Spodobało ci się? Polub nas
Tym razem tematem corocznego konkursu stała się przestrzeń pomiędzy blokami, kamienicami, wieżowcami. Uczestnicy mieli za zadanie wpatrzenia się w życie ulic, wolskich podwórek, skwerów i bram.
- Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy aż 52 prace ukazujące unikalną wolską architekturę - tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.
Największym powodzeniem fotografów cieszyły się przedwojenne motywy architektoniczne, kamienice okolic ul. Żelaznej, ulica Chłodna oraz Prosta.
Kalendarz trafi m.in. do mieszkańców biorących udział w konkursach organizowanych przez urząd dzielnicy. Wydrukowany zostanie w liczbie 1500 egzemplarzy.
Zdjęcie wykonane w Gazowni Warszawskiej, przy ul. Kasprzaka.
Siódma rano, połowa października, róg ul. Górczewskiej z ul. Księcia Janusza.
Zdjęcie przedstawia rejon ulicy Spokojnej.
Zdjęcie zostało wykonane przy ulicy Waliców. Jest miejsce bardzo ważne dla historii Woli. W pierwszych dniach Powstania Warszawskiego w tym rejonie operowały dwa oddziały: Gustawa Billewicza "Sosny" oraz Zgrupowanie Chrobry II. Po upadku w okolicznych ruinach i piwnicach chroniło się wielu "robinsonów warszawskich".
Zdjęcie powstało na podwórku w kamienicy przy ul. Prostej 49. - "Pędzący tramwaj jakby zaprzeczał agonii podwórka" - mówi o swojej pracy autor.
Zdjęcie wykonane zostało przy ul. Chmielnej. Pamiętajmy, że ulica składa się z dwóch odcinków. Jeden z nich znajduje się na Woli i biegnie od ulicy Miedzianej do Alei Jana Pawła II. Drugi jest deptakiem, łączącym śródmiejskie ulice Marszałkowską i Nowy Świat.
Zdjęcie wykonane z ul. Prostej, z widokiem na ul. Pańską. Miejsce znajduje się między Rondem Dmowskiego oraz Rondem ONZ.
Spodobało ci się? Polub nas
Zdjęcie wykonane przy centrum handlowym przy ul. Okopowej.
Najciekawsze prace nadesłane na konkurs będzie można obejrzeć w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6, wernisaż odbędzie się 14 grudnia, o godz. 18. Wystawa potrwa do 8 stycznia 2016 roku.