Warszawa na Snapchacie - aplikacji, która robi furorę. Poznajcie najciekawsze snapy ze stolicy

Kogo warto obserwować na Snapchacie? Sprawdziliśmy, którzy użytkownicy pokazują stolicę w sposób ciekawy i nieszablonowy. A jeśli jeszcze nie zaprzyjaźniliście się ze snapem (aplikacją na telefony komórkowe pozwalająca wysyłać krótkie, maksymalnie 10 sekundowe filmiki oraz zdjęcia) to czas nadrobić zaległości. Ostrzegamy: Snapchat daje dużo rodości i ... uzależnia.
MAFFASHION MAFFASHION MAFFASHION

Maffashion

Spodobało ci się? Polub nas

Królowa polskiego Snapchata. Julia Kuczyńska, blogerka zajmująca się na co dzień modą, w rankingu hash.fm TOP 100 polskich użytkowników zajmuje pierwsze miejsce, posiada 10 7000 widzów. Jaka jest Warszawa Maffashion? Zabiegana. Pokazywana najczęściej z perspektywy auta i taksówek.

snapchat: maffashionsnapchat: maffashion

Na swoim Snapchacie przedstawia miejsca, w których na co dzień nie moglibyśmy się pojawić, np. na pokazach modowych.

snapchat: maffashion

Mateusz Paszkiewicz Mateusz Paszkiewicz Snapchat: matpaszkiewicz

Mateusz Paszkiewicz

Swoimi rysunkami przerabia Warszawę oraz inne miasta Polski. Uwielbia łączyć rzeczywistość z wyobraźnią. Jego story składają się również z miksu filmów i tekstu. Zawodowo zajmuje się marketingiem, nowymi mediami - wdraża i tworzy treści na Snapchata dla marek (w tym dla TVN24.pl).

Jego najbardziej znane snapchatowe story powstało w rocznicę Powstania Warszawskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=_DDyDkiHBkE
"Obserwuję młode osoby, fascynuje mnie to jak urządzenia mobilne zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w naszym życiu. Jak wiele czasu spędzamy tam prywatnie i zawodowo"

- Obserwuję młode osoby, fascynuje mnie to jak urządzenia mobilne zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w naszym życiu. Jak wiele czasu spędzamy tam prywatnie i zawodowo - mówi o swojej pracy.

Mateusz PaszkiewiczSnapchat: matpaszkiewicz

Mateusz PaszkiewiczSnapchat: matpaszkiewicz

Mateusz PaszkiewiczSnapchat: matpaszkiewicz

Mateusz PaszkiewiczSnapchat: matpaszkiewicz

Snapchat: matpaszkiewicz

Jessica Mercedes JEMERCED.blogspot Jessica Mercedes JEMERCED.blogspot foto Marcin Kempski / I LIKE PHOTO GROUP

Jessi Mercedes

Snapchata używa od dwóch lat. - Nie jestem od niego uzależniona, staram się codziennie coś publikować, ale nie nagrywam każdego momentu w swoim życiu - mówi nam Jessica, jedna z najpopularniejszych polskich blogerek zajmujących się modą. Mimo to użytkownicy Snapchata ją uwielbiają (średnia odsłon: 55 tys).

Aplikacja jej zdaniem jest idealnym narzędziem do tego, aby fani poznali ją taką, jaką jest naprawdę. - Na Facebooku można sobie coś zaplanować, przemyśleć zanim się wrzuci, poprawić, a na Snapie jest to niemożliwe. Jesteś po prostu sobą - tłumaczy. Obserwując jej kanał poznajemy skromną i życzliwą dziewczynę, dużo opowiadającą o modzie.

Na swoich snapach pokazuje przede wszystkim swoją codzienność: dom, pracę, m.in. relacje z pokazów mody i ciekawe miejsca - szczególnie warszawskie wystawy i knajpki. Nie ma swoich ulubionych miejsc, jest na etapie odkrywania Warszawy w której mieszka od 1, 5 roku. - Warszawa to moje ulubione polskie miasto. Lubię spędzać czas na Powiślu i na Pradze, Saskiej Kępie - wymienia.

Zdaniem Jessi Merceses Snapchat wygrywa z Facebookiem. - To nie jest to same medium, którym było cztery lata temu. Obserwatorzy coraz mniej lajkują, wolą wysłać prywatną wiadomość niż pozostawić komentarz pod wpisem. Poza tym Facebook ma bardzo dużo reklam i ucina zasięgi postów. Internautów to zniechęca - tłumaczy.

Snapchat: jessimercedes

Damian Siczek Damian Siczek Damian Siczek / Facebook

Damian Siczek

Co dowiadujemy się ze Snapa na temat Damiana? Że uwielbia swoją pracę (zajmuje się fryzjerstwem), uwielbia też słuchać muzyki i śpiewać, interesuje się modą, pojawia się na pokazach mody, co często prezentuje na swoich Snapach. Chętnie też podkreśla, jak ważny jest dla niego aktywny tryb życia. Jednak naszą uwagę zwrócił przede wszystkim, dlatego, że interesuje się historią. Jego konik to przedwojenna Warszawa. Swoich obserwatorów próbuje zarazić swoją pasją. Regularnie powiększa swoją kolekcję - o stare meble, gazety, pocztówki i książki. Np. o tę okazałą 3, 5 metrową komodę, która przetrwała Powstanie Warszawskie (w czasie wojny znajdowała się w mieszkaniu gestapowca).

Mój przedwojenny świat / www.damiansiczek.plwww.damiansiczek.pl

O stolicy na swoim blogu pisze: - Warszawa jest moją przyjaciółką, w której ramionach zostanę zapewne na zawsze. Szczęśliwy jestem, gdy zakładam słuchawki i spaceruję po moim wspaniałym mieście.

snapchat: damiansiczeksnapchat: damiansiczek

Właściwie cały czas też pokazuje krótkie filmiki pokazujące Warszawę, ostatnio np. Bielany, gdzie wybrał się na spacer, aby sfotografować zabytkowe lampy gazowe.

Snapchat: damiansiczek

Snapchat metrowarszawa Snapchat metrowarszawa www.metrowarszawa.gazeta.pl

MetroWarszawa

Jesteśmy również codziennie obecni na Snapchacie. Pokazujemy Warszawę z bliska, ale jednak trochę z innej perspektywy. Jesteśmy jedynym warszawskim medium, które w ten sposób kontaktuje się ze swoimi odbiorcami.

Snapachat/metrowarszawaSnapachat/metrowarszawa

 

Tylko u nas, na snapie, można było zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do otwarcia wyremontowanego Mostu Łazienkowskiego, pokazywaliśmy też najbardziej wyczekiwane warszawskie inwestycje, towarzyszyliśmy nurkom z Gdyni w poszukiwaniu szczątek Liberatora.

 

Snapachat/metrowarszawaSnapachat/metrowarszawa

Snapachat/metrowarszawaSnapachat/metrowarszawa

 

Próbowaliśmy także dostać się do najwęższego domu świata przy ul. Chłodnej, kupowaliśmy dynie na bazarach i byliśmy na otwarciu Labiryntu Światła w Wilanowie, a po ostatnich wyborach parlamentarnych sprawdzaliśmy, jak głosowano w różnych dzielnicach Warszawy. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu i dzielenia się z nami swoimi snapami.

pokazywaliśmy najbardziej inwestyste warszawskie, wspólnie z nurkami z Gdynii
towarzyszyliśmy  wposzukiwaniu szczętek liberatora, próbowaliśmy dostać się do najwęższego domu świata przy ul. Chłodnej, kupowaliśmy dynie na bazarach i byliśmy na otwarciu Labiryntu Swiatła na Wilanowie i sprawdzilismy jak głosowano w komisjach w różnych dzielnicach warszawy podczas ostatnich wyborów palmanternatych.pokazywaliśmy najbardziej inwestyste warszawskie, wspólnie z nurkami z Gdynii towarzyszyliśmy  wposzukiwaniu szczętek liberatora, próbowaliśmy dostać się do najwęższego domu świata przy ul. Chłodnej, kupowaliśmy dynie na bazarach i byliśmy na otwarciu Labiryntu Swiatła na Wilanowie i sprawdzilismy jak głosowano w komisjach w różnych dzielnicach warszawy podczas ostatnich wyborów palmanternatych.

Snapchat: metrowarszawa

Liestyle Liestyle Liestyle / Facebook

Liestyle

Lubimy Wujaszka, Ciocię Liestyle i ich psa Leszka. A najbardziej ich wspólne, miejskie przygody. Trójkąt doskonały.

Pies Leszek Wujaszka z liestyle*liestyle*

Wujaszek na co dzień jest fotografem, poniekąd postacią kultową w Warszawie. Na swoich snapach pokazuje dużo Śródmieścia i nieoczywistych, wyszukanych miejsc, np. takich jak opuszczone fabryki. Bardzo często też jego snapy powstają z perspektywy pasażera samochodu (auto zwykłe prowadzi jego żona Ciocia Liestyle). Dzięki temu możemy obejrzeć Warszawę w ruchu.

Snapchat / LiestyleSnapchat / Liestyle

Para ma też małego pieska, który wabi się Leszek. Zwykłego kundelka. Niby nie ma w tym nic wyjątkowego, ale komentarze i cała otoczka, która tworzy się wokół psa, sprawia, że bardzo fajnie ogląda się ten profil. Polecamy.

Snapchat: liestyle

https://instagram.com/paniekscelencja/ https://instagram.com/paniekscelencja/ PaniEkscelencja/Instagram

Pani Ekscelencja

Szalenie sympatyczna blogerka modowa pokazująca lifestylową Warszawę. Z jej Snapchatowego profilu dowiadujemy się, gdzie warto bywać i imprezować.

https://instagram.com/paniekscelencja/PaniEkscelencja/Instagram

Pani Ekscelencja poleca też miejsca z dobrym jedzeniem, m.in. dużo czasu spędza w Miłości przy ul. Kredytowej. Dzięki temu, że ciągle przemieszcza się po mieście, mamy okazję oglądać stolicę na bieżąco.

Snapchat: paniekscelencja

snapchat: annazurysnowa snapchat: annazurysnowa snapchat: annazurysnowa

Anna z Ursynowa

Gdy natrafiliśmy na ten kanał pomyśleliśmy: ale super! pierwszy profil na którym podpatrzymy Ursynów. Niestety, na snapie Anny (a jej konto śledzimy od miesiąca) ani razu nie pojawiło się ani zdjęcie ani filmik opowiadający o tej części stolicy. A szkoda. Są za to jednak inne ciekawe snapy, np. ze Stadionu Narodowego albo z warszawskich wieżowców.

snapchat: annazurysnowasnapchat: annazurysnowa

snapchat: annazurysnowa

Sebastian Cybulski Sebastian Cybulski fot. A.Tomczyńska

Sebastian Cybulski

Polecamy wam też jednego z bardziej aktywnych warszawskich snapowiczów - Sebastiana Cybulskiego. Aktor, ktorego na co dzień możecie oglądać m.in. na deskach Teatru Kwadrat, Komedia, Warsawy jest warszawiakiem i nie ukrywa miłości do swojego miasta. - Pokazuję Warszawę taką, jaką ją sam widzę. Zdarza się, że odpowiednim kadrem, kompozycją czy ujęciem w stylu vsco, czyli opartym na symetrii - mówi Sebastian. - Innym razem wychodzą przepiękne landszafciki, ale dzięki możliwościom Snapchata powstają też dźwiękówki, czyli ruchome obrazy z Warszawą w tle.

Snapchat: cybulski_ euSnapchat: cybulski_ eu

Snapchat: cybulski_ euSnapchat: cybulski_ eu

Snapchat: cybulski_ euSnapchat: cybulski_ eu

Snapchat: cybulski_ euSnapchat: cybulski_ eu

Zdarzają się też snapchatowe przechadzki z Sebastianem po Warszawie, podczas których opowiada o swoich ulubionych miejscach.

Snapchat: cybulski_ eu

Legia Warszawa Legia Warszawa Legia Warszawa

Legia Warszawa

Perełka dla kibiców Legii i nie tylko. Klub sportowy na Facebooku jest już od dawna, a od jakiegoś czasu prężnie działa także na Twitterze i Instagramie. Teraz Legia pojawiła się na Snapchacie. Dzięki temu miłośnicy sportu są jeszcze bliżej swojej ulubionej drużyny. Chcecie znać najświeższe informacje na temat klubu? Śledźcie jego profil na Snapchacie.  

Snapchat: legiawarsaw

Edie Maciejewska Edie Maciejewska Faceboook / Edie Maciejewska

Edie Maciejewska

Spodobało ci się? Polub nas

Podglądamy też różowowłosą Edie. Jak sama o sobie mówi: Mieszkankę Warszawy. Co jest na jej snapach? Oczywiście duuuużo Warszawy! Oby więcej takich profili na Snapie.

Snapchat: ediemaciejewska

Więcej o: