Dzień Świętego Patryka. Puby w Warszawie, w których 17 marca wypijesz zielone piwo [PRZEGLĄD]

Dzień Świętego Patryka to okazja, aby wybrać się do pubu w Warszawie i przez chwilę poczuć się jak w Irlandii. Gdzie w stolicy znajdziesz pub, w którym wypijesz piwo za świętego Patryka?

Dzień Świętego Patryka jest świętem narodowym w Irlandii. Obchodzony jest na cześć patrona tego kraju - św. Patryka. Charakterystycznym elementem tego święta jest zielony ubiór. W Irlandii tego dnia mieszkańcy wielu miast ubierają się na zielono, tańczą do tradycyjnej irlandzkiej muzyki oraz kosztują mocnych trunków, przede wszystkim whiskey oraz zielonego piwa. Zieleń nawiązuje do trójlistnej koniczyny, która kojarzy się ze świętym Patrykiem.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak Dzień świętego Patryka obchodzony będzie w Warszawie? Pałac Kultury i Nauki zaświeci na zielono, a w klubach odbywać się będą imprezy tematyczne. W pubach nawiązujących do tradycji Irlandii i Wielkiej Brytanii będzie również będzie można uczcić ten dzień i napić piwa. Gdzie?

Pubów w Warszawie jest sporo. Ale takich, w których można się poczuć jak w Irlandii dosłownie kilka.

Molly Mallone's Irish Pub to jeden z najpopularniejszych pubów rodem z Irlandii w Warszawie. Mieści się na Krakowskim Przedmieściu 41.

W Dzień Świętego Patryka irlandzką whiskey Tullamore Dew będzie można wypić w promocyjnej cenie.

Irish Pub przy Miodowej 3, który znajduje się niedaleko pubu Molly Mallone's, zna każdy warszawiak. Irish Pub funkcjonuje w stolicy od 1991 roku! I nic nie wskazuje na to, że miałby zostać zamknięty.

Właściciele pubu zapraszają jak co roku na świętowanie Dnia Świętego Patryka. - Dzień Świętego Patryka to dzień radości i życzliwości. Podobno tego dnia nawet piana na Guinnessie zielenieje... - piszą na stronie.

W Emerald Irish Pub przy Alejach Jerozolimskich 4 w Dzień Świętego Patryka również będzie grać muzyka (na żywo!), a Guinness będzie lał się litrami.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest również w innych lokalach w Warszawie, w klimacie mniej nawiązujących do zielonej Irlandii, m.in. w klubie Remont na ul. Waryńskiego 12, w Pubie Student w budynku DS Riviera przy Pl. Politechniki, w klubie Pictures przy ul. Obrazkowa 26 oraz w pubie Gniazdo Piratów przy Ogólnej 5.

Więcej o: