Tanie loty z Warszawy. Do jakich europejskich miast jesienią polecisz za grosze? [PRZEWODNIK+CENY]

Z Warszawy z roku na rok można polecieć coraz taniej do coraz ciekawszych miejsc. Jeśli jesienią masz dużo wolnych weekendów, warto pomyśleć o krótkim wypadzie do jednego z europejskich miast. Dokąd najtaniej? Sprawdź tanie loty z Warszawy.
Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Grażyna Makara/ Agencja Wyborcza.pl

Lizbona

Spodobało ci się? Polub nas

Lizbona to wspaniałe miasto, a Portugalczycy to wspaniali ludzie. I wspaniale, że można tam polecieć tanimi liniami Wizz Air (z Lotniska Chopina) już od 159 zł. Za lot powrotny zapłacimy tyle samo lub trochę więcej (ponad 200 zł, ale wciąż się to opłaca). Tanie loty z Warszawy do Lizbony są rzadko, można jednak wyhaczyć atrakcyjne loty jeszcze w listopadzie lub w grudniu i polecieć w piątek do poniedziałku albo wylecieć w poniedziałek i wrócić w piątek.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Franciszek Mazur/ Agencja Wyborcza.pl

Budapeszt

Budapeszt piękny i niedrogi. Warto więc rozważyć spędzenie przynajmniej kilku dni w stolicy Węgier. Jeszcze w październiku tanimi liniami lotniczymi Wizz Air polecimy na weekend do Budapesztu już za 79 zł, a wrócimy za jedyne 59 zł. Kusi kusi!

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Marek Grygiel

Oslo

Do Oslo tanimi liniami Norwegian Airlines można polecieć już od kilu lat. I to naprawdę tanio. Ceny biletów zaczynają się już od 149 zł. Za bilet powrotny można zapłacić zaledwie 142 zł. Loty są często - bezpośrednie prawie codziennie. Jeszcze na październik można dostać te najtańsze.

Ale przestrzegamy przed rzucaniem się na tę atrakcyjną ofertę - Norwegia to jedno z najdroższych państw na świecie. Nawet jeżeli za sam bilet zapłacimy grosze, to musimy się liczyć z ponoszeniem dużych kosztów na miejscu.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Arkadiusz Wojtasiewicz

Sztokholm

Podobnie sytuacja wygląda ze Sztokholmem, który również tani nie jest. Ale do stolicy Szwecji polecimy jeszcze taniej - bo nawet za 29 zł! Bilet powrotny można dostać również tanio, bo nawet za 26 zł.

Warto doliczyć jednak koszt dojazdu do lotniska Modlin, bo to właśnie stamtąd samoloty tanich linii lotniczych Ryan Air startują do Sztokholmu.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Wikimedia Commons

Göteborg

Tanio, choć rzadziej, polecimy z Modlina również do Göteborgu. Również zabiorą nas tam tanie linie Ryan Air z lotniska Modlin. Warto przyjrzeć się biletom na listopad - cała podróż może nas kosztować nawet poniżej 100 zł. Trzeba być jednak elastycznym pod względem terminów. Rzadko zdarza się, że loty wypadają na weekend.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Tomasz Waszczuk/ Agencja Wyborcza.pl

Bruksela

Naprawdę tanio polecimy również do stolicy Belgii - tanimi liniami Ryan Air z lotniska Modlin. Cała podróż, podobnie jak w przypadku Goteborgu może nas kosztować poniżej 100 zł. Loty są jednak o wiele częściej i o wiele łatwiej zaplanować sobie podróż. Warto przyjrzeć się ofertom jeszcze na październik.

Tanie loty do Europy Tanie loty do Europy Mateusz Skwarczek/ Agencja Wyborcza.pl

Londyn

Standardowo tanimi liniami polecimy również do Londynu. Najtaniej - na lotnisko Gatwick liniami Norwegian Airlines z Lotniska Chopina.

Bilety do Londynu na październik kosztują 149 zł. Za powrotny zapłacimy niewiele więcej bo ok 169 zł. Loty są praktycznie codziennie.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Wikimedia Commons

Kolonia (Bonn)

Na pewno warto zobaczyć jedno z bardziej urokliwych miast w Niemczech. Jest spokojnie estetycznie, no i ta wspaniała gotycka katedra.

Do Kolonii polecimy z lotniska w Modlinie liniami Ryan Air. Tanie loty rozpoczynają się od końca października, odbywają się prawie codziennie. Za lot do Kolonii zapłacimy nawet 39 zł. Lot powrotny w cenie 41 zł. Bardzo przyzwoicie! A Kolonia tańsza od Norwegii czy Szwecji.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Adam Kozak/ Agencja Wyborcza.pl

Mediolan

DO Mediolanu nieprzyzwoicie tanio polecimy liniami Wizz Air. Loty są do Bergamo, które również jest przepięknym miasteczkiem, więc warto pobyt w Mediolanie połączyć ze zwiedzaniem właśnie Bergamo. Za niewielkie pieniądze można pojechać kolejką na stare miasto, które jest niezwykle malownicze.

Tanie loty z Warszawy do Mediolanu są stosunkowo często - można wyskoczyć na weekend, nie tracąc żadnego dnia pracy lub w tygodniu. Ceny zaczynają się już od 119 zł, więc cała podróż nie będzie nas kosztować więcej niż 300 zł. Warto już rezerwować lot!

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Anna Jarecka/ Agencja Wyborcza.pl

Paryż

Paryż to zawsze świetne miejsce na krótki wypad, a bilety są tak tanie, że nikt nie potraktuje was poważnie, jeśli powiecie, że nie zdążyliście tam dotrzeć.

Do Paryża polecimy jesienią z Wizz Airem z lotniska Chopina. Wylot - już w cenie 99 zł, powrót za 159 zł. Brzmi nieźle, prawda? Loty odbywają się w środy, w piątki lub w niedziele, więc można zaplanować naprawdę fajną wycieczkę, nie tracąc dni urlopowych.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Iwona Burdzanowska/ Agencja Wyborcza.pl

Ateny

Spodobało ci się? Polub nas

W Grecji tanio, ciepło, więc dlaczego nie wybrać się na krótki wypad do Aten. To jedna ze stolicy europejskich, które po prostu trzeba zobaczyć. Świetna opcja, gdy w Polsce chłodno, szaro i wietrznie.

Do Aten polecimy z Modlina tanimi liniami Ryan Air. Za ile? Już za 99 zł. Loty do z powrotem są codziennie, ale powrotne kosztują trochę więcej, więc warto przyjrzeć się całej ofercie, zwłaszcza na listopad. W tym miesiącu bilet powrotny można upolować nawet za 79 zł.

Tanie loty z Warszawy Tanie loty z Warszawy Waldemar Kompala/ Agencja Wyborcza.pl

Genewa

Do Genewy również warto pojechać, zwłaszcza jeżeli nigdy nie byliście w Szwajcarii. Ale uwaga - ceny szwajcarskie potrafią bardzo zaboleć...

Za Genewy polecimy tanimi liniami Wizz Air z lotniska Chopina już za 59 zł! Wrócimy za tyle samo lub za 79 zł. Warto przyjrzeć się lotom w listopadzie. Loty odbywają się w środy oraz w niedzielę, czyli idealna opcja na przedłużony weekend.

Więcej o: