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie Fot. Czytelnik

"Gorzej niż w piwnicy"

Osoby, które zobaczyły zdjęcie na profilu "Posiłki w szpitalach", piszą, że stan tego szpitala jest katastrofany. Wielu w nich ma nieprzyjemne doświadczenia z pobytu.

"Byłam tam przez parę dni i kojarzę wygląd tego szpitala. Niestety nie wspominam tego dobrze" - pisze Magdalena. Wtóruje jej Kasia, która również mówi o złym stanie oddziałów. 

"Gorzej niż w piwnicy" - dodaje Agnieszka. 

"Aż dziwne, że jeszcze nie runął komuś na głowę" - komentuje Monika. 

Poprosiliśmy zarząd oddziału ortopedii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus o komentarz. Czekamy na odpowiedź. 

Otwarcie zmodernizowanej Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie Otwarcie zmodernizowanej Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Nie wszędzie tak tragicznie

Niektórzy zauważają jednak, że Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie jest szpitalem uniwersyteckim i być może jego niski budżet nie jest w stanie pokryć kosztów remontu wszystkich oddziałów. 

"Kardiologia tam tak już nie wygląda, bo na kardiologię jest łatwiej o finansowanie" - pisze Janusz. 

Faktycznie w 2012 otwarto wyremontowaną, nową Klinikę Chorób Wewnętrznych i Kardiologii.

***

Masz nieprzyjemne doświadczenia z pobytu w warszawskim szpitalu? Masz zdjęcia? Wyślij je do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o: