"Pałac Kultury zostanie podświetlony w barwach Francji". Warszawa solidaryzuje się z ofiarami zamachu w Nicei

Późnym wieczorem 14 lipca doszło we Francji do kolejnego zamachu terrorystycznego. Zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum, który oglądał pokaz sztucznych ogni i świętował Dzień Bastylii. Według najnowszych informacji w wyniku zamachu zginęły 84 osoby, ok. 130 jest rannych. Warszawa solidaryzuje się z ofiarami - wieczorem Pałac Kultury znów zostanie podświetlony w barwach Francji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

We Francji doszło do kolejnego zamachu terrorystycznego. Tym razem nie w stolicy kraju, ale w mieście na południu, w pięknej Nicei. Zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum, który oglądał pokaz sztucznych ogni i świętował Dzień Bastylii.  Lokalna gazeta Nice Matin zidentyfikowała napastnika jako 31-letniego mieszkańca Nicei tunezyjskiego pochodzenia.

Najnowsze dane nicejskiej policji mówią o 84 ofiarach i ponad 130 rannych. Kilkudziesięciu jest w stanie krytycznym. Terrorysta siedzący za kierownicą białej ciężarówki zaatakował około 22.30. Jego auto jechało, zabijając ludzi na odcinku 2 kilometrów.

Z samego rana Hanna Gronkiewicz-Waltz napisała na Twitterze post, okazując swoją solidarność z ofiarami zamachu. "Serce pęka po doniesieniach z Nicei. Jesteśmy z Tobą Francjo! Bądź silna!" - czytamy.

Solidarni z FrancjąTwitter.com

Rzecznik prasowy ratusza, Bartosz Milczarczyk, poinformował metrowarszawa.pl, że w związku z tragedią w Nicei, Pałac Kultury znów zostanie podświetlony w barwach Francji. Dodał również, że wiceprezydent Jacek Wojciechowicz złoży kwiaty pod Ambasadą Francji oraz zapali znicz.