Rabin zaatakowany nożem przez terrorystę wygłosi wykład w warszawskiej synagodze

Izraelski Rabin Boaz Pash zaatakowany został półtora tygodnia temu temu w Jerozolimie. Zamachowiec uciekł, ale został zatrzymany przez policję. Dzisiaj duchowny pojawi się w synagodze przy ul. Twardej.

Boaz Pash ma 49 lat i urodził się w Jerozolimie. Od 2006 do 2012 był rabinem Krakowa (czwartym od czasów II wojny światowej). Posługę rabiniczną pełnił także na Ukrainie, w Brazylii, Indiach i Portugalii.Dwa lata temu od Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów otrzymał nagrodę "Człowiek Pojednania".

Spodobało ci się? Polub nas

Spotkanie z rabinem rozpocznie się o godz. 18.30 w Synagodze im. Ryfki i Zalmana Nożyków.

 

3 stycznia rabin Boaz Pash, były Naczelny Rabin Krakowa, został zaatakowany nożem w Jerozolimie. Według relacji rabina, nóż, którym zaatakował go arabski terrorysta wygiął się w momencie ataku nie robiąc mu żadnej krzywdy. Zamachowiec uciekł, ale został zatrzymany przez policję. W Izraelu w niedzielę doszło jeszcze do dwóch zamachów tego typu.
Rabin Boaz Pash wkrótce przyjeżdża do Polski i 13 stycznia, o godz. 18.30 wygłosi wykład w warszawskiej Synagodze im. Ryfki i Zalmana Nożyków.
Boaz Pash (ur. 7 sierpnia 1966 w Jerozolimie) - izraelski rabin, pełnił posługę rabiniczną na Ukrainie, w Brazylii, Indiach i Portugalii. Od sierpnia 2006 do października 2012 był Naczelnym Rabinem Krakowa