Motyle, kwiaty i cekiny. Praskie aniołki zostały ubrane w wiosenne kreacje

Rodzina niebieskich figurek przeszła wiosenną metamorfozę i pokazała się mieszkańcom Pragi w nowych, wiosennych ubrankach. - " Aby je stworzyć wykorzystałam plastikowe butelki. Mało kto, tym materiałem się interesuje, a można go przecież zamienić na cudowne kształty - mówi projektantka Patrycja Smirnow.

Praskie aniołki (przez część mieszkańców nazywana "stworkami") pojawiły się na Pradze Północ sześć lat temu i zostały stworzone przez Marka Sułka. Tworząc je, artysta odniósł się do praskich historycznych kapliczek.

Wiosenne kreacje dla praskich aniołków stworzyła artystka Patrycja Smirnow.źródło: Galeria Wileńska

Nowe ubrania stworków stworzono na bazie recyklingu, z surowców wtórnych. - Powstały z przetworzonych rzeczy, które na co dzień są niepotrzebne i trafiają do śmietnika - wyjaśnia autorka kolekcji Patrycja Smirnow.

Spodobało ci się? Polub nas

Panie zerkające na przechodniów z ulicy Ząbkowskiej zostały ubrane w kwiaty i cekiny.

Tegoroczne, wiosenne kreacje dla praskich aniołków stworzyła projektantka Patrycja Smirnow.źródło: Galeria Wileńska

Z kolei chłopiec stojący przy Dworcu Wschodnim otrzymał męską stylizację, ale również nawiązująca do klimatu wiosny i lata.

Wiosenne kreacje dla praskich aniołków stworzyła artystka Patrycja Smirnow.źródło: Galeria Wileńska

- Myślą przewodnią poszczególnych przebrań było to, aby ludzie oglądając rzeźby uśmiechnęli się. Aby na ulicach Pragi pojawiła się lepsza energia. Chciałam przełamać wszechobecną szarość - wyjaśnia Smirnow.

Tegoroczne wiosenne kreacje dla praskich aniołków stworzyła projektantka Patrycja Smirnow.źródło: Galeria Wileńska

Więcej o: