Transkaukazja, spektakl "Kaczątko" i nocna wycieczka z metrowarszawa.pl [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Masz niepotrzebne bibeloty, dekoracje, porcelanę, zabawki, które zabierają tylko miejsce w domu? Przynieś je do Nic Podobnego, a sklep je odkupimy, a zapłatę dostanie Koteria. Akcja trwa w każdy piątek. Natomiast w sobotę w zielonym otoczeniu Osiedla Jazdów będziemy wąchać, rozmawiać z osobami, których pasją są rośliny, kwiaty i zioła. Niedziela należy do książek.

PIĄTEK

Odgrać chatę dla Koterii

KoteriaKoteria

W każdy piątek sklep Nic Podobnego prowadzi skup. Ten jednak jest wyjątkowy, bo właściciele rzeczy będą mogli bezpośrednio wspomóc Koterię, ośrodek opiekujący się bezdomnymi kotami. Zamiast otrzymać zapłatę za sprzedane rzeczy będą mogli przekazać te pieniądze na fundację. Wszystko wyceniane jest według wagi.

- porcelana, szkło, zabawki, drobne mebelki, dekoracje itp = 7zł/kg

- książki = do 3zł za kilogram w zależności od jakości

- klocki Lego = do 50zł/kg w zależności od stanu.

Gdzie, kiedy: Nic Podobnego (ul. Sienna 87), od godz. 17 do 20.

SOBOTA

Festiwal Kwiatów i Ziół na Osiedlu Jazdów

Festiwal Kwiatów i Ziół na Osiedlu Jazdówmateriały organizatora

W programie imprezy, m.in.  rozmowa na temat leczniczych właściwości roślin, ziół i kwiatów, będzie mowa o tym jak przygotować podręczną domową apteczkę (godz. 10), przechadzka po społecznościowych ogrodach Jazdowa Królowej Bony. Zaplanowano też warsztaty ziołowe dotyczące wykorzystania leczniczych właściwości roślin, kwiatów i ziół (godz. 11). Ciekawie zapowiadają się także warsztaty kosmetyki naturalnej (godz. 14) i warsztaty z roślinnego gotowania - bez gotowania, na surowo, czyli z czym i jak jeść kwiaty i zioła.

Gdzie, kiedy: Osiedle Jazdów (ul. Jazdów 3/12), w godz. 10-19

Transkaukazja 2015

Transkaukazja 2015Transkaukazja 2015

Lokalny, warszawski festiwal Transkaukazja rozwinął się w międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem, który obejmuje dwanaście krajów (Armenia, Austria, Azerbejdżan, Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Ukraina i Wielka Brytania). Celem wydarzenia jest przybliżanie jednego z najbardziej "intensywnych", wielokulturowych regionów świata i stworzenie przestrzeni dla wspólnej pracy artystów z Kaukazu i Świata.  Głównym wydarzeniem sobotniego festiwalu będzie koncert plenerowy. Wystąpią: The Bambir (Armenia) i Warsaw Horns (Polska) oraz Tsu Gordela (Gruzja) z Pako Sarr (Senegal).

Oprócz koncertów powstanie miasteczko kulinarne stworzone przez TARG Śniadaniowy w którym będzie można skosztować kaukaskich, afrykańskich i polskich potraw oraz gruzińskiego wina.

Gdzie, kiedy: Krakowskie Przedmieście, od godz. 14 do 22.

Scena PSA CZY SUKI #1 / Stefski & Hutch unplugged


Scena PSA CZY SUKI #1 / Stefski & Hutch unplugged

Scena PSA CZY SUKI #1 / Stefski & Hutch unpluggedPies czy Suka

Pierwszą odsłona sceny muzycznej Psa Czy Suki. Swoim występem otworzy ją duet STEFSKI & HUTCH. Koncert muzyków będzie ukoronowaniem prac nad debiutanckim singlem "Centuries".

Gdzie, kiedy: galeria Pies czy Suka (ul. Szpitalna 8A), godz. 19 oraz 22, wstęp wolny

Warszawa błyszczy nocą

 

Stadion Narodowymateriały organizatorów

 

Po raz kolejny zapraszamy na bezpłatną wycieczkę londyńskim autobusem, tym razem szlakiem warszawskich iluminacji. Na trasie przejazdu zobaczymy najbardziej spektakularne iluminacje warszawskich budynków i obiektów. Opowiemy też o długiej walce miasta z mrokiem, o upiększaniu dawnej Warszawy światłem, o przejściu od epoki nafty i gazu do elektryczności i współczesnych osiągnięciach techniki w dziedzinie iluminacji zabytkowych i współczesnych budynków. Przeczytaj więcej o wydarzeniu.

Gdzie, kiedy: start przy pętli na ul. Focha i rogu Trębackiej, godz. 21, obowiązują zapisy: http://studio-by.gazeta.pl/wycieczka/

NIEDZIELA

Joga w Łazienkach Królewskich

W programie: delikatne, odpowiednie dla każdej grupy wiekowej asany - ćwiczenia rozciągające i regenerujące ciało, pranajamy - ćwiczenia oddechowe usprawniające działanie układu oddechowego i uwalniające z toksyn, medytacja  przynosząca zauważalny wzrost siłwitalnych, radość i entuzjazm. Zajęcia prowadzi trener programów Fundacji Art of Living Polska - Joanna Sienicka.

Gdzie, kiedy: Łazienki Królewskie (na trawniku położonym tuż przy bramie Stajni Kubickiego i Wozowni, w  razie deszczu zajęcia odbywają się w Sali Musztry w budynku Podchorążówki), godz. 9.30, wstęp wolny

Spektakl "Kaczątko"

Kaczątko, reż. Katarzyna Kryczka. Na zdjęciu: Kasia SztarbałaTeatr Tańca Inoj

Polecamy. Naprawdę dobrze się ogląda, muzyka świetna, tancerki hipnotyzujące. Spektakl w reż. Katarzyny Kryczki odwołuje się do znanego, baśniowego bohatera H. Ch. Andersena, jednak nie opowiada jego historii. Kaczątko jest pretekstem do przyjrzenia się tematowi różnorodności człowieka i bezcenności życia. Czy to, że jesteś inny z wyglądu, inaczej rozwijasz się, inaczej czujesz, jesteś chory, stary, jąkasz się, jesteś w kropki czy w paski, jest niepisanym przyzwoleniem na odrzucenie? Z czego wynikają uprzedzenia i wszelkie obawy przed drugim człowiekiem i do czego może to prowadzić? 

W spektaklu biorą udział tancerze Teatru Tańca Inoj oraz muzycy Zbigniew Chojnacki i Łukasz Czekała.

Gdzie, kiedy: Białołęcki Ośrodek Kultury (ul. van Gogha 1), godz. 19, bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (normalny). Spektakl skierowany jest do dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych.

Wycieczka czerwonym autobusem

 

Wycieczka zabytkowym chaussonem po BiałołęceFundacja Ave

 

Zanim jednak trafimy na spektakl to poznajmy Białołękę - najlepiej zabytkowym ogórkiem. Z okazji festiwalu "Otwarte Mieszkania" prowadzonego przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Warszawie mieszkańcy Warszawy poznają satelitarne dzielnice stolicy. W ramach wydarzenia Fundacja Ave zaprasza do udziału wycieczce połączonej z gawędą historyczną.

Gdzie, kiedy: start (godz. 14.30, 16.30,18.30) i zakończenie wycieczek przed ratuszem Dzielnicy Białołęka (ul. Modlińska 197), wycieczka potrwa ok. 2 h, udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy: avetki@wp.pl