Nowa droga dla rowerów na Mokotowie. Przy okazji wyremontowano także chodniki

Kończą się prace przy budowie drogi dla rowerzystów na ul. Rzymowskiego. Do końca roku wyremontowane zostaną chodniki, a wzdłuż nich pojawią się nowe drzewa i krzewy.

Spodobało ci się? Polub nas

Wreszcie na ul. Rzymowskiego będzie miejsce specjalnie dla rowerzystów. Do tej pory cykliści przemykali tam po wąskim i falującym chodniku między pieszymi albo korzystali z szerokiej, zatłoczonej i niebezpiecznej ulicy. Teraz mają do dyspozycji już prawie gotową asfaltową drogę tylko dla siebie. Ścieżki rowerowe powstały po obu stronach ulicy. Na całej długości (a to ponad 2 km) nową nawierzchnię dostaną też piesi. Znika nierówny asfalt. W jego miejscu pojawiły się estetyczne betonowe płyty. - Drogę dla rowerów od chodnika oddziela opaska z kostki kamiennej - informuje wykonawca prac.

Opaska z kostki kamiennej oddzielająca drogę dla rowerów od chodnika, fot. Facebook pełnomocnika rowerowego ratusza

W ciągu kilku tygodni powstała wygodna trasa dla rowerzystów. Prace są już na finiszu. Ich zakończenie jest planowane w grudniu. Do tego czasu wykonawca ma jeszcze posadzić wzdłuż ulicy kilkadziesiąt drzew i ponad tysiąc krzewów. Przy okazji wymieniane są wiaty przystankowe.

Już niebawem stanie tu nowa wiata przystankowa, fot. Facebook pełnomocnika rowerowego ratusza

W najbliższych dniach rozpoczną się prace przy przebudowie sygnalizacji świetlnej na ul. Gotarda - powstanie tu komplet przejazdów rowerowych. - Rozstrzygnęliśmy już przetarg na realizację tego zadania. Tu prace również zakończą się w grudniu - informuje Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy ratusza.

Budowa nowej drogi dla rowerów i układanie chodnika na ul. Rzymowskiego, fot. Facebook pełnomocnika rowerowego ratusza