W Warszawie może powstać pierwsza tężnia! Już można głosować na projekty 3. edycji budżetu partycypacyjnego

Na projekty w ramach 3. edycji budżetu partycypacyjnego można głosować od wtorku 14 czerwca. Zgłoszonych zostało 1752 projektów. Głosowanie potrwa do 24 czerwca. W tej edycji do wydania jest ponad 58 mln zł.

Spodobało ci się? Polub nas

Ze wszystkimi projektami można zapoznać się na stronie. Wśród projektów znalazł się np. ten dotyczący stworzenia hotelu dla motyli z poidełkiem czy skweru Anny German na Żoliborzu czy skateparku na Pradze. Zaakceptowanych zostało dużo projektów dotyczących remontu chodnika w danym miejscu, budowy ścieżki rowerowej lub stworzenia oświetlenia określonych obszarów w Warszawie. Wiele projektów dotyczy przyrody, zwierząt, ale i walki z odchodami czy śmieciami. Mieszkańcy Warszawy pragną również większej liczby bezpłatnych zajęć - sportowych lub kulturalnych oraz rewitalizacji bądź usprawnienia już istniejących obiektów (m.in placów zabaw).

Do głosowania dopuszczone zostały również opisywane przez nas projekty dotyczące stworzenia tężni solankowych w Warszawie. Jeśli któryś z dwóch projektów zdobędzie dużą liczbę głosów, powstanie pierwsza w Warszawie tężnia. Jedna z nich miałaby powstać na Placu Hallera, druga na Woli. Z projektami można zapoznać się na stronie. A o samych tężniach oraz autorach pomysłów na nie można przeczytać w naszym artykule.

Jak głosować w budżecie? Głos może oddać każdy mieszkaniec Warszawy, ale można głosować tylko w jednej dzielnicy. W przypadku dzielnic podzielonych na obszary, które mają dodatkowo poziom ogólnodzielnicowy można zagłosować na obu poziomach: i na projekty w obszarach lokalnych, i na projekty ogólnodzielnicowe.

Głos można oddać na dowolną liczbę projektów. Warto pamiętać jednak o tym, że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych projektów nie może być większy niż kwota dostępna w wybranym obszarze i na poziomie ogólnodzielnicowym.

W ubiegłym roku w ramach II budżetu partycypacyjnego warszawiacy zgłosili 2326 projektów, z czego wcielonych w życie mają być 622 projekty.