Kolejna manifestacja KOD-u. W sobotę pikieta pod siedzibą TVP na pl. Powstańców Warszawy

Jutrzejsza manifestacja odbędzie się w kilkunastu miastach w Polsce pod wspólnym hasłem ?W obronie wolności słowa!?. W Warszawie demonstracja rozpocznie się o godz. 14 przed budynkiem TVP na pl. Powstańców Warszawy.

Spodobało ci się? Polub nas

To już kolejna w ostatnich tygodniach pikieta organizowana przez Komitet Obrony Demokracji, który powstał dwa miesiące temu. Tym razem odbędzie się "w obronie wolności słowa". Jak napisano na stronie KOD, ma być to "manifestacja poparcia dla dziennikarzy mediów JESZCZE publicznych". To reakcja na nowelizację ustawy medialnej przygotowaną przez rządzący PiS. W proteście przeciw zmianom i zapowiadanemu przeobrażeniu mediów publicznych w narodowe 31 grudnia do dymisji podali się dyrektorzy TVP1, TVP2, TVP Kultura i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Facebook Komitetu Obrony Demokracji

Pikieta pod siedzibą TVP na pl. Powstańców Warszawy, gdzie mieści się m.in. redakcja "Wiadomości" i kanału TVP Info, zacznie się w sobotę o godz. 14 i ma potrwać do 16.30. "Nie pozwólmy, aby zamknięto nam usta - bądźmy razem!" - zachęcają organizatorzy. Podobne manifestacje odbędą się jutro także w kilkunastu innych miastach w Polsce, a także w czeskiej Pradze.

Z kolei we wtorek (12 stycznia) planowana jest kolejna manifestacja organizowana przez KOD. Tym razem pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie (al. Szucha 12A) odbędzie się pikieta rotacyjna - "Obywatele w obronie niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego". Początek o godz. 12.