Brakuje im łapy? Nie, domu. Czekają na niego bardziej niż inne psy. Poznaj trójłapki z Palucha

Mają tylko 3 łapki, ale to nie sprawia, że radzą sobie gorzej od innych psów. Są cudowne, kochane i całuśne. Uwielbiają ... biegać i skakać. Naprawdę trudno uwierzyć, że tak długo czekają na dom. 21 maja Schronisko na Paluchu organizuje Dzień Zwierząt na Polu Mokotowskim, będzie tam można, m.in poznać podopiecznych Palucha, wziąć udział w warsztatach i skorzystać z porad behawiorystów.
Samba, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. Samba, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. www.napaluchu.waw.pl

Samba

Samba do schroniska trafiła jako 5-miesięczny szczeniak, ofiara wypadku, w następstwie którego straciła przednią łapkę. Jest delikatna, łagodna i kochana. Czasami nie chce chodzić na spacery tylko się kładzie i czeka na głaskanie. Na takie zaufanie trzeba jednak sobie zasłużyć, gdyż przy pierwszym kontakcie z obcymi osobami jest zazwyczaj trochę nieśmiała, ale dość szybko się oswaja i przywiązuje. Ponieważ większość swojego krótkiego życia spędziła w schronisku, będzie potrzebowała odrobiny cierpliwości także w oswojaniu z nieznanym sobie światem.

Może zamieszkać w domu, w którym są już inne zwierzęta, dogaduje się dobrze zarówno z suczkami jak i psami.

Kontakt w sprawie adopcji: Magda: 516 457 357

Lala, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. Lala, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. www.napaluchu.waw.pl

Lala

Lala to pomimo smutnej przeszłości - wesoła, energiczna i przyjacielska bokserowata sunia. Miała panią, która była chora, w końcu trafiła do szpitala. Lala została w domu, przywiązana do szafy - była karmiona, ale nic ponad to. W końcu przyjechała do schroniska. Była przerażona i znerwicowana. Początkowo ze strachu próbowała się bronić. Po pewnym czasie jednak w pełni się przekonała do opiekunki w schronisku. Niestety, kiedy wydawało się, że życie Lali się unormowało, stało się kolejne nieszczęście - sunia straciła łapę. Na szczęście szybko przyzwyczaiła się do "kalectwa". Aktualnie Lala bardzo się zmieniła. Teraz jest ufnym psem, rozdającym buziaki na lewo i prawo. Może jedynie zaczepiana szczekać na inne psy. Mimo braku łapki świetnie sobie radzi, również ze stawaniem na dwóch łapach, żeby dać buziaka. Na wybiegu biega za piłeczką, jednak męczy się szybciej niż inne pieski.

Kontakt w sprawie adopcji: Beata: 791-964-497, Ania i Piotr: 508 572 122 lub Michał 501 201 443.

Felix, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. Felix, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. www.napaluchu.waw.pl

Felix

Felix zwany Trójłapkiem urodził się jako dziki piesek. Ponieważ dziki pies w wielkim mieście to nie najlepszy pomysł, został odłowiony i przywieziony do schroniska. W schronisku grzecznie odsuwał przy sprzątaniu boksu i grzecznie czekał na napełnienie miski - przez lata pobytu na Paluchu pozostał w dużej mierze dziki. Ale w końcu i na niego przyszła pora i zaczęła się socjalizacja Felixa, ku jego niezadowoleniu. Jaki jest Felix Trójłapek? Udaje odważnego, przez kraty swojego boksu groźnie szczeka na obcych. Za to, gdy obcy już wejdzie do boksu chowa się w budzie. Mógłby więc sprawdzić się jako niegroźny stróż, w roli dzwonka alarmowego. Felix boi się smyczy, ale w końcu daje sobie założyć i idzie na spacer. Zabieranie go na spacery daje efekty: początkowo pies się bronił, teraz idzie w obie strony prawie bez oporu. Podczas spaceru przytula się do nogi swojego człowieka, bo ma nadzieję, że ten uratuje go przez strasznymi rzeczami, które go z pewnością spotkają podczas spaceru.

Socjalizacja daje efekty, ale w warunkach schroniskowych to jest proces bardzo powolny. Adopcja byłaby dla niego szansą. Jeśli nie na oswojenie, to przynajmniej na lepsze życie.

Kontakt w sprawie adopcji: Żaneta 661 360 933, Beata, 501 388 121.

Fred, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. Fred, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. www.napaluchu.waw.pl

Fred

Popatrzcie na Freda. Jak myślicie czego mu brakuje? Prawidłowa odpowiedź - Fredowi brakuje domu. Niestety osoby, które go mijają szukając nowego przyjaciela widzą brak łapki, a nie brak domu.

Pies mimo swojego kalectwa jest bardzo aktywnym psem. Idąc z nim na spacer zupełnie zapomina się o tym, że ma tylko trzy łapki. Jest bardzo przyjazny i pozytywnie nastawiony do człowieka. Jednak ze względu na brak łapki trochę szybciej się męczy.

Kontakt w sprawie adopcji: Ania i Piotr: 508 572 122, Ola: 508 205 021.

Magic, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. Magic, trójłapek ze Schroniska na Paluchu. www.napaluchu.waw.pl

Magic

To nieduży piesek w eleganckim czarnym garniturze. Nie postarał się niestety przy zakładaniu skarpetek - dwie ma krótkie, jedną dłuższą. Magic jest miłym kilkuletnim psiakiem, któremu się w życiu nie poszczęściło - stracił łapkę i trafił do schroniska. Psiak lubi spacery, jest energiczny i chętnie biega
Kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka: 609 999 606, Magda: 513 932 996.

Więcej o: