Co wiesz o Lotnisku Chopina (i nie tylko)? Rozwiąż nasz ODLOTowy quiz! Pytania nie są trudne

1 / 10

W której dzielnicy Warszawy znajduje się Lotnisko Chopina?

2 / 10

Jedna z linii autobusowych dowożących pasażerów na Lotnisko Chopina słynie z... kieszonkowców. Która?

3 / 10

Tylko raz w historii Lotniska Chopina samolot musiał awaryjnie lądować ze schowanym podwoziem. Bohaterem został wtedy kapitan Tadeusz Wrona. Nie ucierpiała ani jedna z 231 osób na pokładzie. W którym dniu 2011 r. miało miejsce to awaryjne lądowanie?

4 / 10

W którym roku wykonano to zdjęcie na warszawskim lotnisku?

5 / 10

Terminal Etiuda, w którym w latach 80. znajdowała się hala przylotów, przed zamknięciem w 2009 roku, przez kilka lat służył jako terminal:

6 / 10

W której polskiej komedii w reżyserii Stanisława Barei pojawił się napis na Okęciu: "Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras we Wrocławiu"?

7 / 10

Maskotka warszawskiego portu lotniczego nazywa się Fryderyka. Jej wizerunkiem oznaczone są wózki, którymi rodzice mogą wozić swoje dzieci w drodze do gate'ów. Co to za zwierzę?

8 / 10

Która z ulic Warszawy jest najbardziej oddalona od Lotniska Chopina?

9 / 10

Po wylądowaniu samolotu na płycie lotniska samochód z napisem "Follow me" (z ang. jedź za mną) prowadzi pilota na właściwe miejsce. W środku tego pojazdu znajduje się tzw. marshaller, którego można poznać po charakterystycznym kombinezonie w kolorze:

10 / 10

W 1934 roku otwarto nowy port lotniczy w podwarszawskiej wówczas miejscowości Okęcie. Przeniesiono tam cały ruch pasażerski z lotniska:

W piątek (22 maja) otwarcie nowego terminalu na Lotnisku Chopina. Sprawdź, co wiesz o największym porcie lotniczym w Polsce. Warszawiakom odpowiedzi na pytania nie powinny sprawić trudności. Do dzieła!