Powstaje Galeria Północna na Białołęce. Mamy najnowsze zdjęcia z placu budowy. Kiedy otwarcie?

Od wakacji trwa budowa nowego centrum handlowo-usługowego przy ul. Światowida na Białołęce. Oprócz supermarketu w środku znajdą się sklepy, restauracje i wielosalowe kino. Ponad połowa powierzchni galerii jest już wynajęta. Wiemy, jakie marki znajdą się w nowym miejscu.

Spodobało ci się? Polub nas

Budowa Galerii Północnej rozpoczęła się w lipcu. W ciągu dwóch lat ma powstać na Tarchominie obiekt zbliżony powierzchnią do Galerii Mokotów. Sklepy i punkty usługowe zajmą aż 64 tys. m kw. powierzchni.

Tak będzie wyglądać Galeria Północna w środku, fot. materiały inwestora

- Wykonany już został strop na poziomie zero oraz izolacje ścian zewnętrznych. Teraz trwają prace nad konstrukcją żelbetową oraz instalacjami podposadzkowymi - informuje Agnieszka Korczyńska z agencji Communication Unlimited, reprezentującej wykonawcę. - Dotychczas wylano około 37 tysięcy metrów sześciennych betonu, a w wykonanych elementach konstrukcyjnych użyto 5 tysięcy ton stali. Od początku prac wykonano 250 tysięcy metrów sześciennych wykopów.

Budowa Galerii Północnej na Białołęce, fot. materiały inwestora

Galeria Północna będzie mieć trzy kondygnacje naziemne i dwie podziemne - wraz z parkingiem. Auta zostawimy także na dachu. W sumie na terenie centrum handlowego znajdzie się 2 tys. miejsc parkingowych. Na dachu zaplanowano także alejki spacerowe, plac zabaw oraz lokale gastronomiczne. W samym centrum handlowym przy ul. Światowida znajdą się m.in. supermarket, sklepy, restauracje i multipleks kinowy.

Tak będzie wyglądać Galeria Północna, fot. materiały inwestora

- Obecnie centrum jest skomercjalizowane w 60%, licząc podpisane umowy oraz listy intencyjne - mówi Jacek Wachowicz, dyrektor ds. sprzedaży i wynajmu w firmie deweloperskiej GTC, która jest inwestorem. Już wiadomo, że w Galerii Północnej znajdą się sklepy: Smyk, Empik, H&M, Wólczanka, Vistula, W.KRUK, CCC, iSpot oraz hipermarket Carrefour i kino Cinema City.

Otwarcie Galerii Północnej zaplanowano na pierwszą połowę 2017 roku.

Tak będzie wyglądać Galeria Północna, fot. materiały inwestora