Na poczcie kupisz dziś wszystko. Przepisy siostry Marii, odświeżacze powietrza. 'Prezes każe, to sprzedajemy' [ZDJĘCIA]

Poczta Polska przechodzi prawdziwą metamorfozę. Urzędy w Warszawie powoli zamieniają się w kramy, gdzie można kupić nie tylko znaczki, ale również chemię gospodarczą i artykuły spożywcze. Czasami jednak asortyment potrafi zaskoczyć. Odwiedziliśmy siedem urzędów w Warszawie i przejrzeliśmy, co można w nich kupić. Co "schodzi" najlepiej?
Urzędy Poczty Polskiej zaskakują asortymentem Urzędy Poczty Polskiej zaskakują asortymentem Metro Warszawa

Na poczcie kupisz dziś wszystko. Przepisy siostry Marii, odświeżacze powietrza. 'Prezes każe, to sprzedajemy' [ZDJĘCIA]

Poczta Polska przechodzi prawdziwą metamorfozę. Urzędy powoli zamieniają się w kramy, gdzie można kupić nie tylko znaczki, ale również chemię gospodarczą i artykuły spożywcze. Czasami jednak asortyment potrafi zaskoczyć klientów Poczty. Odwiedziliśmy 7 urzędów w stolicy i przejrzeliśmy to, co można w nich kupić. Czego jest najwięcej? To może was zaskoczyć.

- Zarząd czy jakiś prezes każe, to sprzedajmy - mówi pracownica urzędu Poczty Polskiej na Mokotowie, gdy pytamy, dlaczego w okienku możemy dziś kupić nie tylko znaczki i koperty, ale i odświeżacze powietrza, modlitewniki czy kosmetyki.

Metro Warszawa

Metro Warszawa

Odświeżacze powietrza można kupić nawet w okienku Odświeżacze powietrza można kupić nawet w okienku Metro Warszawa

Odświeżacze do toalet i chemia gospodarcza

- Artykuły kojarzone z asortymentem typowym dla kiosków, jak i stacji benzynowych - w tym artykuły sezonowe (upominki, gadżety świąteczne lub patriotyczne), które można u nas kupić z okazji świąt i rocznic - są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów - wyjaśnia biuro prasowe Poczty Polskiej.

Odświeżacz powietrza i chemia domowa do kupienia na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

Wszystko do domuMetro Warszawa

To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. Metro Warszawa

Dewocjonalia dobrze schodzą

Jakie są zatem potrzeby klientów? Jak się okazuje, najchętniej kupujemy książki kucharskie autorstwa sióstr zakonnych oraz wszelkiego rodzaju dewocjonalia. Nie kryją tego urzędniczki pocztowe: - Idą wszystkie pozycje siostry Marii, ostatnio kalendarze z papieżem Franciszkiem i naszym papieżem. Ludzie kupują, to my sprzedajemy. Dewocjonalia dobrze schodzą - kończy pani w okienku.

W urzędach Poczty Polskiej kupimy dziś nie tylko znaczki, ale np. dewocjonaliaMetro Warszawa

W urzędach Poczty Polskiej możemy kupić dziś nie tylko znaczki, ale np. dewocjonaliaMetro Warszawa

Kalendarz z papieżem to przebój w urzędach Poczty Kalendarz z papieżem to przebój w urzędach Poczty Metro Warszawa

Sprzedaż powinna być rentowna

Jak wyjaśnia Poczta Polska, towary, które wprowadzamy do sprzedaży, muszą spełnić szereg kryteriów. Przede wszystkim ich sprzedaż powinna być rentowna. - W działalności handlowej reagujemy na potrzeby rynku i staramy się je zaspokajać - informuje. I dodaje: Według PwC handel detaliczny stanowi nawet 20 proc. w przychodach wielu operatorów pocztowych na świecie.

Metro Warszawa

Ręczniki, książki, pamiątki małe i duże. Poczta Polska dwoi się i troi, aby klienci byli zadowoleni. Ręczniki, książki, pamiątki małe i duże. Poczta Polska dwoi się i troi, aby klienci byli zadowoleni. Metro Warszawa

Pamiątkowe ręczniki i inne upominki

- Jednych to może śmieszyć, ale takie ręczniczki upominkowe czy książka kucharska na prezent jak znalazł - mówi starsza kobieta czekająca w kolejce w głównym urzędzie Poczty w Śródmieściu. I dodaje: Ja to lubię, stojąc w kolejce, pooglądać sobie rzeczy, które można na na poczcie kupić. Czas szybciej leci.

Metro Warszawa

 

Metro Warszawa

Ręczniki upominkowe na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

Regały z grami i zabawki. Tym kusi Poczta Polska Regały z grami i zabawki. Tym kusi Poczta Polska Metro Warszawa

Zabawki

Prawie wszędzie dostaniemy różnego rodzaju zabawki. Gdy planszowe, samochodziki, maskotki.

Regały pełne upominkówMetro Warszawa

Metro Warszawa

Metro Warszawa

To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. Metro Warszawa

Składany Kapelusz, Polskie Archiwum X i inne ciekawostki

Asortyment trochę różni się w zależności od poczty. To, co można kupić w urzędach pocztowych na Żoliborzu czy Woli, nie zawsze kupimy np. w Śródmieściu.

Metro Warszawa

- Asortyment handlowy nie jest taki sam w każdej placówce pocztowej. Towary zostają zakwalifikowane do sprzedaży ze względu na ich atrakcyjność i jakość, opakowanie, możliwość ekspozycji w placówkach, potencjał sprzedażowy - wyjaśnia Poczta.

Metro Warszawa

 

Zestaw do tapasMetro Warszawa

Urzędy Poczty Polskiej w Warszawie zaskakują asortymentem Urzędy Poczty Polskiej w Warszawie zaskakują asortymentem Metro Warszawa

Galanteria i odzież

To, co jeszcze rzuca się w oczy to fakt, że duże urzędy coraz częściej przypominają sklepy spożywczo-przemysłowe.

Metro Warszawa

 

Metro Warszawa

Poczta Polska, tak jak inni operatorzy pocztowi w Europie, szuka nowych rozwiązań biznesowych, które pozwolą zrekompensować skutki rewolucji cyfrowej - tłumaczy nam sprawę Poczta Polska.

Metro Warszawa

Metro Warszawa

Rajstopy na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. Metro Warszawa

Muzyka disco polo i Piotra Rubika

W stołecznych urzędach można kupić także książki i płyty z muzyką. - Ostatnio pojawiły się książki Cejrowskiego - mówi urzędniczka z Bemowa. Obok tytułów podróżniczych autorstwa Wojciecha Cejrowskiego, znajdziemy książki małego i dużego patrioty oraz lektury szkolne.

Muzyka Piotra Rubika na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

- Płyty można kupić Rubika czy disco polo. Wszystko jest - wyjaśnia pani w okienku na Bemowie. W placówkach pocztowych poza asortymentem podstawowym udostępniamy również wydawnictwa książkowe, oferujemy bogaty asortyment tytułów prasowych oraz inne artykuły - wyjaśnia nam Poczta Polska. - Sprzedaż towarów handlowych wzrosła w 2016 roku o ponad 10 procent w porównaniu do 2015 roku. Niezmiennie uzyskujemy bardzo dobre wyniki sprzedaży prasy egzemplarzowej oraz sukcesywnie rozwijamy sprzedaż tytułów książkowych sygnowanych logotypem Poczty Polskiej, które są przeznaczone wyłącznie do naszej sieci sprzedaży. Ich sprzedaż w 2016 ponad trzykrotnie przekroczy wyniki sprzedażowe roku 2015.

Muzyka disco polo do kupienia na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

Asortyment na Poczcie Polskiej Asortyment na Poczcie Polskiej Metro Warszawa

Literatura sakralna i patriotyczna

Metro Warszawa

Wojciech Cejrowski to nowa gwiazda Poczty Polskiej. Jego książki również można kupić w urzedachMetro Warszawa

Metro Warszawa

Książki kucharskie na Poczcie Polskie Książki kucharskie na Poczcie Polskie Metro Warszawa

Hit! Książki kucharskie zakonnic

Metro Warszawa

Metro Warszawa

Na Poczcie kupimy także artykuły spożywcze Na Poczcie kupimy także artykuły spożywcze Metro Warszawa

Jedzenie

Metro Warszawa

Więcej o: