Otwarcie Dworca Zachodniego już w tę środę. "Pasażerowie będą mogli korzystać z dworca od godziny 10:00"

Już w środę 9 grudnia otwarcie nowego Dworca Zachodniego. - W tej chwili wprowadzają się ostatni najemcy. Pasażerowie będą mogli korzystać z dworca od godziny 10:00 - informuje biuro prasowe PKP.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak poinformowało PKP, w tej chwili wprowadzają się ostatni najemcy. Lokale komercyjne pojawią się w holu dworca, na poziomie -1. Pasażerowie znajdą tam restaurację szybkiej obsługi wraz z kawiarnią McDonald's, księgarnię Matras oraz kantor. Artykuły pierwszej potrzeby będą dostępne w saloniku prasowym Relay. Cała powierzchnia komercyjna na nowym dworcu zajmie ok. 440 mkw.

Dworzec Zachodni Warszawamateriały PKP

Dworzec Zachodni Warszawamateriały PKP

- Warszawa Zachodnia dołącza do grona dworców "premium" - mówi Marta Zabłocka, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A. - Dzięki odpowiednim działaniom, udaje nam się podnieść poziom wynajmu powierzchni w obiektach tej kategorii. Obecnie wynosi on już 93% - dodaje.

Dworzec Zachodni Warszawamateriały PKP

Oprócz oferty handlowo-usługowej, podróżni będą mieli do dyspozycji przestrzeń z wygodny mi miejscami siedzącymi. Podstawowe funkcje związane z obsługą pasażerską zapewni 6 okienek kasowych oraz biletomaty, które zostaną zlokalizowane w wydzielonej do tego części obiektu.Do dyspozycji podróżnych będą również skrytki bagażowe oraz bankomaty. Na zewnątrz pojawi się parking typu kiss&ride oraz stojaki dla rowerów.Podróżni będą mogli skorzystać z nowego dworca już pod koniec roku. W tym samym czasie udostępnione zostaną również lokale komercyjne.

Więcej o: