Wyjątkowe zdjęcia psów staruszków ze Schroniska na Paluchu. Myślisz o adopcji? Musisz to zobaczyć

Schronisko "Na Paluchu" przedstawia efekty wyjątkowej sesji "Ladies and Gentlemen". Fotograf Filip Klimaszewski wykonał zdjęcia portretowe schroniskowych seniorów do adopcji. Zobacz te mordki, a może zechcesz adoptować jakiegoś psiaka? - Osoba adoptująca starszego psa musi wiedzieć, że do domu bierze zwierze o ukształtowanym charakterze i wyglądzie, który już się nie zmieni. Psy starsze są też mniej absorbujące niż młode, choć tak samo potrzebują miłości. Dorosłe czworonogi dużo lepiej radzą sobie pozostawione same w domu, nie nudzą się tak bardzo, jak psia młodzież, większość czasu przesypiając. Łatwiej też dostosowują się do zmian i nowej sytuacji - zachęcają do adopcji pracownicy Schroniska.
Sesja zdjęciowa psy Sesja zdjęciowa psy Barabasz/ materiały prasowe

Barabasz, 12 lat

Spodobało ci się? Polub nas

Barabasz jest ogromnym owczarkowatym psem, który na starość trafił do schroniska. Jest tęgi, co utrudnia mu poruszanie się, powinien dużo chodzić, ma problemy ze stawami. Mimo wszystko powinien mieć dom, ogród, gdzie wylegiwałby się na słońcu i w spokoju dożywał swoich dni.

Psy do adopcji Psy do adopcji Łatek/ materiały prasowe

Łatek, 15 lat

Łatek to średniej wielkości starszy piesek, niespecjalnie toleruje inne psy, przebywa wobec tego w osobnym boksie. Jest spokojny, na spacerach wesoły.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Astor/ materiały prasowe

Astor, 12 lat

Astor jest starszym owczarkowatym psem. Uwagę zawracają jego wielkie oczy patrzące uważnie na człowieka. Nie zawsze ludzie go dobrze taktowali, o czym świadczy jego początkowa pewna nieufność przy kontakcie z nowo poznanym człowiekiem. Szybko jednak można zdobyć jego zaufanie i sympatię.

Psy z Palucha Psy z Palucha Dino/ materiały prasowe

Dino, 15 lat

Dino to kolejny psi staruszek, który na stare lata znalazł się w schronisku. Do schroniska trafił 5.01.2015, więc może być sylwestrową zgubą. Dino jest łagodny, mądry, bardzo przyjacielski w stosunku do ludzi. Przebywa w sali wśród innych psów, jest bezkonfliktowy.

Psy z Palucha Psy z Palucha retro. materiały prasowe

Retro, 15 lat

Retro to uroczy senior. Trafił do schroniska u schyłku swojego życia. Piesek zapomniany, do nikogo niepodobny a bardzo grzeczny i wrażliwy.

Psy z Palucha Psy z Palucha Borek/ materiały prasowe

Borek, 13 lat

Borek jest średniej wielkości kremowo-białym starszym pieskiem. Niestety, jest to kolejny zwierzak porzucony w starości i chorobie, który bardzo potrzebuje domu. Na pewno całe swoje psie życie zbierał pochwały z powodu niezwykłej urody-wygląda jakby był krewnym niedźwiadka polarnego, a mimo to znalazł się w schronisku.

Psy z Palucha Psy z Palucha Elsa/ materiały prasowe

Elsa, 10 lat

Delikatna, spokojna, łagodna sunia w typie jamnika. Jamnikowate, krzywe łapki i charakterystyczne uszy dodają jej urody. Toleruje inne psy, przyjazna.

Psy ze Schroniska Psy ze Schroniska Cecylka/ materiały prasowe

Cecylka, 12 lat

Malutka, starsza suczka. Cecylka na początku pobytu w schronisku była bardzo wystraszona, a jedyną bronią takiego maleństwa są ząbki i warczenie. Ale daje się "przekupić", zapiąć smycz i pójść na spacer.

Seniorzy ze schroniska Seniorzy ze schroniska Chojrak/ materiały prasowe

Chojrak, 14 lat

Jest psem jamniczym, bo jamnikiem nie do końca. Może z pyszczka i oczywiście z zachowania! Chojrak ma swój charakterek. Dotknięty znienacka może dziabnąć, ale to oczywiste, bo jest niewidomy. Jeśli traktuje się go z odpowiednim szacunkiem i delikatnością, zazwyczaj nie ma żadnego problemu.

Psy ze schroniska Psy ze schroniska Berbeć/ materiały prasowe

Berbeć, 14 lat

Kocha ludzi, ale nie przepada za innymi psami, na spacerach jest obojętny wobec innych zwierząt, ale w domu może być zazdrosny. Ładnie chodzi na smyczy na spacerach nie zwraca uwagi na inne pieski. Berbeć niestety zachorował na ostre zapalenie ucha i bardzo ciężko to przeszedł. Po przebytej chorobie ma lekko skrzywioną główkę, więc trzeba będzie kontrolować go w warunkach domowych, na pewno będzie to cudowny kompan dla starszych dzieci.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Lewi/ materiały prasowe

Lewi, 14 lat

W ostatnim czasie Lewi źle znosi pobyt w schronisku. To nieduży pies. Mimo swojego wieku jest bardzo pogodny i energiczny. Lubi pieszczochy i inne psy.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu materiały prasowe

Fitek, 9 lat

Fitek jest pudelkowato-sznaucerowatym szarym, średniej wielkości starszym pieskiem, który przybył do schroniska w okropnym stanie: jego sierść była brudna i skundlona, posklejana w dredy, jakby przez długi czas nie myta i nie czesana. A jednak piesek musiał mieć dom, bo bardzo pragnie towarzystwa człowieka, przytula się, płacze psim głosem, kiedy wolontariusze odchodzą.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Hektor/ materiały prasowe

Hektor, 16 lat

Hektor jest średniej wielkości starszym psem, który z racji wieku i kondycji od razu po przybyciu do schroniska trafił na geriatrię. Piesek prawdopodobnie został wyrzucony z domu, przez pierwsze dni wył z rozpaczy w nowym dla siebie miejscu. Jeszcze teraz głośnym szczekaniem pragnie zwrócić na siebie uwagę, na pewno przeżył mocno tę straszną zmianę w swoim życiu. Hektor jest bardzo przyjaznym psem-garnie się do ludzi, jest spragniony pieszczot.

Psy ze schroniska Psy ze schroniska Talib/ materiały prasowe

Talib, 11 lat

To dostojny pies w typie owczarka. Odziedziczył właściwie wszystko po prawilnych przedstawicielach tej rasy - umaszczenie, piękną postawę oraz mądrość. Niestety odziedziczył też wadliwe na starość łapki. Ale ten defekt może być zaletą - przez swój stonowany i lekko flegmatyczny chód staje się bardzo urokliwym pieskiem.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Sisi/ materiały prasowe

Sisi, 8 lat

Sisi to sunia o pięknym, czarnym futerku. Jest uosobieniem spokoju, gracji i wytworności. Jest dużym psem i najlepiej będzie się czuć w domu z ogrodem. Kocha ludzi, ale nie toleruje innych psów.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Gryf/ materiały prasowe

Gryf, 12 lat

Duży pies, bardzo przyjazny i wdzięczny. Uwielbia kontakt z człowiekiem. Leo jest bardzo łagodny w stosunku do ludzi i innych psów. Nadaje się zarówno do mieszkania w bloku jak i domu z ogrodem.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Wiercik/ materiały prasowe

Wiercik, 14 lat

Wiercik jest nieduży, bardzo czuły, wrażliwy i delikatny. Wiercik bardzo źle znosi pobyt w schronisku. Chwilami z rezygnacją wierci się po boksie, szukając swojego spokoju i swojego miejsca.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Miszka/ materiały prasowe

Miszka, 15 lat

Do schroniska przybył wychudzony, zaniedbany, niewidzący. Jedno oko ma w bardzo złym stanie, drugiego po prostu nie ma. Miszka jest bardzo spokojnym psem, niepewnym na spacerach. Ale niewidome psy bardzo dobrze radzą sobie w znanym terenie: we własnym domu Misza poradzi sobie doskonale.

Schronisko na Paluchu Schronisko na Paluchu Misiek/ materiały prasowe

Misiek, 17 lat

Spodobało ci się? Polub nas

Jest bardzo łagodny do ludzi i zwierząt. To wspaniały starszy pies, który podbija serca każdego kto go pozna. Ma bardzo łagodną i pogodną naturę. Mimo wielu lat spędzonych w schronisku (od 2006 roku) zachował pogodę ducha i ogromną chęć do życia.

Sesja zdjęciowa seniorów z Palucha to część akcji "Adoptuj warszawiaka" organizowanej przez Schronisko.

Więcej o: