Co wiesz o warszawskich blokowiskach? Quiz nie tylko historyczny [QUIZ]

1 / 10

Kto jest autorem wiersza, opisującego charakterystyczne przestrzenie między blokami: "Jak to powiedzieć miedzy blokami między kwaczącymi dziećmi wronami i się zwleczeniami parę osób mały czas tu dech tu strach tu cho cho cha i tyle"?

2 / 10

Które osiedle warszawskie (widoczne na zdjęciu) to ewenement na skalę europejską, urzeczywistnienie utopii Le Corbusiera o osiedlu wielkich bloków zatopionych w zieleni zamiast zabudowy pierzejowej?

3 / 10

Na którym warszawskim blokowisku kręcono słynny film "Cześć Tereska" Roberta Glińskiego z udziałem aktorów amatorów z ośrodka wychowawczego?

4 / 10

Podaj drugi wers słynnej piosenki Igi Cembrzyńskiej "Co będzie za Żelazną Bramą?"

5 / 10

W parku przy którym słynnym blokowisku słynny polski artysta Paweł Althamer zrealizował projekt Park Rzeźby, polegający na tym, że raz do roku w parku pojawia się nowa rzeźba?

6 / 10

Które osiedle w Warszawie jest największe?

7 / 10

W jednej z części którego warszawskiego blokowiska znajduje się charakterystyczne i unikalne minimiasto - osiedle Przyjaźń?

8 / 10

Nazwy osiedli którego blokowiska w Warszawie nawiązują do nazw samolotów sportowych i szybowców polskiej konstrukcji?

9 / 10

W którym roku do osiedla Bemowo Lotnisko dojechał pierwszy tramwaj?

10 / 10

Na którym warszawskim blokowisku doszło w 2013 roku do głośnej strzelaniny, w wyniku której postrzelony został policjant?

Gdzie doszło do głośnej strzelaniny? Gdzie kręcono słynny polski film? Które warszawskie blokowisko jest największe? Zaraz się okaże, co wiesz o warszawskich blokowiskach!