Tanie kino w Warszawie, czyli gdzie wielkie produkcje za małe ceny [PRZEWODNIK]

Aby obejrzeć światowy hit, nie trzeba posiadać dużych kwot pieniędzy. W Warszawie wystarczy dwanaście, a czasem i osiem polskich złotych, aby dostać bilet na oscarową produkcję. Gdzie? W kinach studyjnych, które raczą nas świetnymi produkcjami, kameralną atmosferą i wnętrzami, które robią wrażenie. Tanie bilety w wybrane dni tygodnia to oferta dla każdego. Zobacz w których kinach i w jakie dni dostaniesz bilet za bezcen!
Kino Kultura, Warszawa Kino Kultura, Warszawa Fot. Materiały prasowe Kino Kultura

Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21

Zacznijmy od Kina Kultura mieszącym się na Krakowskim Przedmieściu, tuż obok Ministerstwa Kultury. Tu czekają na nas tanie poniedziałki. W cenie nie tylko bilet na rewelacyjny film, ale także pobyt w kultowych salach kinowych, jak chociażby pięknie odrestaurowana sala Rejs. Cena za bilet to dwanaście złotych. Obecnie do zobaczenia arcydzieła kina światowego, jak "Sól Ziemi" czy "11 minut" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. W poniedziałki można tu zobaczyć także filmy z nurtu głównego, jak chociażby "Ugotowany".

Sala Kina Kultura, WarszawaFot. Materiały prasowe Kino Kultura

Kino Muranów, Warszawa Kino Muranów, Warszawa Fot. Albert Zawada / AG Fot.

Kino Muranów, Generała Władysława Andersa 5

Na wygłodniałych kinomaniaków czeka także Kino Muranów, które oferuje za jedenaście złotych bilety na takie produkcje, jak hit ostatnich tygodni, czyli "Młodość" oraz "Love" w reżyserii znakomitego Gaspara Noe. Kino światowego poziomu zapewnia Gutek Film - dystrybutor, któremu można zawierzyć w kwestii doboru repertuaru. Do kina dojedziemy pierwszą linią metra, stacja Ratusz Arsenał. Bilety w pozostałe dni wahają się cenowo od dwunastu do dwudziestu złotych. Aha, tanie bilety tylko w poniedziałki.

Gaspar Noe w Muranowie

Gaspar Noe w kinie Muranów

Fot. Facebook.com/Kinomuranow

Kino Luna, Warszawa Kino Luna, Warszawa Fot. Aleksander Prugar / Agencja Wyborcza.pl

Kino Luna, Marszałkowska 28

Można taniej? Oczywiście. W poniedziałki zaprasza do siebie Kino Luna, które oferuje dobre kino już za dziewięć złotych w przedsprzedaży! To cena tak dobra, że grzechem jest z niej nie skorzystać. W cenie także repertuar, który tworzy m.in. nagrodzony na tegorocznym Festiwalu w Gdyni Body/Ciało w reżyserii Małgośki Szumowskiej. Ale nie tylko. Luna udostępnia za tę cenę także najnowsze produkcje. Więcej na stronach kina. W dniu seansu bilet kosztuje jedenaście złotych.

Kino Wisła, Warszawa Kino Wisła, Warszawa Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Kino Wisła, Plac Wilsona 2

Tanio jest także w kinie Wisła na warszawskim Żoliborzu. Tu jednak oferta skierowana jest tylko do par. Podwójny bilet na wybrany przez kino seans to koszt dwudziestu złotych. Skorzystają zatem pary nie tylko zakochanych, ale także przyjaciele czy znajomi. Minusem oferty na pewno jest pominięcie w niej singli. Na co do kina Wisła? Warto ofertę sprawdzać na bieżąco. Za pomocą strony albo fanpage'a. Bywa iż udostępniony jest cały repertuar w ramach promocji! Jedno jest jednak pewne - Wisła oferuje naprawdę dobre kino.

Kino Praha, Warszawa Kino Praha, Warszawa FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / Agencja Wyborcza.pl

Kino Praha, Jagiellońska 26

Bezcenna środa czeka nas w kultowym kinie Praha, gdzie obejrzymy wybitne kino już za osiem złotych. Oferta kierowana jest, jak akcentuje samo kino - dla kinomanów. Czyli dla kogo? Warszawiaków lubiących spędzać wieczory z angażującym dziełem kinematografii. W ramach promocji wybrane tytuły. Okrojony, czasami do jednego filmu, repertuar rekompensuję fakt, że to ciekawe tytuły, które swoją premierę miały zaledwie parę dni wcześniej! Samo miejsce warte odwiedzenia. Dojazd drugą linią metra. Stacja: Dworzec Wileński.

kino Praha, WarszawaFOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA GAZETA

Kino Iluzjon, Warszawa Kino Iluzjon, Warszawa Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Kino Iluzjon, Narbutta 50a

Iluzjon po gruntownym remoncie i odrestaurowaniu wnętrz zachwyca pod każdym względem. Jest perłą architektoniczną, a samo kino pełni dziś role centrum kultury najwyższej klasy. Tu po prostu wypada być. Zobaczymy tu nie tylko filmu z archiwum, ale także te dystrybuowane. Są i tanie seanse, dokładnie w cenie dziesięciu złotych.

Kino Iluzjon, WarszawaFot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

W tej cenie do obejrzenia takie dzieła polskiej kinematografii jak "Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego, "W Imię" Szumowskiej czy chociażby "Dziewczyna z szafy" Bodo Coxa. Nie jest to może najświeższy repertuar, co można odczytywać jako minus tejże oferty, jednak umówmy się - te filmy to kawał dobrej filmowej sztuki! Tanie kino jest częścią dużego kulturalnego projektu Kultura Dostępna. My polecamy obejrzeć je właśnie w Iluzjonie. Magia! Szczegóły na stronie kina oraz na stronach fanowskich na Facebooku.

Kino KC, Warszawa Kino KC, Warszawa Fot. Facebook.com/kinokc

Kino KC, Nowy Świat 6

Obywatelu, kultura wysoka wzywa! Ceny za to naprawdę niskie. W byłym Domu Partii, przy Nowym Świecie 6, czeka na was kino KC, które w każdy piątek zaprasza na wybrane seanse już za 10 złotych.

W obecnym repertuarze znajdziemy takie perły światowego kina jak "Sól Ziemi" czy "45 lat" w reżyserii Andrew Haigh.

Kino Amondo w Warszawie Kino Amondo w Warszawie Fot. Fanpage Kino Amondo

Amondo Kino, Żurawia 20

Rodzynek w zestawieniu, ale jakże oryginalny i warty zaprezentowania szerszej publiczności. Amondo to bowiem najmniejsze kino w Warszawie! Dwie malutkie sale, które są w stanie pomieścić około trzydziestu osób, zapraszają widzów na wyjątkowe filmy. Co zobaczymy? "Mów mi Vincent" z 2014 roku w reżyserii Theodore'a Melfi oraz starsze produkcje. Nowości nie ma, natomiast warte podkreślenia jest to, że seanse odbywające się w środy i w piątki o godzinie 18:30 i są absolutnie za darmo! Niezła sztuka.

Kino Amondo, WarszawaFot. Fanpage Kino Amondo

Więcej o: