Tour de Pologne w stolicy: zakaz parkowania, zamknięte ulice i zmienione trasy autobusów [MAPA]

73. wyścig Tour de Pologne startuje we wtorek, ale już dzisiaj mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się utrudnień. W poniedziałek zamknięty zostanie pl. Teatralny i ulice: Senatorska (od ul. Miodowej do ul. Wierzbowej), Miodowa, Krakowskie Przedmieście i Karowa. We wtorek, Senatorska (od ul. Wierzbowej do ul. Canaletta), Bielańska, A. Fredry, Niecała i parking na pl. Bankowym.

Spodobało ci się? Polub nas

Pierwszy etap 73. Tour de Pologne rozpocznie się we wtorek w Radzyminie. Tegoroczny wyścig ma siedem etapów i aż 1190 kilometrów. Przed godz. 14 kolarze wjadą do Warszawy - od strony Targówka, ul. Radzymińską. Następnie przejadą ulicami: al. Solidarności, Targowa, Zamoyskiego, Sokola, Zamoście, most ŚwiętokrzyskiZajęcza, TopielUlice na tej trasie zostaną wyłączone z parkowania.

Ulice

Uczestnicy wyścigu (około godz. 14.15) przejadą siedem okrążeń ulicami: Topiel, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska, pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Królewska, Mazowiecka, Świętokrzyska, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Gagarina, Czerniakowska, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Książęca, Kruczkowskiego, Topiel, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska do mety na pl. Teatralnym, gdzie ostatni kolarze powinni dotrzeć ok. godz. 16.30.

Otwarcie ulic zaplanowano o godz. 23.

Autobusy

Największe utrudnienia spotkają warszawiaków w Śródmieściu, na Mokotowie, Pradze i Targówku. Już dzisiaj autobusy (linii 111 - tylko w kierunku pętli Esperanto), 116, 128, 175, 180, 222, 503, 518 i N44) zostaną skierowane na objazdy, wyłączone będą też niektóre przystanki. Natomiast we wtorek (12 lipca) szykuje się prawdziwy chaos komunikacyjny. PEŁNA LISTA ZMIAN W KOMUNIKACJI

kliknij na mapkę, aby powiększyć

73. Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu.www.infoulice.um.warszawa.pl

Tour de Polognewww.infoulice.um.warszawa.pl

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.