Warszawski Festiwal Piwa na Stadionie Legii coraz bliżej. Trzy dni z rzemieślniczymi browarami

Trzecia edycja Festiwalu rozpoczyna się w przyszły czwartek (15 października) na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Przez trzy dni będzie można spróbować piwa z ponad 40 polskich browarów, a także wziąć udział w dyskusjach i wykładach na temat piwowarstwa.

Spodobało ci się? Polub nas

Tym razem festiwal odbędzie się od czwartku do soboty (15-17 października), nadal jednak na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3. Poprzednia edycja trwała przez cały weekend (od piątku do niedzieli). - Chcieliśmy mieć o jeden wieczór więcej, a nie kończyć imprezę w niedzielny poranek - tłumaczy Paweł Leszczyński, organizator Warszawskiego Festiwalu Piwa. Ale to niejedyna zmiana podczas tej edycji imprezy.

II edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa, fot. materiały organizatorów/ Kowal smaki-piwa.pl

- Zmieniliśmy trochę koncepcję i dajemy teraz duży nacisk na polskie browary. Na głównym piętrze na Stadionie Legii będą przedstawiciele ok. 40 lokalnych browarów, którzy poleją piwo z ponad 200 nalewaków - dodaje Leszczyński. Producentów będzie można pochwalić, skrytykować, zapytać o szczegóły powstania konkretnego piwa albo po prostu zagadać. Poza krajowymi producentami, będzie można spróbować złocistego napoju z zagranicy. - Będziemy mieli całe stoisko poświęcone dwóm bardzo znanym w Europie browarom - mówi organizator. Chodzi o Lambrate - jeden z pierwszych niezależnych browarów rzemieślniczych we Włoszech, który założono w 1996 roku w Mediolanie, i duński Mikkeller, przygotowujący receptury, które wysyła do browarów, które warzą dobre piwa na całym świecie (m.in. w Ameryce Północnej i Południowej oraz w większości krajów europejskich).

Konkurs i wykłady

Na festiwalu swoją premierę będzie miało piwo Maibock, które podczas poprzedniej edycji imprezy wygrało w Warszawskim Konkursie Piw Domowych. - Będzie się można spotkać z jego autorem Kubą Baranowskim, domowym piwowarem, który opracował recepturę - opowiada Leszczyński. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Zgłoszono do niej ponad 200 piw. Wyniki mają być znane drugiego dnia festiwalu (w piątek 16 października).

II edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa, fot. materiały organizatorów/ Kowal smaki-piwa.pl

Tradycją podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa jest część warsztatowo-edukacyjna. - Będzie jeszcze więcej wykładów opowiadających o kulturze piwnej, ale przygotowaliśmy także specjalny panel "Poznaj piwowara", w ramach którego każdy z piwowarów będzie opowiadał o swoim piwie - wyjaśnia organizator.

Specjalna aplikacja

Dla gości przygotowano aplikację mobilną, którą będzie można pobrać na telefon komórkowy i korzystać z niej podczas festiwalu. - Dzięki niej będzie można wyszukać piwa, które nam posmakowały. Odwiedzający będą także dostawali powiadomienia o tym, które piwo właśnie zostało podłączone do nalewaka - dodaje Leszczyński.

II edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa, fot. materiały organizatorów/ Kowal smaki-piwa.pl

Dziś wieczorem (7 października) aplikacja będzie miała swoją premierę na platformie androidowej. Tuż przed festiwalem będzie także dostępna na urządzenia z systemem iOS, a także będzie jej można używać przez stronę internetową.

Podczas poprzedniej edycji festiwalu imprezę odwiedziło ponad 15 tys. osób. - Teraz liczymy na więcej - mówi z przekonaniem Leszczyński.

Zobacz też: Tanie piwo w Warszawie. W jakich knajpach wypijesz browarka za max 7 złotych za 0,5 l [MAPKA]