Pamiętacie majówki w Warszawie? Wyścigi Pokoju, Parady Równości, marsze Radia Maryja... [QUIZ]

1 / 10

Ta pani nie jest operatorem telewizji TRWAM, choć przyszła na warszawski marsz w obronie życia, organizowany przez Radio Maryja. Szef rozgłośni - ojciec Tadeusz Rydzyk - 2 maja kończy:

2 / 10

3 maja 1978 roku FSO na Żeraniu zaczęło produkować polonezy. Na jakiej ulicy nasz reporter zrobił to zdjęcie w 1993 roku?

3 / 10

2 maja 1952 roku rozpoczęto budowę Pałacu Kultury i Nauki. Aleksandra Fafius, warszawianka od urodzenia, na swoje 60. urodziny wytatuowała go sobie na łydce. Zrobiła to, bo:

4 / 10

1 maja 1953 roku oddano do użytku Dom Partii. Dziś NIE znajduje się w nim:

5 / 10

Pierwszego maja mija 15 lat od pierwszej Parady Równości w Warszawie, organizowanej przez środowiska homoseksualne. W 2004 roku zgody na manifestację nie wydał prezydent miasta Lech Kaczyński. Jako powód podał:

6 / 10

Gdy wmurowano kamień węgielny pod budowę Świątyni Opatrzności Bożej, o Miasteczku Wilanów - gdzie stoi ten kościół - nikt jeszcze nie słyszał. Stało się to 2 maja:

7 / 10

Już po raz 26. odbywa się w Warszawie Bieg Konstytucji 3 Maja. Dorośli mają do pokonania od wielu lat ten sam dystans. To:

8 / 10

Od 1948 roku organizowano 1 maja Wyścig Pokoju. Była to jedna z największych amatorskich imprez kolarskich. Początkowo odbywała się na trasie między Warszawą a:

9 / 10

W jakiej dzielnicy Warszawy jest ul. 1 Maja?

10 / 10

Przenosimy się na Powiśle. Przy al. 3 Maja stoi zabytkowa kamienica zbudowana ponad 80 lat temu. Przez 47 lat mieszkał tam wybitny kardiochirurg, były minister zdrowia Zbigniew Religa. Na pogrzebie doktora trębacz odegrał jego ulubioną melodię. Jaką?

Jak majówka, to tylko w Warszawie. To w tych dniach ruszała produkcja polonezów na Żeraniu i budowa Pałacu Kultury. Przez stolicę przechodzili wtedy słuchacze Radia Maryja w obronie życia, a geje i lesbijki wykrzykiwali hasła o tolerancji dla inności.