Szukasz kaletnika, szewca, krawca albo szklarza? Zerknij na mapę rzemieślników z Żoliborza

Mapę przygotowało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Znajdziecie na niej ok. 30 punktów usługowych na Żoliborzu. Mapa dostępna jest w internecie, ale za dwa tygodnie zostanie wydana także w formie kieszonkowej.

Spodobało ci się? Polub nas

Od dziś można szukać szewca, zegarmistrza, kaletnika, szklarza czy krawca na specjalnej interaktywnej mapie. Udostępniło ją w internecie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Znajdziecie tam prawie 30 punktów rzemieślniczych na Żoliborzu. - Poprzednia mapa była w formie drukowanej. Na tej wystarczy najechać myszką na konkretny punkt i od razu wyświetlają nam się praktyczne informacje z adresem, numerem telefonu i godzinami otwarcia - wyjaśnia Konrad Smoczny z MJN.

Jak stowarzyszeniu udało się stworzyć taką mapę? - Jesteśmy mieszkańcami Żoliborza z dziada pradziada i znamy te miejsca, bo wcześniej chodzili tam nasi dziadkowie i rodzice. Rzemieślnicy od zawsze byli częścią naszej dzielnicy - przekonuje Smoczny.

11.08.2014 Warszawa , skrzyzowanie ul. Sw. Bonifacego i ul. Zdrojowej . Szewc Wojciech Wozniak w swoim warsztacie . Warsztat miesci sie w pomieszczeniu po ujeciu wody oligocenskiej . Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne WarszawaSzewc Wojciech Woźniak prowadzi swój zakład w Warszawie, fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Choć mapa dostępna jest w sieci zaledwie od kilku godzin, to już pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci wskazują kolejne miejsca do naniesienia na mapę. - I bardzo dobrze - komentuje krótko Smoczny. - Mamy już kolejne 10 miejsc, o które uzupełnimy naszą mapę.

Mieszkańcy proszą o dopisanie m.in. krawcowej, która ma swój punkt na skrzyżowaniu Jasnodworskiej i Elbląskiej, szewca działającego w budynku na rogu Elbląskiej i Broniewskiego czy optyka z pl. Wilsona. Za dwa tygodnie taka mapka ma się pojawić także w formie kieszonkowej. MJN planuje wydrukować 5 tys. sztuk. Znajdziecie je w kawiarniach, sklepach i bibliotekach na Żoliborzu. - Wiemy, że ludzie starsi rzadziej korzystają z internetu, więc to głównie z myślą o nich szykujemy takie mapki - tłumaczy Smoczny.

30.09.2010 WARSZAWA , PLAC WILSONA . KONRAD SMOCZNY AUTOR FILMU PROMUJACEGO ZOLIBORZ FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETAKonrad Smoczny na pl. Wilsona, fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta

A to dopiero początek tworzenia wielkiej mapy dla mieszkańców. - Gdy uda nam się uzupełnić tę żoliborską, bierzemy się za całą Warszawę - zapowiada Smoczny. Na to jednak musimy jeszcze poczekać przynajmniej kilka miesięcy.