"Moja mama od ponad 30 lat pracuje w CZD. To reanimacje niemowlaków, porzucone dzieci i śmierć małych pacjentów"

Marta Głowacka, córka pielęgniarki pracującej od 30 lat w Centrum Zdrowia Dziecka w bardzo osobistym komentarzu, opisała na czym polega praca jej mamy. "To nie są "panie od podkręcania kroplówek" jak w filmach - to osoby odpowiedzialne w takim samym stopniu, jak lekarze za życie pacjentów."

Dzień mamy jest co prawda dopiero jutro, ale to co dzieje się w Centrum Zdrowia Dziecka jest dla warszawianki bardzo osobistą sprawą, dlatego zdecydowała zabrać głos w sprawie trwającego od dwóch dni protestu pielęgniarek. Bierze w nim udział jej mama Helena.

Spodobało ci się? Polub nas

"Otóż moja mama Helena od ponad 30 lat pracuje w CZD - wyjaśnia. - Ta praca to lata kontaktu z pacjentami, którzy niejednokrotnie pozostają w życiu mamy jako rodzina. To godziny spędzone przy łóżku i wiele sytuacji, o których zwykli ludzie nie mają pojęcia - reanimacje niemowlaków, porzucanie dzieci przez rodziców, podkłuwanie w miejsca wręcz niemożliwe i śmierć małych pacjentów...

Podkreśla też, że pracownicy CZD od dziesięcioleci ratują życie i zdrowie najmłodszych pacjentów z całej Polski, a ich praca to długa lista wyzwań.

"Tak, mama mogłaby wybrać kiedyś inny zawód. Na moment, w którym przyszło jej decydować o swojej karierze zawodowej -19 lat - mogła iść do PKP. Praca pielęgniarki jednak wydawała się, i na szczęście jest, jej powołaniem. Nie wiem, dlaczego sprawę pielęgniarek traktuje się z takim pobłażaniem".

Wzruszający wpis córki pielęgniarki z CZD. źródło: Facebook

"To nie są "panie od podkręcania kroplówek" jak w filmach - to osoby odpowiedzialne w takim samym stopniu jak lekarze za życie pacjentów. Wyobrażam sobie jak ciężko jest to zrozumieć ludziom, którzy nigdy nie mieli styczności ze szpitalem, ale życzę Wam również tego żebyście nie musieli mieć. A jeśli już to się stanie, to żebyście spotkali kogoś takiego jak moja mama, mama Kasi, mama Radka, Darii i Kamila i wielu moich przyjaciół i znajomych."

Więcej o:
Skomentuj:
"Moja mama od ponad 30 lat pracuje w CZD. To reanimacje niemowlaków, porzucone dzieci i śmierć małych pacjentów"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX