85-metrowiec powstanie po prawej stronie Wisły. Będzie to najwyższy budynek na Pradze

Nowa inwestycja powstanie przy ul. Ostrobramskiej na Pradze-Południe. Budynek będzie miał 25 pięter i ponad 550 mieszkań. Jego budowa rozpocznie się pod koniec tego roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Budynek stanie na rogu Ostrobramskiej i Marii Rodziewiczówny w miejscu, gdzie do niedawna parkowały samochody. Po drugiej stronie ulicy znajduje się market budowlany Leroy Merlin, a w pobliżu także Centrum Handlowe Promenada. Za nową inwestycję odpowiedzialna jest firma deweloperska Mill-Yon, która wcześniej zbudowała osiedle w Miasteczku Wilanów.

Taki budynek mieszkalny powstanie na Pradze Południe, widok od ul. Ostrobramskiej, fot. materiały prasowe

W sumie powstaną trzy budynki. Będą tworzyć osiedle przypominające kształtem literę U z wewnętrznym ogrodem. Najwyższy obiekt będzie miał 26 kondygnacji. Ta wysoka wieża stanie u zbiegu Ostrobramskiej i Marii Rodziewiczówny. Ośmiopiętrowy budynek znajdzie się bliżej kościoła i pętli autobusowej, a od ulicy Ostrobramskiej zbudowany zostanie 4-piętrowy budynek.

Tak będzie wyglądał wewnętrzny, zamknięty i monitorowany ogród, fot. materiały prasowe

W parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe, a nad nimi 575 mieszkań: od jednopokojowych kawalerek (30-metrowe), przez dwu- i trzypokojowe po 130-metrowe luksusowe apartamenty (wysokie na ponad 3 metry) z tarasami. Pod ziemią wybudowany zostanie parking dla mieszkańców. Inwestor przekonuje, że od 11. piętra z okien będzie się rozciągał widok na całą Warszawę.

Budowa osiedla rusza w grudniu tego roku. Pierwsi mieszkańcy mają się tam wprowadzić w 2017 roku.