10 rzeczy, które możesz zrobić w Warszawie podczas ostatnich dni urlopu

Okres poświąteczny, a także pierwsze dni po Nowym Roku to czas, gdy wielu z nas urlopuje. Odpoczywamy i regenerujemy siły często zostając w mieście. Co robić, gdy wkradnie się w te wolne od pracy dni nuda? Tu znajdziecie odwiedź. Oto lista dziesięciu miejsc i wydarzeń, które można odwiedzić i zrobić podczas urlopu w Warszawie.
Sauna Sauna Fot. Flickr.com

Saunarium

Infrared czy bardziej klasyczne jak parowa i fińska. W naszym mieście nie brakuje miejsc, gdzie możemy poddać się regeneracji i relaksowi. Wizyta w saunie to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu w mieście. Gdzie i jaką saunę wybrać? Polecamy tę na ulicy Czumy - OneWay Health Club oraz Klub Łaźnia z Puławskiej. A to lista warszawskich saun.

Stok na Gorce Szczesliwickiej Stok na Gorce Szczesliwickiej Fot. Adam Stpie / Agencja Wyborcza.pl

Narty w wielkim mieście

Niezwykłą atrakcją Ochoty, ale i całej Warszawy jest Górka Szczęśliwicka, której częścią jest ośrodek narciarski ze sztuczną nawierzchnią. Bez względu na pogodę pozwala korzystać z uroków sportów zimowych. Na miejscu nauka jazdy na nartach oraz deskach snowboardowych, oraz możliwość wypożyczenia sprzętu. W sumie, 9600 metrów kwadratowych tras narciarskich.

Universam Grochów na rondzie Wiatraczna już nie istnieje. Zdjęcie zrobione w 2000 r. Universam Grochów na rondzie Wiatraczna już nie istnieje. Zdjęcie zrobione w 2000 r. Fot. WOJCIECH OLKUŚNIK / AGENCJA GAZET

Universam Grochów

To ostatnia okazja, aby zwiedzić kultowy dziś budynek Universam Grochów. Ostatnia, bo z nadejściem Nowego Roku sklep czeka rozbiórka. W ramach pożegnalnych dni z Universamem wystawa przedmiotów związanych z samym miejscem, jak i okresem PRL, debaty, a także możliwość spotkania z pracownikami Universamu.

Kino Iluzjon, Warszawa Kino Iluzjon, Warszawa Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Najmniejsze kino w mieście

Warto odwiedzić Amondo. Najbardziej kameralna sala kinowa znajduje się w samym centrum Warszawy przy ul. Żurawiej. To dwie małe sale, jedna kinowa z 33 fotelami. Kto w wolnych chwilach ma ochotę nadrobić kinowe zaległości niech koniecznie odwiedzi kultowe i historyczne kina studyjne w Warszawie. Polecamy Kulturę, Muranów czy Iluzjon. W każdym z nich obejrzymy światowe premiery, a także skorzystamy z niskich cen. Więcej o kameralnych stołecznych kinach przeczytacie w tym artykule.

Park Trampolin w Warszawie Park Trampolin w Warszawie Materiały prasowe

Park Trampolin

Jedna z najciekawszych atrakcji, jaka powstała w ostatnich latach w Warszawie. Park Trampolin, zwany także Hangarem 646 mieści się na Gocławiu przy ulicy Wał Miedzeszyński 646. 50 trampolin różnego rodzaju, strefa na zabawy grupowe czy trampolina, na której możemy zjechać na snowboardzie. Wejście już od 29 złotych. Więcej o Hangarze 646 przeczytasz w tym tekście.

Zimowy Narodowy, czyli najpopularniejsza ślizgawka w Warszawie Zimowy Narodowy, czyli najpopularniejsza ślizgawka w Warszawie Fanpage Zimowy Narodowy

Lodowisko

To na Stadionie Narodowym w ramach akcji "Zimowy Narodowy" czy te miejskie jak ślizgawka na Stegnach. W tym sezonie jest gdzie szaleć na łyżwach. Jeżeli zatem szukacie pomysłu na spędzenia aktywnie urlopu w Warszawie, to koniecznie wybierzcie się na łyżwy. My polecamy ślizgawkę w Ośrodku Moczydło przy Górczewskiej 69/73, ładnie prezentujące się lodowisko na Rynku Starego Miasta oraz lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki.

Marco Ghia, Włoch z Mediolanu Marco Ghia, Włoch z Mediolanu Fot. MetroWarszawa.pl

Włoch typuje najlepsza pizzę w Mieście

Kto lubi dobrze zjeść niech wykorzysta wolne dni na smakowanie najlepszych kuchni w Warszawie. Metro Warszawa w towarzystwie obcokrajowców odwiedziło restauracje i klubokawiarnie w poszukiwaniu najlepszych dań. I tak w obecności Włocha znaleźliśmy najlepszą pizzę, z Belgiem odkryliśmy całkiem niezłą czekoladę, ale i nie zabrakło przewodników po polskich smakach. Zobacz, gdzie podają najlepszego schabowego oraz ranking lokali z najlepszych rosołem tradycyjnym. Pycha!

Dom Grozy w Warszawie Dom Grozy w Warszawie Fot. Youtube.com

Dom Strachów

Dla amatorów mocny wrażeń. W Warszawie, na Starym Mieście działa i zdobywa coraz więcej fanów Horror House. Stołeczny Dom Strachów jest ponoć tak efektowny, że 30 procent osób, które do tej pory go odwiedziło nie było w stanie przejść, przejść przez wszystkie atrakcje. Jak dobrze potrafią straszyć, sprawdzała dziennikarka Metro Warszawa Natalia Bet. Mrok, krew, smród, egzorcyzmy i przeraźliwe wrzaski robią swoje. Niektórzy krzyczą, inni płaczą, ale są i tacy (jak ja), którzy proszą, aby ich wypuścić na zewnątrz - pisała dziennikarka. Więcej o Horror House.

Aquapark Wesolandia w Wesołej Aquapark Wesolandia w Wesołej Fot. Wesolandia.pl

Aquapark

W Wesołej znajduje się aquapark Wesolandia. Tu można nie tylko skorzystać z kompleksu basenu, ale także z rwącej, sztucznej rzeki. To obecnie najchętniej odwiedzany, obok Warszawianki, aquapark w Warszawie. Można tu odpocząć w gronie znajomych, ale i rodziny. Jest także sanarium. Co to takiego? Tu znajdziemy zarówno sauny, jak i strefę wypoczynku i relaksu. Jest także solarium. Więcej na stronie ośrodka. Lubiącym pozostać w ścisłym centrum polecamy atrakcje czekające także na popularnej Warszawiance, gdzie skorzystamy m.in. z biczów wodnych i jacuzzi.

Marian Pozorek - założyciel Muzeum Chleba Marian Pozorek - założyciel Muzeum Chleba Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Muzeum. Na przykład chleba

Tylko z nazwy i pomysłu jest niepozorne. Zaś historia oraz ludzie powodują, że miejsce to staje się jednym z najbardziej oryginalnych punktów na mapie Warszawy - Warszawskie Muzeum Chleba. - W niewielkich pomieszczeniach sąsiadującymi z piekarnią stały niezwykłe eksponaty związane z historią polskiego chleba -  można przeczytać w artykule poświęconemu muzeum. O tym muzeum zrobiło się naprawdę głośno, dopiero gdy umarł jego założyciel - Marian Pozorek. Kto zatem jeszcze nie był, niech koniecznie zajrzy bowiem zarówno pan Marian, jak i jego muzeum to ikona warszawskiej Pragi. Warszawskie Muzeum Chleba znajdziecie przy ulicy Jadowskiej pod numerem 2.

Więcej o: