Wreszcie! Rowerzyści z Ursynowa przejadą w stronę Mordoru bez schodzenia z siodełka

W przyszłym roku węzeł Wyścigi zostanie w końcu przystosowany do potrzeb pieszych i rowerzystów. Od wielu lat - by przebić się przez Puławską z Ursynowa na Mokotów - trzeba zejść do podziemia. Drogowcy chcą pozyskać część pieniędzy na tę inwestycję z Unii Europejskiej.

Spodobało ci się? Polub nas

Na tę informację rowerzyści z Ursynowa i Mokotowa czekali od dawna. Wreszcie obie dzielnice połączy wygodne przejście i przejazd pod ul. Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego. Dzięki temu znacznie skróci się dojazd rowerem z Ursynowa do biurowego Służewca, zwanego Mordorem.

- Dziś węzeł ten stanowi prawdziwą barierę dla pieszych i rowerzystów - przyznaje Zarząd Dróg Miejskich. - Najkrótsze przejście wiedzie pod ul. Puławską, nieformalną ścieżką wzdłuż potoku Służewieckiego.

Burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński i dyrektor ZDM Łukasz PuchalskiBurmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński (od lewej) i dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, fot. ZDM

Miejsce jest nieoświetlone i strach tamtędy chodzić po zmroku. W przyszłym roku przejście zostanie tak przebudowane, by powstała w nim osobna droga dla pieszych i rowerzystów. Jego koncepcję opracowała dzielnica Mokotów po rozmowach z mieszkańcami. Teraz ZDM ogłasza przetarg na wykonanie szczegółowej dokumentacji projektowej dla tej inwestycji.

Co się zmieni?

- Zakłada ona budowę chodnika po północnej stronie potoku i drogi dla rowerów po południowej. Dodatkowo pojawi się oświetlenie i sygnalizacja alarmowa, ostrzegająca przed zbyt wysokim poziomem wody w potoku - informują drogowcy. Ale zmian będzie więcej. - Podziemne przejście dla pieszych pod ul. Puławską zyska wygodne pochylnie po obydwu stronach, pozwalające łatwo wjechać i zjechać do tunelu. Powstanie również dodatkowa rampa dla rowerów umożliwiająca wjazd na kładkę nad ul. Rzymowskiego - czytamy w komunikacie ZDM.

09.12.2014 Warszawa . Potok Sluzewiecki pod ulica Pulawska . Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta .   SLOWA KLUCZOWE: przepust wiadukt nad potokiem prace ziemne remonty remontPotok Służewiecki pod ul. Puławską, fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 9 miesięcy na przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Drogowcy chcą pozyskać część pieniędzy na tę inwestycję z funduszy Unii Europejskiej.