Królewski, ten od Najsztuba, domowy. Gdzie w Warszawie zjeść dobry rosół?

Tym razem postanowiłem pochylić się nad... talerzem rosołu. Z wielką zresztą przyjemnością, bo jestem jego oddanym miłośnikiem. Szukałem jednak słów, od których mógłbym zacząć kulinarny felieton. I przypomniała mi się dość zabawna anegdota. A brzmi ona mniej więcej tak: - Na czym jest ten rosół - pyta Magda Gessler kelnerkę w popularnym programie kulinarnym. Kelnerka myśli, widać gołym okiem ogarniające ją zakłopotanie, w końcu się poddaje i odpowiada: - Na wodzie. Kurtyna. Komedia. Aplauz. No tak, tyle tylko, że to, co w telewizji wydaje się śmieszne, w rzeczywistości potrafi zgnębić nastrój, a gdy zamawiamy rosół w polskich restauracjach, jego smak potrafi naprawdę rozczarować. Na szczęście to nie reguła. Istnieją bowiem lokale, które podają, przynajmniej jeżeli chodzi o realia warszawskie, wyjątkowy rosół. Gdzie? Oto subiektywna lista takich miejsc, w którym redakcja Metro Warszawa lubi zjeść. Smacznego!
Rosół w popularnym PKP Powiśle, Warszawa Rosół w popularnym PKP Powiśle, Warszawa Fot. PKP Powiśle

Warszawa Powiśle, Gar Jakubiaka, U Fukiera

Warszawa Powiśle, Kruczkowskiego 3b

- Gotujemy go na dwóch rodzajach mięsa, wołowym i drobiowym, z dużą ilością warzyw, co dodaje mu słodyczy i bogatego smaku - mówi Bartek Kraciuk z PKP Powiśle. Pycha! W powiślańskim rosole rozsmakowałem się podczas jednej z towarzyskich wizyt. Gdy zgłodniałem, zamówiłem rosół, który kosztuje tu około 10 złotych. I jest pyszny. Doprawiany lubczykiem, który uzupełnia i podkreśla smak domowego rosołu. Wielki atut - podawany jest z ręcznie robionym makaronem. PKP - pyszna kuchnia powiślańska!

 

U Fukiera, Rynek Starego Miasta 27

A tu propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią pełne i wyraziste smaki. Rumiany rosół, bo taką nazwę nosi to danie w restauracji U Fukiera, jest gotowany na wielu mięsach i warzywach. Cena 19 złotych.

 

Gar Jakubiaka, Jasna 10

Tu także znajdziecie dobry rosół i gwarancję, że smak was nie zawiedzie. "Rosół Rosół" w Garze Jakubiaka to klasyka gatunku. Kropka. Do tego pyszny domowy makaron! Pycha. Cena: 14 złotych. Jasna strona polskiej kuchni ;)

