Miasto podpisało umowę na wykonanie projektu przebudowy Placu Defilad za 8 mln zł

Francusko-niemieckie konsorcjum zaprojektuje plac miejski przed Pałacem Kultury oraz podziemne instalacje, kolektor ściekowy oraz podziemny garaż na kilkaset aut, z którego będą mogli korzystać m.in. odwiedzające nowo powstające Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Miasto przeznaczy 8 mln złotych na projekt przebudowy placu Defilad.

Spodobało ci się? Polub nas

Przetarg na zaprojektowanie placu przed Pałacem Kultury i Nauki wygrało konsorcjum SAFEGE-Schuessler. Ma czas do czerwca 2017 roku na jego realizację. W piątek Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na wykonanie planu.

Jak czytamy na stronie zarządu, chodzi o projekt pt. "zagospodarowania Nowego Centrum Warszawy, w tym: dostosowania infrastruktury technicznej do programu zabudowy terenu wokół PKiN, budowy placu centralnego przed PKiN z parkingiem podziemnym i inne zadania".

Plac DefiladTak może wyglądać Plac Defilad/ UM Warszawa

Oprócz placu miejskiego oraz podziemnego garażu w ramach projektu ma powstać również wieżowiec, który wysokością ma przebić Pałac Kultury i Nauki, który obecnie jest najwyższym budynkiem w Polsce. Nowy drapacz chmur ma sięgać 230 metrów, a jego zwieńczeniem ma być 80-metrowa iglica.

Plac DefiladTak może wyglądać Plac Defilad/ UM Warszawa

Za budowę wieżowca jest odpowiedzialna firma HB Reavis, która chce zbudować wieżowiec na trapezowej działce, którą cztery lata temu wykupiła od Polskich Kolei Państwowych.

Plac DefiladTak może wyglądać Plac Defilad/ Urząd Miasta st. Warszawy