Wszystkie Nieprzespane Noce. 10 fantastycznych warszawskich miejsc, które pokazał film

Wszystkie Nieprzespane Noce to nie tylko obraz młodego pokolenia, którym zachwyciły się widownie światowych festiwali. To także filmowa wizytówka Warszawy, która pokazuje miasto z jak najlepszej strony. Wszystkie Nieprzespane Noce to odyseja po stołecznych klubokawiarniach, dancingach, domówkach, parkach, ulicach, Uff. Oto 10 miejsc z filmu, do których chętnie wracamy wspomnieniami. Szczególnie marząc o letnich i goracych nocach.
Bohater filmu Wszystkie Nieprzespane Noce w Bar Studio, Plac Defilad, Warszawa Bohater filmu Wszystkie Nieprzespane Noce w Bar Studio, Plac Defilad, Warszawa Fot. Screen/oficjalny zwiastun filmu/Youtube.com

Bar Studio

Plac Defilad 1. Adres, który znają wszyscy. Dlaczego? Znajduje się tu Bar Studio. W foyer Teatru im St. I. Witkiewicza zaliczycie dobre silent disco, jak bohater filmu. Jak mówią sami twórcy tego miejsca: "To bar z ambicjami społeczno-kulturalno-politycznymi". Do tego dyskusje z autorami dobrych książek, dancingi dedykowane wybitnym artystom, jak Bob Dylan czy letnie kino w plenerze. Od rana do ciemnej nocy czeka na was w Barze Studio sztuka, niezapomniane imprezy i... jedzenie. Kuchnia to proste menu oparte na lokalnych produktach zgodnie z ich sezonowością. Tyle. A jak dobrze! Przypominany adres: Plac Defilad 1.

 

Bar StudioBARTEK ZABOROWSKI/Facebook.com/BarStudio

Bar Studio, WarszawaBARTEK ZABOROWSKI/Facebook.com/BarStudio

Bar Studio, Plac Defilad, WarszawaBARTEK ZABOROWSKI/Facebook.com/BarStudio

DziK, Belwederska 44a. Miejsce, które odwiedzają boahterowie Wszystkich Nieprzespanych Nocy DziK, Belwederska 44a. Miejsce, które odwiedzają boahterowie Wszystkich Nieprzespanych Nocy Fot. DZiK/Facebook.com

DZiK

Dom zabawy i kultury. W skrócie - Dzik. Jedno z najciekawszych miejsc na kulturalnej mapie miasta, które znajdziecie przy ulicy Belwederskiej 44a. We wnętrzach willi z lat 20., gdzie przestrzeń tworzą zarówno restauracja, jak i pracownie artystyczne, bawią się bohaterowie Wszystkich Nieprzespanych Nocy.

DziK, Belwederska 44a. Miejsce, które odwiedzają boahterowie Wszystkich Nieprzespanych NocyFot. DZiK/Facebook.com


DZiK to idealny lokal zarówno na lunch, wieczorny koncert czy popołudniową jogę. Otwarty w 2012 roku, dziś jest miejscem ciekawych wydarzeń kulturalnych w stolicy. W środy zatańczymy tango, co tydzień obejrzymy film w ramach cyklu "Kino na Dziko".

- To dom otwarty na śmiałe inicjatywy i projekty kulturalne, szczególnie te uwzględniające integrację międzypokoleniową i potrzeby społeczności lokalnej - piszą posiadacze Dzika.

 

DziK, Belwederska 44a. Miejsce, które odwiedzają boahterowie Wszystkich Nieprzespanych NocyFot. DZiK/Facebook.com

Wszystkie Nieprzespane Noce to filmowa wizytówka Warszawy. Na zdjęciu - mieszkanie głównego bohatera. Wszystkie Nieprzespane Noce to filmowa wizytówka Warszawy. Na zdjęciu - mieszkanie głównego bohatera. Metro Warszawa

Ściana Wschodnia

Ściana Wschodnia to legendarny kompleks architektoniczny w samym sercu miasta. Ikona Warszawy, która narodziła się i powstała między rokiem 1962 a 1969. Ba, w książce Tadeusza Szafera "Współczesna architektura polska" z 1988 roku przeczytamy, że to jedno z najwybitniejszych osiągnięć modernizmu w naszym kraju. Jednym słowem - duma! W jednym z trzech wieżowców mieszka główny bohater filmu, a z okien jego mieszkania rozpościera się najpiękniejszy widok na centrum stolicy.

Choć wysokościowce przeszły gruntowny remont, to ich finalny efekt wcale nie był zadowalający. O ekskluzywności i pięknie wieżowców świadczyła elewacja wykonana z błyszczącego aluminium, które po remoncie zastąpiły metalowe i szare płyty. Według nas Ściana Wschodnia wciąż bije blaskiem, jak na prawdziwą ikonę miejskiego stylu przystało.

 

Ściana Wschodnia w WarszawieFot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Stare Miasto w Warszawie kryje m.in. ogrody przelegające do zabtkowych kamienic. To właśnie tu kręcono film Wszystkie Nieprzespane Noce Stare Miasto w Warszawie kryje m.in. ogrody przelegające do zabtkowych kamienic. To właśnie tu kręcono film Wszystkie Nieprzespane Noce Fot. Łukasz Zandecki / Agencja Wyborcza.pl

Stare Miasto

Starówka posiada ukryte miejsca, które odkrywają dla nas filmowi Krzysztof i Michał. Na skarpie, nad brzegiem dopływu Wisły, w ogrodach przylegających do zabytkowych kamienic kręcono kilka scen Wszystkich Nieprzespanych Nocy. Film pokazuje nam nowe oblicze Starego Miasta poprzez miejsca, które warto odkryć samemu. I znaleźć te, które stanie się naszym ulubionym. Ba. Bajkowe przestrzenie najstarszego ośrodka miejskiego stolicy to idealne miejsce na zakończenie imprezy w letni poranek.

Wszystkie Nieprzespane Noce. Sceny z filmu Wszystkie Nieprzespane Noce. Sceny z filmu Screen z zwiastuna filmu/Youtube.com

Muzeum Techniki i Przemysłu

Kolejne nieoczywiste miejsce, na które naszą uwagę zwracają twórcy filmu. Jeżeli szukacie pomysłu na pierwszą randkę, to wybierzcie się do Muzeum Techniki. Powołane w 1875 roku, swoją wielką reaktywację zaliczyło w roku 1955 w oddanym wówczas do użytku Pałacu Kultury i Nauki. Pierwsza wystawa nosiła nazwę "Postęp techniczny w służbie człowieka". Dziś znajdziecie tam legendarne motocykle, Machinę rachunkową konstrukcji warszawskiego zegarmistrza Izraela Abrahama Staffela (1842) czy pierwszą na świecie ręczną kamerę filmową Kazimierza Prószyńskiego z 1911 roku. Twórcom filmu należą się wielkie podziękowania za odkrywanie i odczarowywanie miejsc, które warto sobie przypomnieć, odwiedzić i pokochać na nowo. Przypominamy adres: Plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki. Wejście od strony Dworca Centralnego.

Plac Zbawiciela podczas wieczornej zabawy Plac Zbawiciela podczas wieczornej zabawy Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Plan B

Legendarny, kwintesencja hipsterki, obowiązkowy. Te słowa najczęściej pojawiają się w recenzjach Planu B. Jeszcze inna opinia mówi, że albo się Plan B kocha, albo szczerze nienawidzi. My wiemy jedno. Warto Plan B odwiedzić osobiście, pokochać, znienawidzić, albo przyznać, że to faktycznie legendarne miejsce. Według nas to obowiązkowy punkt podczas pobyty w mieście.

Bohaterowie filmu Wszystkie Nieprzespane Noce przy klubie Chłodna 25 Bohaterowie filmu Wszystkie Nieprzespane Noce przy klubie Chłodna 25 Screen z zwiastuna/Youtube.com

Chłodna 25/ CH25

Klub legenda. Chłodna 25 znajdowała się na warszawskiej Woli, w sąsiedztwie Skweru Jerzego Popiełuszki, przy skrzyżowaniu ulic Żelazna i Chłodna. Ta klubokawiarnia to bez wątpienia jasny punkt w tej części miasta. Dziś zamiast Chłodnej 25 znajduje się lokal #CH25. Będąc w okolicy, warto to miejsce odwiedzić. Z sentymentu albo czystej ciekawości.

Królikarnia, Warszawa Królikarnia, Warszawa ADAM STPIEŃ

Królikarnia

WNN kręcono również na terenie Królikarni. W filmie zobaczymy Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. Można tu znaleźć tradycyjne wystawy muzealne, a także eksperymentalne performance oraz nieoczekiwane wydarzenia, takie jak koncerty o wschodzie słońca W Brzask, ogródek warzywny czy mistyczne rytuały muzułmańskie. My polecamy odwiedzić Królikarnię latem. Najlepiej o świcie.

P.S. Królikarnia zawdzięcza nazwę czasom saskim, gdy urządzono tu zwierzyniec i modnym wówczas zwyczajem było polowanie na króliki.

Królikarnia, WarszawaAdam Stępień/AG

Kadr z filmu Wszystkie Nieprzespane Noce, Iskra, Pole Mokotowskie, Warszawa Kadr z filmu Wszystkie Nieprzespane Noce, Iskra, Pole Mokotowskie, Warszawa Screen z zwiastuna Wszystkie Nieprzespane Noce/Youtube.com

Iskra Pole Mokotowskie

- Jest nam niezmiernie miło przedstawić trailer filmu "Wszystkie Nieprzespane Noce", tym bardziej że część filmu odgrywa się właśnie u nas w Iskrze - chwalili się kilka tygodni temu na Facebooku twórcy Iskry. Duża część plenerów nagrywana była właśnie tu. Nie bez powodu. Iskra to jedno z najchętniej odwiedzanych, tłumnie wręcz, miejsc w Warszawie. Koncerty na Polu Mokotowskim sygnowane przez Iskrę to już miejska legenda. Podobnie cykliczne wydarzenia.

 

 

Iskra, Pole MokotowskieNIGEL/Facebook.com/Iskra

Pomost 511 na Bulwarze Flotylli Wiślanej Pomost 511 na Bulwarze Flotylli Wiślanej Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Pomost 511

Kolejne z kultowych miejsc nad Wisłą. Pomost 511 to dryfujące miejsce, które latem warto odwiedzić. Połączenie klubokawiarni z przystanią i piaszczystą plażą. - Miejsce kreatywnego relaksu na Powiślu, strefa, w której spotykają się różne środowiska, by wspólnie poimprezować i wypocząć. Atmosferę miejsca podgrzewa przyjemna muzyka niezagłuszająca rozmów odpoczywających gości, a w weekendy mega imprezy dla wymagających klubowiczów - zachęcają twórcy miejsca.

Gdzie? Bulwar Flotylli Wiślanej, po lewej stronie Wisły, pomiędzy Mostem Poniatowskiego a Mostem Łazienkowskim.

P.S. Klub położony jest dokładnie na 511 kilometrze Wisły - stąd jego nazwa.

 

 

Pomost 511, WarszawaFot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Więcej o: