Zakaz handlu w niedzielę. Dziś pierwszy taki dzień. Jak wyglądają warszawskie sklepy?

Zakaz handlu w niedzielę. Dziś niewiele sklepów działa. W Warszawie to między innymi dwie Biedronki na dworcach (Centralnym i Wschodnim). Postanowiliśmy sprawdzić, czy klienci przypuścili dziś na nie szturm.
Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Tomasz Golonko

Biedronka na Dworcu Centralnym

Dziś pierwsza niedziela z zakazem handlu. Jak wygląda dziś sytuacja w sklepach, których nie dotyczy zakaz? W Warszawie zakupy można zrobić m.in. w sklepach sieci Biedronka na dworcach Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia.

Nasz reporter udał się do jednego z nich.

Kolejka w Biedronce Kolejka w Biedronce Tomasz Golonko

"Spodziewałam się większych kolejek"

- Nie ma tłumów - donosi Tomasz Golonko z Biedronki na Dworcu Centralnym. - Żadnych tłumów - potwierdza to kobieta pracująca tam na kasie. - Spodziewałam się większych kolejek. Ludzie przychodzą przede wszystkim po pieczywo - dodaje.


Tomasz Golonko

Ludzie w Biedronce Ludzie w Biedronce Tomasz Golonko

"Pewnie to wynik pięknej pogody"

- Przychodzę tu niemal codziennie - mówi Kuba, klient mieszkający niedaleko dworca. - Spodziewałem się większych kolejek. Ale pewnie to wynik pięknej pogody. Ludzie poszli do parków i na spacery - przypuszcza.

Pieczywo w Biedronce Pieczywo w Biedronce Tomasz Golonko

"Co godzinę musimy piec pieczywo"

Jest jednak pewien szczegół, który odróżnia tę niedzielę od innych dni. - Co godzinę musimy piec pieczywo, bo piekarze powiedzieli ze nie będą w niedziele pracować - mówi naszemu reporterowi pracownica Biedronki. - Więc cały czas musimy piec - wzdycha.

Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Biedronka na Dworcu Centralnym w niedzielę z zakazem handlu Janusz Omyliński

"Ludzi jak na lekarstwo"

O godz. 9 rano w Biedronce na Centralnym był też Janusz. - Ruch jak w normalną niedzielę, ludzi jak na lekarstwo - donosi.


Janusz Omyliński

***

Robicie dziś zakupy? A może zrobiliście zapasy wcześniej? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (32)
Zakaz handlu w niedzielę. Dziś pierwszy taki dzień. Jak wyglądają warszawskie sklepy?
Zaloguj się
 • kapitan42

  Oceniono 23 razy 21

  Nakupiłem wczoraj wódki, żeby dziś nie łazić po stacjach benzynowych.

 • felucjan

  Oceniono 33 razy 15

  Wszyscy macie chodzić do kościoła, wierzyć w Ojczyznę, chronić życie poczęte, nie stosować antykoncepcji... bo ja tak chcę. Czyli jednym słowem katolicka komuna w sercu Europy. Skutek mam nadzieję będzie taki, że wkrótce zaczniemy również zamykać kościoły z braku klientów. Nie dlatego bo ja tak chcę, ale dlatego że Polakom więcej nie będzie się chciało.

 • natenczas_wojski

  Oceniono 18 razy 10

  Następna ustawa tzw. "solidarności" przyklepana prze PiS i Dudę narzuci klękanie przed tabliczkami z napisem "Kaczyński", a 10-go każdego miesiąca post.
  Głupi naród że pozwala na takie zniewolenie.
  Mam prawo, mam wybór. Polska kacza i Korea Kim Dzwona jakiegośtam też tego nie przewiduje.
  ludzie ! ogarnijcie się.....

 • tomtg123

  Oceniono 44 razy 10

  Dla mnie to jest ograniczenie wolności. Gnojek Kaczyński próbuje narzucać i sprzedającym, i kupującym i pracującym swoje jedynie słuszne zdanie ;). Nie że pozostawia wybór - ma być tak jak ten wujo-plujo chce.

  Cóż - za rok wybory, one pokażą czy jesteśmy narodem Wolnych Ludzi, czy trzodą hodowlanych świń pana Jarka.
  Ja, jako patriota, wierzę głęboko że Kaczyński dostanie od Polaków takiego wyborczego kopa w pysk, że się nie pozbiera. Właśnie za to, za odbieranie wolności.

 • kriso135

  Oceniono 8 razy 6

  Dlaczego nie ma jeszcze na głównej stronie "Listu od czytelnika", na temat jego traumatycznych przeżyć związanych z zamkniętymi galeriami i jakiegoś wywiadu z psychologiem,który wytłumaczy, jak sobie radzić z tym dniem?

 • brunon_k

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem wku...ony że nie mogę załatwić swoich sprawunków w urzędzie bo był zamknięty. Tak samo z bankami. Tak samo z firmami nie mogę dać zlecenie. Ludzi popie...ło całkiem, że robią sobie wolne w niedzielę.

  Co mnie obchodzą inni? Ja CHCĘ w niedzielę iść do dentysty, iść do urzędu. Dlaczego ktoś moją wolność i prawa KONSTYTUCYJNE ogranicza. To spisek Kaczyńskiego , DUD, biskupów co cą ateistów zagnać do kościoła no i kasjerek z biedronki.

 • kalowiec

  Oceniono 3 razy 1

  Tak was załatwił duda tokarz z wiochy spod Gliwic...

 • kivak63

  Oceniono 2 razy 0

  Jakby chcieć z dziećmi pobyć wystarczy internet wyłączyć ;-)

 • melon30

  Oceniono 11 razy -1

  Niedzielne ciule zakupowe... zamiast spędzić czas z rodziną, łażą do sklepów... czy wy nie wiecie, że pracownicy też chcą mieć wolne? Idzie sobie usiąść na kasę to zmienicie zdanie. Popier.dółki zakupowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX