Po 85 latach aktorzy odtworzą ślub rotmistrza Pileckiego. Po co? "Uroczystość upamiętnienia"

To był ślub! 7 kwietnia 1931 rok, podwarszawska Ostrowia Mazowiecka. To tu rotmistrz Witold Pilecki oraz Maria Ostrowska powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Jak wyglądała ceremonia sprzed 85 lat? Przekonamy się najbliższą niedzielę.

- Historia rotmistrza Witolda Pileckiego naznaczona jest męczeństwem w walce o wolną Polskę i prawdę. W jego życiu były również chwile piękne i szczęśliwe, a jedną z nich był ślub z ostrowianką Marią Ostrowską. Chcemy upamiętnić to wydarzenie, pokazać historię rtm. Pileckiego z radosnych chwil życia jako kochającego męża i ojca - wyjaśnia Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Kadr z filmu źródło: www.marcinkwasny.pl

W rolę pary młodej wcielą się aktorzy. Jako Rotmistrz wystąpi Marcin Kwaśny znany z takich produkcji jak: „Quo Vadis”, „Skazany na Bluesa”, „Pitbull” czy „Historia Roja”. W swojej karierze aktor już raz zagrał rolę rotmistrza w filmie "Pilecki". Z kolei Marią Ostrowską będzie Małgorzata Kowalska, którą wcześniej można było zobaczyć w „Listach do M. 2”, „Kamieniach na szaniec”, a także w „Służbach specjalnych”.

To wszystko w ramach uroczystości upamiętnienia rotmistrza Pileckiego. W programie imprezy zaplanowano również m.in. pokazy ułańskie, obecność osób w strojach z epoki, gry oraz zabawy dla dzieci i dorosłych, prezentacja zwyczajów weselnych XX-lecia międzywojennego, a także kiermasz produktów regionalnych.

Spodobało ci się? Polub nas

PROGRAM IMPREZY

godz. 14.30 - msza święta w kościele pw. Wniebowstąpienia NMP i odsłonięcie tablicy pamiątkowej;

godz. 15.30 - przemarsz „Pary Młodej” wraz z orszakiem z kościoła pod ratusz, wspólne zdjęcie oraz przejście orszaku do Ogródka Jordanowskiego;

W PROGRAMIE:
14.30 Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i odsłonięcie tablicy pamiątkowej
15.30 Przemarsz „Pary Młodej” wraz z orszakiem z kościoła pod ratusz, wspólne zdjęcie
Przejście orszaku do Ogródka Jordanowskiego
16.30 Plenerowe wesele oficera na terenie Ogródka Jordanowskiego, ul. Różańska 2
18.30 Pokazy ułańskie ul. H. Trębickiego przy MOSiR

godz. 16.30 - plenerowe wesele oficera na terenie Ogródka Jordanowskiego, ul. Różańska 2

godz. 18.30 - pokazy ułańskie, ul. H. Trębickiego przy MOSiR

Więcej o: