Zakaz handlu w niedzielę. Dziś pierwszy taki dzień. Jak wyglądają warszawskie sklepy?

Zakaz handlu w niedzielę. Dziś niewiele sklepów działa. W Warszawie to między innymi dwie Biedronki na dworcach (Centralnym i Wschodnim). Postanowiliśmy sprawdzić, czy klienci przypuścili dziś na nie szturm.
Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Tomasz Golonko

Biedronka na Dworcu Centralnym

Dziś pierwsza niedziela z zakazem handlu. Jak wygląda dziś sytuacja w sklepach, których nie dotyczy zakaz? W Warszawie zakupy można zrobić m.in. w sklepach sieci Biedronka na dworcach Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia.

Nasz reporter udał się do jednego z nich.

Kolejka w Biedronce Kolejka w Biedronce Tomasz Golonko

"Spodziewałam się większych kolejek"

- Nie ma tłumów - donosi Tomasz Golonko z Biedronki na Dworcu Centralnym. - Żadnych tłumów - potwierdza to kobieta pracująca tam na kasie. - Spodziewałam się większych kolejek. Ludzie przychodzą przede wszystkim po pieczywo - dodaje.


Tomasz Golonko

Ludzie w Biedronce Ludzie w Biedronce Tomasz Golonko

"Pewnie to wynik pięknej pogody"

- Przychodzę tu niemal codziennie - mówi Kuba, klient mieszkający niedaleko dworca. - Spodziewałem się większych kolejek. Ale pewnie to wynik pięknej pogody. Ludzie poszli do parków i na spacery - przypuszcza.

Pieczywo w Biedronce Pieczywo w Biedronce Tomasz Golonko

"Co godzinę musimy piec pieczywo"

Jest jednak pewien szczegół, który odróżnia tę niedzielę od innych dni. - Co godzinę musimy piec pieczywo, bo piekarze powiedzieli ze nie będą w niedziele pracować - mówi naszemu reporterowi pracownica Biedronki. - Więc cały czas musimy piec - wzdycha.

Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Janusz Omyliński

"Ludzi jak na lekarstwo"

O godz. 9 rano w Biedronce na Centralnym był też Janusz. - Ruch jak w normalną niedzielę, ludzi jak na lekarstwo - donosi.


Janusz Omyliński

***

Robicie dziś zakupy? A może zrobiliście zapasy wcześniej? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o: