Piętrus zacznie kursować 7 maja! Na linii 180 oraz specjalnej linii w trakcie Nocy Muzeów

Od 7 maja, przez dwa tygodnie, berliński piętrus będzie kursował po Warszawie. Obsłuży również jedną z linii specjalnych w trakcie Nocy Muzeów. ?Piętrus? na warszawskich ulicach jest częścią obchodów ćwierćwiecza partnerskiej współpracy Warszawy i Berlina.

Spodobało ci się? Polub nas

Wóz ma prawie 4 metry wysokości - 1,92 m na dolnym pokładzie i 1,7 m na górze. W środku pojazdu znajdują się kręte schodki - z przodu i z tyłu. Autobus będzie się wyróżniał także berlińskim malowaniem, czyli żółtą barwą.

Pierwszą okazją do przejażdżki autobusem będzie odbywająca się w sobotę 7 maja Parada Schumana, w której wezmą udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz burmistrz Berlina - Michael Müller.

Po jej zakończeniu autobus, z napisem „Berlin pozdrawia Warszawę”, rozpocznie regularne kursowanie na linii 180 (na skróconej trasie Wilanów – Esperanto). W pierwszy kurs wyruszy z pętli Esperanto o godz. 14.49. Na wszystkich przystankach wzdłuż jego trasy zostaną rozwieszone specjalne rozkłady jazdy w berlińskich barwach.

Autobus weźmie także udział w obsłudze Nocy Muzeów. Będzie kursował na linii G na trasie: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PL. DEFILAD) – pl. Bankowy – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – NEON MUZEUM (powrót: Mińska – Grochowska – Zamoyskiego).

Ostatnia szansa na podróż „piętrusem” będzie w niedzielę 22 maja. W ostatni kurs wyruszy o godz. 23.33 z pętli Wilanów. 
1 lipca na ulice Berlina wyjedzie z kolei Solaris Urbino z Miejskich Zakładów Autobusowych.

To nie pierwszy raz, gdy autobusy piętrowe wożą warszawiaków. Pierwsze pojawiły się tuż po wojnie, ale szybko zniknęły z ulic stolicy. Wróciły 15 lat temu. W 2001 roku także sprowadzono z Berlina MAN-a, który kursował na turystycznej linii 100.

Więcej o: