Długi weekend w Warszawie. 5 propozycji na spędzenie czasu w stolicy

Warszawiacy, którzy zostaną na długi weekend w stolicy, nie będą żałować. Lokale nad Wisłą przygotowały dla nich różne atrakcje na powietrzu. Zapowiada się piękna pogoda, więc warto rozważyć pozostanie na długi weekend w stolicy.
Hocki KLocki Hocki KLocki materiały prasowe

Hocki Klocki

W Hockach Klockach będą czekać na warszawiaków imprezy, pikniki, wyprzedaż garażowa i koncert The Feral Trees. Start już w środę 25 maja.

W przeddzień dnia wolnego od pracy Hocki Klocki proponują wieczorne tańce nad brzegiem rzeki. W stan miłego zapomnienia wprowadzi gości znany i lubiany kolektyw Piosenka Jest Dobra Na Wszystko. To  grająca razem od pół dekady czwórka przyjaciół, którzy muzycznie potrafią zaskoczyć nawet najwybredniejszych imprezowiczów. Start godz,. 21:00.

Tym, którzy pozostali w stolicy, Hocki Klocki oferują w czwartek, wcale nie gorsze niż te wyjazdowe, rozrywki - miejski relaks w najlepszym wydaniu. - I mali, i duzi mile widziani są nad Wisłą, by wspólnie tracić czas bez wyrzutów sumienia - piszą organizatorzy. Start godz. 13:00.

Wieczorem Hocki rozbrzmiewać będą hitami gorącymi jak majowe wieczory. Cykl, który w co drugi czwartek rozgrzewa warszawiaków przed weekendem, rozkręci Kuvau + Przyjaciele.

Z kolei w piątek - urodziny Soul Service. Muzyka funk i soul, brudne brzmienia lat 60/70, mocne, niepokojące rytmy, psychodeliczne gitary i jazzowe dęciaki oraz miłość do winylowej płyty. Start godz. 21:00.

W sobotę również impreza, zagra ponownie Kuvau, a także Panowie z Twardej. Start 21:00.

A w niedzielę od 11:30 - wyprzedaż garażowa. Hocki Klocki zapraszają 29 maja na inaugurację cyklicznych garażówek nad Wisłą (odbywać się będą co drugą niedzielę).

O godzinie 11:00 - wege piknik, które również odbywać się będą cyklicznie. A o 18:00 koncert The Feral Trees.

Długi weekend w Warszawie Długi weekend w Warszawie Miami Wars/ Facebook.com

Miami Wars

Przy wyjściu z Portu na Cyplu Czerniakowskim od ostatniego weekendu działa również Miami Wars. W ubiegłym roku twórcy Miami Wars organizowali rejsy po rzece, w tym roku oprócz rejsów udostępniają warszawiakom klimatyczną przestrzeń, w której można się zrelaksować, zjeść owoce morza oraz wypożyczyć jedną z łódek.

To idealne miejsce na spędzenie ciepłych wieczorów w długi weekend majowy.

Pomysłodawcami konceptu Przylądka Miami Wars jest Agencja Planoia, kapitan Miami Wars Zbyszko Michał Cieszyński, który w ubiegłym sezonie organizował rejsy motorówką po Wiśle oraz Sebastian Perchel, właściciel restauracji Dziki Ryż.

Długi weekend w Warszawie Długi weekend w Warszawie Pomost 511/ Facebook.com

Pomost 511 i Cud nad Wsłą

W długi weekend nie zaśnie również Pomost 511. Codziennie od środy do niedzieli odbywać się tam będą imprezy do rana.

W środę zagra Kuvau i Dj Boogie. Start 21:00.

W czwartek - KARAKOVV (czyli Jakub Karaś i Jędrzej K.) i Kędzierski. Start: 21:00. W piątek po raz pierwszy w nowym sezonie, zagrają KokaFellaz, czyli: Panda, Eklektik, Homer. Start: 21:00.

A w sobotę - Miko Czajkowski i Vienio. Impreza będzie jednocześnie After Party po Flying Rockstar Energy Tour w Warszawie, które odbędzie się tego dnia na Placu Defilad. Start 21:00.

Przez cały weekend bawić Was będzie również Cud nad Wisłą. W środę - Stand up nad Wisłą  z Sebastianem Rejentem i Maciejem Adamczykiem. Start 19:30. Po stand upie oczywiście impreza - pod hasłem Cudowne kobiety. Promocje na drinki dla pań.

W czwartek wieczorem w Cudzie przygrywać będą chłopaki z kolektywu NS z Trójmiasta.

W piątek impreza z cyklu Heineken City Nights. A w sobotę - festiwal ostrych smaków. Cud Hot Food to nadwiślańska uczta pikantnych potraw kuchni blisko i dalekowschodniej: tajskiej, nepalskiej, indyjskiej i wietnamskiej. Ponadto czekać na was będą wypalające meksykańskie burritos z papryczkami jalapeno, japońskie sushi z wasabi oraz pikantne dania z włoskimi truflami. Na ostro przyprawione będą także mięsne i wegańskie burgery. Start o 13:00. Zakończenie o 23:00.

W niedzielę od 12:00 - piknik dla dzieci. A o 17:00 nad Wisłę powróci swing.

Długi Weekend Warszawa Długi Weekend Warszawa Facebook.com/ Plac Zabaw

Plac Zabaw

Do Placu Zabaw warto wybrać się na pewno 28 maja w sobotę. Odbędzie się tam Slow Market - targ kulinarny, który gromadzi w jednym miejscu blogerów, kucharzy amatorów oraz restauratorów, serwujących dania z całego świata.

Jak mówią organizatorzy, w każdy weekend Plac Zabaw zamieniać się będzie w miejsce wielokulturowego tygla nowych smaków.

Z kolei 29 maja odbędą się w Placu Zabaw zawody w wyciskaniu jak najsmaczniejszej kawy przy użyciu AeroPressu.

Rok temu 72 kawowych zapaleńców zmierzyło się w walce o tytuł Mistrza w podziemiach warszawskiego Klubu Komediowego. Wygrała Justyna Urbańska z Wrocławia.
W tym roku przy pomocy wielu partnerów i przede wszystkim sponsora głównego - Freehand Coffee Roasters - postaramy się przekroczyć magiczną liczbę 100 uczestników i pobić kolejny rekord

Rok temu 72 kawowych zapaleńców zmierzyło się w walce o tytuł Mistrza w podziemiach warszawskiego Klubu Komediowego. Wygrała Justyna Urbańska z Wrocławia.W tym roku przy pomocy wielu partnerów i przede wszystkim sponsora głównego - Freehand Coffee Roasters - postaramy się przekroczyć magiczną liczbę 100 uczestników i pobić kolejny rekord.

W niedzielę również odbędzie się MotywaTOR - warsztaty rowerowe dla dzieci. - Jeżdżąc po torze rowerowym zwanym pumptrackiem ćwiczymy refleks, zmysł równowagi, pewności siebie, a także obycie ze sprzętem rowerowym czy kondycję fizyczną. MotywaTOR pozwala testować porażki i zwycięstwa, jest też promocją zdrowych nawyków przez dobrą zabawę - piszą organizatorzy. Dokładny harmonogram zajęć na stronie wydarzenia.

Długi weekend w Warszawie Długi weekend w Warszawie Cud nad Wisłą/ Facebook.com

Cud nad Wisłą

Długi weekend to również wydarzenia po drugiej stronie Wisły. Już w środę przy Plażowej odbędzie się Night Food Market, czyli targi kulinarne. Niezwykła kuchnia uliczna, orientalne dania, dobre napoje. Market potrwa od od 18:00 do 02:00.

Z kolei w czwartek o 20:00 odbędzie się impreza swingowa. - Studio Tańca Swingowego SwingOut.pl i Lindy Hop in Warsaw oraz Kawiarnia Plażowa zapraszają na cykl letnich potańcówek w klimacie złotej ery swingu - piszą organizatorzy. O muzyczną oprawę wydarzenia zadba doskonale znany warszawskim tancerzom swingowym - DJ Kapitan Sparky. - Na początku imprezy zapraszamy na bezpłatną, półgodzinną lekcję podstaw swingowego tańca Balboa w wykonaniu Michała i Doroty Wójcikiewicz - informują organizatorzy.

Więcej o: