Oddaj białe prześcieradło do Schroniska Na Paluchu. Pomoże psom przetrwać upały

Nie tylko ludzie źle czują się w upalne dni. Dla psów, kotów i innych zwierząt potrafią być prawdziwym koszmarem. Stołeczne schronisko planuje szczególną opieką otoczyć swoje zwierzaki. I prosi warszawiaków o wsparcie.

- Generalnie schronisko jest przygotowane na upały. Jedyne czego potrzeba to białych prześcieradeł. Tkaniną osłaniane boksy. Doskonale się sprawdzają, dają ochłodę - mówi Aleksandra Gajewska, warszawska radna niezwykle zaangażowana w prawa zwierząt. I dodaje, że niektóre pieski mają problemy kardiologiczne i nadmiar słońca może im zaszkodzić.

Schronisko poprosiło również swoich wolontariuszy, aby wyprowadzali psy w zacienione miejsca, a nie na otwartą przestrzeń.

Spodobało ci się? Polub nas

Białe prześcieradła można przekazać schronisku podczas sobotniego Dnia Psa w Parku Praskim. Impreza rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do wieczora. Zaplanowano mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty pod hasłem "Pies i dziecko" (godz. 12.15), spotkanie dotyczące pierwszej pomocy weterynaryjnej (godz. 13), marszobieg na 6 łap (godz. 14.20), "Jak elementy układanki” czyli jak wybrać psa dla siebie (godz. 15), szkolenie pozytywne psów Dog Masters (godz. 17). Ponadto będzie można poznać  podopiecznych schroniska, zaplanowano również konkursy, porady behawioralne i stomatologiczne.