Dog friendly, czyli do której kawiarni i restauracji wpuszczą nas z psem [PRZEWODNIK]

Pies gościem w IKEA, cukierni i księgarnio-kawiarni? Czemu nie. Po pierwszej części naszego tekstu opisującego psiolubne lokale poleciliście nam kolejne, dlatego postanowiliśmy kontynuować nasz przewodnik. Z jakich miejsc nie wyrzucą nas z psem? Sprawdź, niektóre Cię zaskoczą...
Misianka mieści się w Parku Skaryszewskim Misianka mieści się w Parku Skaryszewskim źródło: Misianka

Misianka

Spodobało ci się? Polub nas

Miejsce w sam raz dla łakomczuchów, trudno tylko powiedzieć, jak pies zareaguje na tyle wspaniałych słodkości. Mój by oszalał ze szczęścia. Bo w końcu Misianka to jedna z najbardziej znanych i smaczniejszych cukierni w Warszawie.

Cukiernia Misianka mieści się Parku Skaryszewskim, na zdjęciu: tort, z samych orzechów, bez mąki, z kremem kawowymźródło: Misianka

Kawiarenka na obrzeżach parku Skaryszewskiego mieści się w pawilonie wybudowanym w 1926 roku, a na temat samej cukierni powstała nawet praca magisterska.

Misianka mieści się w Parku Skaryszewskimźródło: Misianka

- Dwadzieścia lat temu Misianka była chyba naprawdę pierwszym lokalem, do którego przychodziły pieski. Nawet same, przybiegały do nas przestraszone, np. wystrzałami petard - mówi Misia Zielińska, założycielka cukierni.

Misianka znajduje się w Parku Skaryszewskimźródło: Misianka

Na miejscu na zwierzaki czeka miska z wodą i poczęstunek. A już wkrótce cukiernia zaczyna produkcję ciasteczek dla czworonożnych gości. Jak się będą nazywały? Psianki.

Adres: ul. Zieleniecka 2A, Saska Kępa, Park Skaryszewski

Godziny otwarcia: czynne codziennie, od godz. 10 do 20

Wrzenie Świata Wrzenie Świata fot. Bartosz Bobkowski

Wrzenie Świata

W kawiarnio-księgarni Wrzenie Świata na tyłach Nowego Światu psy są także mile widziane.  Lokal zachęca nie tylko przyjazną atmosferą, ale co ważne dobrym podejściem do zwierząt. Jest to jedna z najczęściej polecanych wśród stołecznych psiarzy miejscówka.

Wrzenie Światafot. Bartosz Bobkowski

Wrzenie to jedna z odnóg Instytutu Reportażu, więc jeżeli uwielbiasz czas spędzać na czytaniu reportaży zabierz tu ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela.

Rudas, niedzielny gość WrzeniaWrzenie świata

Nafta, gość Wrzenia świata

Wrzenie świata

Na miejscu możemy kupić książki, od albumów fotograficznych, przez biografie, listy i dzienniki, po reportaże literackie, także zjeść pyszną przekąskę lub wypić kawę czy herbatę. Natomiast latem przed lokalem funkcjonuje ogródek, gdzie można rozłożyć się na leżaku.

W klubokawiarnii Wrzenie Świata mozna zjeść weekendowe śniadaniefot. Franciszek Mazur

Adres: Gałczyńskiego 7, Śródmieście

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, w godz. 9-22, sobota-niedziela, w godz. 10-22

8 Stóp, kawiarnia znajdująca w Parku Praskim 8 Stóp, kawiarnia znajdująca w Parku Praskim 8 Stóp

8 Stóp

To kawiarnia znajdująca się po praskiej stronie miasta szczególnie polecana przez naszych Czytelników. - Bardzo miłe miejsce i bardzo otwarte na psiaki. Nasza Luśka uwielbia - podkreśla Aleksandra Makulska.

Z kolei inny Czytelnik nadesłał nam zdjęcie swojego psa z dopiskiem: - Ja z moim 8 miesięcznym Carusiem chodzę do 8 stóp w Parku Praskim gorąco polecam.

Niespełna roczny Caruś chętnie odwiedza 8 stóp w Parku Praskimnadesłane przez Czytelnika

- Psiaki zawsze mogą liczyć na miskę wody, a na ich właścicieli czeka pyszna kawa, spory wybór piwa, coś na ząb, lody i zimna lemoniada - mówi Ola Wysocka, szefowa praskiej kawiarni.

Na miejscu honorowana jest Karta Warszawiaka, Karta Młodego Warszawiaka i Karta Biegacza. Okaziciel karty może liczyć na 10-proc. zniżkę na wszystkie pozycje z menu z wyłączeniem alkoholi.

Adres: ul. Ratuszowa 2, Praga Północ, Park Praski

Godziny otwarcia: od poniedziałku do środy, w godz. 11 - 21 oraz od czwartku do niedzieli w godz. 11 - 22

Kawiarnia Święty Spokój Kawiarnia Święty Spokój kawiarnia Święty Spokój

Święty Spokój

Kolejne miejsce przyjazne psom po praskiej stronie Wisły. Święty Spokój to dopiero co otwarta, założona przez Spółdzielnię Socjalną "Z Brzucha Kojota" klubokawiarnia na Gocławiu. W progu stoi miska z wodą dla czworonogów, a w knajpie zawsze znajdzie się dla nich jakiś smakołyk (podawany tylko za zgodą właściciela).

 

Święty Spokój należy do kawiarnia Święty Spokój

Dla psiolubnych klientów kawiarnia organizuje specjalne warsztaty, takie jak na przykład ostatnie, pod hasłem "Zrozumieć i wychować psa" prowadzone przez doświadczonego zoopsychologa.

 

Święty Spokój, kawiarnia mieści się na GocławiuŚwięty Spokój

W menu znajdą coś dla siebie osoby zarówno unikające w swojej diecie mięsa, jak i mięsożerne.

Adres: ul. T. Bora-Komorowskiego 56C lok. U14, Gocław, Praga Południe

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli, w godz. 10-2

IKEA IKEA fot. Tymon Markowski

Restauracja IKEA

Spodobało ci się? Polub nas

Szwedzka sieciówka już wielokrotnie udowodniała, że dba o wygodę nie tylko swoich klientów, ale i psów. Szczególnie głośno było o akcji "Pokochaj!" promującej adopcję zwierzaków mieszkających w schroniskach.  W ramach kampanii w centrach stanęły naturalnych rozmiarów wydruki bezdomnych psów i kotów. Każdy mógł podejść do wybranego czworonoga, zeskanować jego kod QR i dowiedzieć się więcej o historii zwierzaka.

Akcja materiały prasowe

Natomiast niemiecka IKEA z myślą o czworonogach czekających na swoich właścicieli wyposażyła sklepy w specjalne psie parkingi. Bezpieczne zatoczki z miejscem, gdzie można pupila pozostawić wyposażono w platformy do leżenia oraz miski z wodą (mamy nadzieję, że zatoczki pojawią się już niedługo także w sklepach w Warszawie).

Parking dla psów w IKEAmateriały prasowe IKEA

Ale tego to nie spodziewaliśmy się. Bardzo się zdziwiliśmy, gdy w sklepie na Targówku zauważyliśmy jedną z klientek, jak gdyby nigdy nic, robiącą zakupy w towarzystwie swojego pupila.

 

Więcej o: