Ursus - tu warto zamieszkać [REKLAMA]

Niektóre spośród dzielnic Warszawy mają znacznie lepsze perspektywy od innych. Od paru lat wyjątkowo często wspomina się w tym kontekście o Ursusie. I słusznie, bo jest to z pewnością jedna z najbardziej przyjaznych dzielnic w stolicy.

Komunikacja

Nie można mieć również zastrzeżeń w kwestii transportu publicznego, szczególnie odkąd rozpoczęto modernizację kolei miejskiej. Połączenia są punktualne, liczne i realizowane przez bardzo wygodne, nowoczesne składy. Zgodnie z opinią wielu mieszkańców, warto czasem zostawić auto, bo publiczny transport działa znakomicie.

Rekreacja i wypoczynek

Na Ursusie sporo jest terenów zielonych, i nie chodzi tylko o skwery, które powstały wraz z nowymi osiedlami, ale przede wszystkim o całkiem spore jak na warszawskie warunki parki, w tym świetnie utrzymany Park Czechowicki, kameralny Park Achera czy inspirujący Park Hassów. Dla lubiących aktywny wypoczynek atrakcję stanowi OSiR Ursus, gdzie znajdą: basen, stadion klubu sportowego, park linowy i kilka innych atrakcji, których samodzielne odkrywanie dostarcza sporo frajdy. Generalnie można powiedzieć, że Ursus zerwał z wizerunkiem typowego, szarego blokowiska i stał się dzielnicą o wyjątkowo zrównoważonym wykorzystaniu potencjału przestrzennego.

Punkty usługowe

Nowa część Ursusa dynamicznie się rozbudowuje. Parę lat temu powstawały tu pierwsze pizzerie i sklepy. Dziś zaopatrzenie jest doskonałe, gastronomia zróżnicowana, sklepy, szkoły czy inne punkty użyteczności publicznej powszechnie dostępne, a także - co w Warszawie nadal jest swego rodzaju nowością - przystosowane do potrzeb osób o obniżonej sprawności ruchowej. W nowych inwestycjach deweloperzy nie zapominają także o placach zabaw i siłowniach plenerowych (zobacz tutaj: https://alberoinvest.pl/), więc okolica staje się - mimo gęstniejącej zabudowy - coraz bardziej przyjazna.

Ceny

Ten czynnik też ma duże znaczenie. Nawet jeśli wziąć poprawkę na to, że w ciągu ostatniej dekady Ursus podrożał, to nadal jest to genialna alternatywa, znacznie ciekawsza od równie przystępnej cenowo, ale mniej przyjaznej i mocno zakorkowanej Białołęki. Pod względem ekonomicznym jest to zapewne najlepsza propozycja w Warszawie - za niezbyt wysokie, jak na stolicę, ceny, można kupić mieszkanie w naprawdę dobrym standardzie i świetnie skomunikowane z resztą miasta.