Warszawa Powiśle, Kruczkowskiego 3b
- Gotujemy go na dwóch rodzajach mięsa ? wołowym i drobiowym ? z dużą ilością warzyw, co dodaje mu słodyczy i bogatego smaku ? mówi Bartek Kraciuk z PKP Powiśle. Pycha! W powiślańskim rosole rozsmakowałem się podczas jednej z towarzyskich wizyt. Gdy zgłodniałem, zamówiłem rosół, który kosztuje tu około 10 złotych. I jest pyszny. Doprawiany lubczykiem, który uzupełnia i podkreśla smak domowego rosołu. Wielki atut ? podawany jest z ręcznie robionym makaronem. PKP ? pyszna kuchnia powiślańska!
Gar Jakubiaka, Jasna 10
Tu także znajdziecie dobry rosół i gwarancję, że smak was nie zawiedzie. ?Rosół Rosół? w Garze Jakubiaka to klasyka gatunku. Kropka. Do tego pyszny domowy makaron! Pycha. Cena: 14 złotych. Jasna strona polskiej kuchni ;)
Przegryź, Mokotowska 52
Lokal Piotra Najsztuba chwaliliśmy na łamach Metro Warszawa nieraz. Jest tu po prostu dobra kuchnia, a to przecież najważniejszy atut każdej restauracji. Niezawodna, powodująca, że każda wizyta jest udana. Dlatego też, nie wyobrażam sobie tego zestawienie bez Przegryzia, w którym zawsze, ale to zawsze, zjeść można dobrze, a omawiane w tym artykule danie ? na poziomie najwyższym. W karcie nosi nazwę ?Rosół Najsztuba z domowym makaronem? i podawane jest na dwa sposoby ? w głębokim talerzu, a także kubku.
U Fukiera, Rynek Starego Miasta 27
A tu propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią pełne i wyraziste smaki. Rumiany rosół, bo taką nazwę nosi to danie w restauracji U Fukiera, jest gotowany na wielu mięsach i warzywach. Cena 19 złotych.
Zapiecek, Jerozolimskie 28
Zapiecek to przykład na to, że sieć restauracji może zaskoczyć jak diabli. Tu zjecie pyszny domowy rosół. Szczególnie polecamy ten z domowym makaronem. Cena 10 złotych. Zupę można zamówić także w mniejszej porcji, podawanej w kubku. Cena 7 złotych bez jednego grosza. Rozsądna cena i dobry smak.
7 Bar dla Wszystkich, Chłodna 34
XXX
4 Delikatesy Esencja, Marszałkowska 8
Tu, do końca listopada podają rosół na gęsinie, co sprawia, że warto do Delikatesów wybrać się nawet dla samej zupy. Gorąca, świetnie doprawiona, pełna dobrych dodatków. Za 14 polskich złotych dostaniemy talerz genialnego rosołu w towarzystwie kładzionych kluseczek. Jeżeli jesteście zatem w okolicach Teatru Rozmaitości, a jesienny chłód daje się wam we znaki, to koniecznie zajrzyjcie tu. Poza jesiennym sezonem można tu szukać rosołu z kurczaka z wolnego wybiegu. Mniam! Esencja dobrego smaku. Przypominam adres ? Marszałkowska 8.
6 Warszawa Wschodnia, Soho Factory
9 Słodki Słony, Mokotowska 45
Ten smak może was zaskoczyć. W Słodkim Słonym zjecie pyszny bulion drobiowo wołowy z lanymi kluseczkami, które ? uwaga - są z parmezanem! Słodko, słono, pysznie! Zupa w cenie 16 złotych. Dla lubujących się w smakach tradycyjnych można zamówić wersję z domowym makaronem.- Gotujemy go na dwóch rodzajach mięsa ? wołowym i drobiowym ? z dużą ilością warzyw, co dodaje mu słodyczy i bogatego smaku ? mówi Bartek Kraciuk z PKP Powiśle. Pycha! W powiślańskim rosole rozsmakowałem się podczas jednej z towarzyskich wizyt. Gdy zgłodniałem, zamówiłem rosół, który kosztuje tu około 10 złotych. I jest pyszny. Doprawiany lubczykiem, który uzupełnia i podkreśla smak domowego rosołu. Wielki atut ? podawany jest z ręcznie robionym makaronem. PKP ? pyszna kuchnia powiślańska!
Rosół z gęsi, Przegryź, Warszawa Rosół z gęsi, Przegryź, Warszawa Fot. Tomasz Golonko

Przegryź, Warszawa Wschodnia, Słodki Słony

Przegryź, Mokotowska 52

Lokal Piotra Najsztuba chwaliliśmy na łamach Metro Warszawa nieraz. Jest tu po prostu dobra kuchnia, a to przecież najważniejszy atut każdej restauracji. Niezawodna, powodująca, że każda wizyta jest udana. Dlatego też, nie wyobrażam sobie tego zestawienie bez Przegryzia, w którym zawsze, ale to zawsze, zjeść można dobrze. A omawiane w tym artykule danie - na poziomie najwyższym. W karcie nosi nazwę "Rosół Najsztuba z domowym makaronem" i podawane jest na dwa sposoby - w głębokim talerzu a także kubku. Od 1 listopada można tu zajadać się rosłem z gęsi! Pycha!

 

Warszawa Wschodnia, Mińska 25

Jeżeli będziecie po prawej stronie Wisły, zajrzyjcie do Mateusza Gesslera, który w Warszawie Wschodniej podaje znakomity rosół. Podawany po godzinie 15.00, jeden z lepszych w mieście. Cena: 38 złotych.

 

Słodki Słony, Mokotowska 45

Ten smak może was zaskoczyć. W Słodkim Słonym zjecie pyszny bulion drobiowo-wołowy z lanymi kluseczkami, które - uwaga - są z parmezanem! Słodko, słono, pysznie! Zupa w cenie 16 złotych. Dla lubujących się w smakach tradycyjnych można zamówić wersję z domowym makaronem.

Rosół na gęsi, Delikatesy Esencja, Warszawa Rosół na gęsi, Delikatesy Esencja, Warszawa Tomasz Golonko

Delikatesy Esencja

Delikatesy Esencja, Marszałkowska 8

Tu, do końca listopada podają rosół na gęsinie, co sprawia, że warto do Delikatesów wybrać się nawet dla samej zupy. Gorąca, świetnie doprawiona, pełna dobrych dodatków. Za 14 polskich złotych dostaniemy talerz genialnego rosołu w towarzystwie kładzionych kluseczek. Jeżeli jesteście zatem w okolicach Teatru Rozmaitości, a jesienny chłód daje się wam we znaki, to koniecznie zajrzyjcie tu. Poza jesiennym sezonem można tu szukać rosołu z kurczaka z wolnego wybiegu. Mniam! Esencja dobrego smaku. Przypominam adres - Marszałkowska 8.

Rosół, Bar Dla Wszystkich, Warszawa Rosół, Bar Dla Wszystkich, Warszawa Tomasz Golonko

Zapiecek, Bar dla Wszystkich, Bambino

Zapiecek, Jerozolimskie 28

Zapiecek to przykład na to, że sieć restauracji może zaskoczyć jak diabli. Tu zjecie pyszny domowy rosół. Szczególnie polecamy ten z domowym makaronem. Cena 10 złotych. Zupę można zamówić także w mniejszej porcji, podawanej w kubku. Cena 7 złotych bez jednego grosza. Rozsądna cena i dobry smak.

 

Bambino, Krucza 21

Klasyka gatunku. W popularnym i według mnie najsmaczniejszym barze mlecznym w stolicy zjemy rosół jak u babci. Pyszny, gorący rosół z kury, w którym znajdziemy marcheweczkę i domowy makaron. To kolejny dowód na to, że na niską cenę możemy dostać jakościowy dobry produkt. Zupa taka, że palce lizać! Za talerz tego dania zapłacimy około trzech i pół złotego.

 

Bar dla Wszystkich, Chłodna 34

Drobiowo-wołowy, tłusty i smaczny. Świetnie rozgrzewa wszystkich, którzy przyjdą na Chłodną, pod numer 34. Tu mieści się ?Bar dla Wszystkich?, w którym podane zostanie wam domowa kuchnia, w tym właśnie rosół. Podawany z makaronem ?nitki". Lokal z polecenia, a przez nas osobiście sprawdzony. Jest dobrze. I tanio! W cenie 5 złotych talerz znakomitej zupy, na którą warto się tu wybrać. - Polecam doprawić chilli ? poleca jeden z gości lokalu. Faktycznie, na ostro jest jeszcze lepszy. Można się tym rosołem zajadać. Do woli!.

Więcej o: