5 najlepszych sklepów z winem w Warszawie. Tu znajdziesz dobre wino za przystępną cenę [POLECANE WINA]

Wino z dyskontu na uroczystą kolację albo na imprezę do znajomych? Chyba możemy wybrać coś lepszego i lepiej wyselekcjonowanego? Polecamy sklepy z winem, gdzie dostaniemy butelkę naprawdę przyzwoitego trunku za przystępną cenę. Gdzie kupić dobre wino w Warszawie? Polecamy!
Mielżyński Mielżyński Przemek Wierzchowski/ Agencja Wyborcza.pl

Mielżyński

Spodobało ci się? Polub nas

Burakowska

Czerska 12

Roberta Mielżyńskiego warszawiakom przedstawiać nie trzeba. To on zapoczątkował w Polsce modę na wine bary, to u niego od lat można wypić każde wino na kieliszki.

Jak podkreśla Robert Mielżyński, za wybór win do swojego sklepu odpowiedzialny jest on sam.

- Wcześniej konsultuję dołączenie kolejnej butelki do portfolio z moim dwoma doświadczonymi pracownikami - to pozwala spojrzeć na wino z szerszej perspektywy, przedyskutować wszystkie za i przeciw. Każdy z nas ma inny smak, inne preferencje, ale łączy nas wspólne podejście do jakości wina, która zawsze musi być na właściwym poziomie niezależnie od tego czy wino jest droższe czy tańsze - mówi.

Robert Mielżyński podróżuje kilka razy do roku i zawsze w ściśle określonym celu - odwiedza producentów, od których chce zacząć importować wybrane wina.

- Czasami też jeżdżę na duże winne targi do Niemiec czy Włoch. Od czasu do czasu wysyłam do zaprzyjaźnionych winnic, z którymi współpracuję już od dawna, moich pracowników, aby zobaczyli produkcję wina u źródła, co bardzo pomaga rozwijać ich wiedzę - mówi.

Udało nam się namówić Roberta Mielżyńskiego, aby polecił kilka fajnych win, które ma w swoim sklepie.

Wina białe:

- hiszpańskie, aromatyczne Mar de Lisboa 2014 (29 zł)

- niemiecki orzeźwiający gruner veltliner w lirowej butelce - Riegelhofer 2015 (36 zł)

Wina czerwone:

- klasyczne, langwedockie Chateau de Pennautier Classique 2014 (39 zł)

- hiszpański, krwisty i bardzo owocowy monastrell - Hecula 2013 (38 zł)

Wina różowe:

- francuskie, krystalicznie czyste i lekkie Note Blue Rose 2013 (39,50 zł)

Ceny za wina zaczynają się już od 26 zł - to chilijskie codzienne wina Sanama (białe: Sanama Chardonnay i czerwone Sanama Cabernet Sauvignon).

Najdroższe wino kosztuje 1948 zł - to toskańskie Masseto. - Najszerszy wybór win mamy w przedziale miedzy 30 a 100 zł - informuje Mielżyński.

Ale wino Ale wino Franciszek Mazur/ Agencja Wyborcza.pl

AleWino

Mokotowska 48

AleWino to sklep z winem i restauracja. Właściciele winiarni sami nie importują wina, ale współpracują z kilkoma importerami. - Stawiamy na mniejsze firmy z interesującą historią, które specjalizują się w regionach. Bardzo dużo podróżujemy, głównie są to podróże związane ze zwiedzaniem winnic czy odwiedzaniem restauracji - informują.

Najciekawsze, niedrogie wina proponowane przez AleWino? To o dziwo wina z naszego regionu!

Te wina niesłusznie są zdaniem właścicieli winiarni niedoceniane. To m.in.:

- Verus, Pinot Gris, Słowenia 2013, z regionu Ormoz. Cena na miejscu 85 zł, cena na wynos 65 zł - wino białe

- Petreny Big Band, Egri Bikaver Superior, Węgry 2009. Cena na miejscu to 95 zł, cena na wynos to 75 zł - wino czerwone wytrawne

- Turnau Rose, Regent, Rondo, Polska 2014. Cena na miejscu 90 zł, cena na wynos 70 zł - to wino różowe winnicy Turnau. Jest to zaskakująco smaczne wino z miejsca, które nie jest kojarzone z produkcją wina, północy Polski, Baniewic z okolic Szczecina

Jakie wino szczególnie polecają właściciele winiarni? - Nasza propozycja to Chateau Musar z Libanu, rocznik 2007. Jest to wino stworzone z klasycznych francuskich szczepów, powstałe w miejscu niekojarzonym z winiarstwem - z doliny Bekaa.

Drugą naszą propozycją jest wino musujące Emiliana od Ludowiki Lusenti z Emilii Romanii. Czysta niefiltrowana malvasia z osadem w butelce. Charakteryzuje się kwiatowym, ale również drożdżowym aromatem.

Wina w AleWino są w cenie od 45 - 480 zł.

Sklepy z winem Sklepy z winem Winkolekcja/ Facebook.com

Winkolekcja

Olkuska 7

- Co najmniej kilka razy w ciągu roku nasza firma wysyła kogoś w różne zakątki świata, w celu poszukiwania nowych win do naszej oferty. Niedawno nasz zespół wrócił z Dusseldorfu, gdzie odbywał się ProWein - największe na świecie targi winiarskie, za miesiąc kto inny pojedzie do Werony na Vinitaly - informuje nas sommelier Winkolekcji Jan Bester.

Jakie wina poleca ze sklepu przy Olkuskiej?

Wina z Langwedocji - południa Francji:

- Moulin de Gassac Chardonnay - 38zł (białe)

- Moulin de Gassac Syrah - 38zł (czerwone)

Oraz kilka win z Chile:

- Aresti Sauvignon Blanc Estate Selection - 28,50 zł (białe)

- Aresti Carmenere Estate Selection - 28,50 zł (czerwone)

Oraz wina z Włoch - region Veneto:

- Guerreri Rizzardi Pinot Grigio - 49 zł (białe)

- Guerreri Rizzardi Valpolicella Classico - 53zł (czerwone)

- Guerreri Rizzardi Chiaretto Bardolino - 44 zł (różowe)

W ofercie Winkolekcji są wina od producentów, którzy mają status prawdziwie kultowych, uznawanych nieraz za "ikony światowego winiarstwa, takie jak: Bollinger, Gaja, Alois Lageder czy Felsina. Winkolekcja posiada również szeroką gamę dobrych win z Bordeaux.

Ceny win zaczynają się od 28 zł.

Sklepy z winem Sklepy z winem Rozbrat20/ Facebook.com

Rozbrat20 Bakery and Wine

Rozbrat 20

Za dostawę win do stosunkowo nowego lokalu Rozbrat20 Bakery and Wine (twórcą tego miejsca jest restaurator Daniel Pawełek znany m. in. z Butchery&Wine czy Brasserie Warszawska) jest Beata Gawęda, która importuje wino przede wszystkim z Włoch.

- W odróżnieniu od wielu importerów na polskim rynku winiarskim jesteśmy importerem bezpośrednim co oznacza każda nasza butelka wina, która gości na stołach najlepszych restauracji w Polsce jest dostarczona bezpośrednio z winnicy - mówi Beata Gawęda.

Beata Gawęda przez wiele lat mieszkała we Włoszech i dzięki temu miała okazję doskonale poznać lokalne winnice oraz producentów wina. Po powrocie do Polski założyła swoją działalność oraz sklep. Dziś jej wina można między innymi wypić w Kieliszkach na Próżnej oraz w Rozbrat20, gdzie również można kupić butelkę do domu.

Jakie wina polecają twórcy Bakery and wine?

- musujące wino Sottoriva Col Fondo (54 zł), od małego winiarza Malibran z najlepszego regionu dla prosecco Valdobiadene. Wino jest mętne, z osadem drożdżowym i zamykane na kapsel ! Pokazuje historię prosecco, tak jak produkowano je za dawnych czasów. Dodatkowo może pochwalić się na nagrodą Slow Wine oraz faktem, że jest przyjazne weganom

Ora (75 zł) to czyli 'wino nowego startu' robione przez osoby należące do Communita di San Patrignano - największy osrodek pomocy osobom z uzależnieniami i z rodzin patologicznych w Europie. Czerwone wino z odmiany Sangiovese, kilkukrotnie nagrodzone przez Gambero Rosso (red.prestiżowy włoski przewodnik winiarski) największą nagrodą 3 Bicchieri.
Różowe wino Cerasuolo d'Abruzzo (69 zł) to najpopularniejszy włoskie wino w tym stylu. Organiczne, od mikroproducenta z Abruzji, który pokazal że sila tkwi w jakosci a nie ilosci. Francesco Cirelii ze swoją 2,5 ha winnicą i całym gospodarstwem ekologicznym znalazł się na liscie 100 najlepszych winiarni na swiecie wg. Wine & Spirit Magazine (najbardziej prestiżowy magazyn winiarski w USA) a we Włoszech określany jest jako 'wschodzaca gwiazda Abruzji'.

- Ora (75 zł), czyli 'wino nowego startu' robione przez osoby należące do Communita di San Patrignano - największy ośrodek pomocy osobom z uzależnieniami i z rodzin patologicznych w Europie. Czerwone wino z odmiany Sangiovese, kilkukrotnie nagrodzone przez Gambero Rosso (red.prestiżowy włoski przewodnik winiarski) największą nagrodą 3 Bicchieri

- Różowe wino Cerasuolo d'Abruzzo (69 zł) to najpopularniejszy włoskie wino w tym stylu. Organiczne, od mikroproducenta z Abruzji, który pokazał, że siła tkwi w jakości, a nie ilości. Francesco Cirelii ze swoją 2,5 ha winnicą i całym gospodarstwem ekologicznym znalazł się na liście 100 najlepszych winiarni na świecie wg. Wine & Spirit Magazine (najbardziej prestiżowy magazyn winiarski w USA) a we Włoszech określany jest jako "wschodząca gwiazda Abruzji"

W Rozbrat20 można również kupować wina na kartony.

Ceny zaczynają się od 40 zł. Najdroższe wino kosztuje około 1200 zł.

Najlepsze sklepy z winem w Warszawie Najlepsze sklepy z winem w Warszawie Winiarnia ŻuŻu/ Facebook.com

Winiarnia ŻuŻu

Spodobało ci się? Polub nas

Kazimierzowska 43

W Winiarni ŻuŻu właściciel sam importuje i dokonuje selekcji win. Mieliśmy okazję pić tam wino nie raz. Do naszych ulubionych należy białe wytrawne wino z Burgundii, Nicholas Potel Bourgogne Chardonnay, 2007 w cenie 75 zł oraz La Petit Berticot Sauvignon Blanc z 2014 (44 zł).

Jesteśmy przekonani, że spośród 250 win, które znajdziemy w winiarni można wybrać coś równie dobrego.

Wina w ŻuŻu są w cenie od 20 zł do 999 zł.

Więcej o: